Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk4 Titanium ile Focus Mk3 MCA Titanium Donanım Karşılaştırması

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben son kez diyeyim Ford artık ucuz tabiriyle araba satmayacak, bu marka artık ekstra veririm diyenlere hitap ediyor. Hedef de Volvo vw arasında olmak, bu mesajımı okuyup hala çok pahalı diyen varsa ona bir şeyin değişmeyeceğini üzülerek söylemek isterim. Buna daha ne satıcı ne de alıcı hazır ama böyle bir plan var. ? 

Yine son kez, bazı donanımların talep gördüğünü adamlar da biliyor mümkün olursa eklenecek. Yeni ve yapıcı eleştirileri bekliyor olacaklar ?

Servis ağlarında da kötüler ayıklanmaya başlayacak, Türkiye’nin yeni babası Renöööö ☺️

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bazı şeyler fazla abartılıyor. dediğim gibi forum/internet kullanıcılarının geneli yansıtmadığını düşünüyorum. bir çok kişi sadece fiyata ve arabanın geneline bakıyor, sadece görüntüye bakan bile hatrı sayılır kitle var.

Mesela babam cmaxi yenilerken elektrikli el freni, elektrikli sürücü koltuğu, kadife döşeme yok diye lafını bile etmedi. şöyle bir baktı, ben bunu ödeyebilir miyim diye düşündü ve aldı. D sedan dahil bir çok alternatif sundum gidip bakmadı bile. 

Şimdi elektrikli bagaj kapağına alıştı, focusta bagajdan bir şey alacak olsa düğmeye basıp bekliyordu açılsın diye, ama şimdi araba alacak olsa sormaz bile bunda elektrikli bagaj var mı diye.

İnsanların vazgeçilmez donanımları olabilir, benim de var ancak konu fazla uzatıldı bence. Belli ki otosan bu donanımların satışları etkileyeceğini düşünmedi ve bu şekilde bir yol izledi, hata mı yaptılar yoksa doğru yoldalar mı göreceğiz ancak bu onların sorunu. Biz taleplerimizi karşılayan arabayı alıp devam edeceğiz. Kimse yeni focus böyle ve sen bunu alacaksın demiyor. Yanlış anlaşılmasın, eleştirilmesine karşılaştırılmasına vs bir şey demiyorum, ama fazla uzadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bazı şeyler fazla abartılıyor. dediğim gibi forum/internet kullanıcılarının geneli yansıtmadığını düşünüyorum. bir çok kişi sadece fiyata ve arabanın geneline bakıyor, sadece görüntüye bakan bile hatrı sayılır kitle var.

Mesela babam cmaxi yenilerken elektrikli el freni, elektrikli sürücü koltuğu, kadife döşeme yok diye lafını bile etmedi. şöyle bir baktı, ben bunu ödeyebilir miyim diye düşündü ve aldı. D sedan dahil bir çok alternatif sundum gidip bakmadı bile. 

Şimdi elektrikli bagaj kapağına alıştı, focusta bagajdan bir şey alacak olsa düğmeye basıp bekliyordu açılsın diye, ama şimdi araba alacak olsa sormaz bile bunda elektrikli bagaj var mı diye.

İnsanların vazgeçilmez donanımları olabilir, benim de var ancak konu fazla uzatıldı bence. Belli ki otosan bu donanımların satışları etkileyeceğini düşünmedi ve bu şekilde bir yol izledi, hata mı yaptılar yoksa doğru yoldalar mı göreceğiz ancak bu onların sorunu. Biz taleplerimizi karşılayan arabayı alıp devam edeceğiz. Kimse yeni focus böyle ve sen bunu alacaksın demiyor. Yanlış anlaşılmasın, eleştirilmesine karşılaştırılmasına vs bir şey demiyorum, ama fazla uzadı.

Aynen öyle Ozan. Arada sırada serviste zaman geçirdiğimden bilmem kaç kere benzer şeyleri gördüm. O yüzden arabacılarla muhabbet ederken hep bizim gibi kıllar için neler yapıyorsunuz diyorum ? Bizi de unutmayın vs :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben son kez diyeyim Ford artık ucuz tabiriyle araba satmayacak, bu marka artık ekstra veririm diyenlere hitap ediyor. Hedef de Volvo vw arasında olmak, 

Bu kafayla dacia ile pejo arasında olurlar ...Millet enayi mi de aynı kalitedeki araca hem daha fazla para verecek hemde daha az donanım alacak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Bu kafayla dacia ile pejo arasında olurlar ...Millet enayi mi de aynı kalitedeki araca hem daha fazla para verecek hemde daha az donanım alacak?

Zorla mı veriyorlar hocam? Bir yerde cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı "herkes fört alacak" diye ilan edildi de bizim mi haberimiz yok? Bak ben VW almışım, sen BMW almışsın... Dönmüşsün bu işin bir yerinden zaten. Boşver yahu... Kim ne alırsa alsın, mal ortada para ortada...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben son kez diyeyim Ford artık ucuz tabiriyle araba satmayacak, bu marka artık ekstra veririm diyenlere hitap ediyor.

Asla fiyat eleştirim olmadı kendi adıma. Hiçbir opsiyonu da pahalı diye eleştirmedim. Fiyat politikası da Volvo ile vw aralığına oturursa kalite algısı da artacaktır ama bu seviyenin hakkını da vermek lazım donanımsal olarak. Parasını da versek st line'daki donanımları alamıyoruz sedan ile.

Bu iş çok uzadı diyen arkadaşlara da maalesef biraz sitemle yaklaşıyorum. Forum niye var o zaman? Son zamanlarda bu torsiyon meselesi gereksiz uzatıldı diye benzer cümleler kurularak konuşmalara ket vuruluyor. Kimsenin kimseye saldırdığı veya hakaret ettiği de yok. Konuşmayacaksak bunları burada ne işimiz var?

Sedan bu hâliyle yetersiz diyen büyük bir kitleye karşı zamanla düzelebilir veya bu donanım da yeter satmasına diyen bir azınlık var. Savunma geldikçe karşı tez de kendini öne atacaktır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben son kez diyeyim Ford artık ucuz tabiriyle araba satmayacak, bu marka artık ekstra veririm diyenlere hitap ediyor.

Yakup, yapma etme, yok böyle bir dünya ? Az donanımdan başlarsın, çok donanımlıya doğru gidersin. Parayı veren dolusunu alır. Benim sözüm otosanın garip birleştirmelerine. Ben çok istememe rağmen elektrikli bagaj kapağı alamadım. Neden, çünkü otosan gitti bunu deri koltuk ile birleştirdi. Focusa kamera almak istersin, navigasyonla birleştirir vs daha bir dolu saçmalık ..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Yakup, yapma etme, yok böyle bir dünya ? Az donanımdan başlarsın, çok donanımlıya doğru gidersin. Parayı veren dolusunu alır. Benim sözüm otosanın garip birleştirmelerine. Ben çok istememe rağmen elektrikli bagaj kapağı alamadım. Neden, çünkü otosan gitti bunu deri koltuk ile birleştirdi. Focusa kamera almak istersin, navigasyonla birleştirir vs daha bir dolu saçmalık ..

Dedim ya kimse hazır değil buna ama böyle bir şey var, inanmayan inanmayabilir ? 

Onlar ayrı zaten abi, keşke hepsini sunabilseler. Benim söylediğim ne donanımda olursa olsun F/P lideri olmayacaklar artık. 

Bazı şeylerin sebebi de sırf Otosan değil ama. Ford da çok düzgün değil yani eğer yalan söylemiyorlarsa ki böyle bir şeyde yalan niye söylesinler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hedef de Volvo vw arasında olmak

Bir arafta kalma durumu söz konusu. 

Ya specleri kısıp komple dolu araba getireceksin, çok spesifik bir kaç donanım haricinde, yada vw gibi istediğin gibi doldurulabilir specler yaratacaksın. 

Ama bakıyorsun bu da yok... Hala 1.5 atmosferik yok 3 silindir ık bık falan filan. 

--1 dakika sonra eklendi--
44 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Benim sözüm otosanın garip birleştirmelerine

powershift ile park sensörünün olmaması en dramatik olaydır mk3 için ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Premium olacaksa opsiyon sunabilmeli. Bu bir çelişki değilmi

Öyle ancak değnek de yok ki bir anda olsun? Yorumumu tekrar edeyim buna ne satıcı ne de alıcı hazır. Bir de VW ile Volvo arası ne kadar premium olur tartışılır ? 

Bunu bugün Mazda da yapıyor aslında ve alenen de duyurdu zaten.

En iyisi ben bu cümlemi sileyim çünkü forum da buna hazır değil ben cevap yazmaya yetişemem çünkü bunu yapan ben değilim ? 

--0 dakika sonra eklendi--
7 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Bir arafta kalma durumu söz konusu. 

Ya specleri kısıp komple dolu araba getireceksin, çok spesifik bir kaç donanım haricinde, yada vw gibi istediğin gibi doldurulabilir specler yaratacaksın. 

Ama bakıyorsun bu da yok... Hala 1.5 atmosferik yok 3 silindir ık bık falan filan. 

Yukarda dediğim gibi durum. Yahu vw cephesi mükemmel mi sanki, 1.5 TSI çıkalı kaç yıl oldu, nerde? Soruyu genişletmek gerekirse Türkiye'de hiçbir marka Avrupa'da sunduğu esnekliği sunmuyor ki en azından bu ve benzeri markalar. Özel üretimleri saymayalım. 

UNUTMADAN dediğim şey EU için geçerli dolayısıyla bizim için de. Türkiye'ye özgü bir değişim değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söyleyecek çok şey var. 

- Bir kere transitin yanında premium olmaz. Transiti ayrı bir marka yapıp ticarileri o isim altında satmalılar . Ford ayrı transit ayrı hesabı 

- Öyle biz premium olcaz deyince olunmaz. Sonu Opele benzer markayı satacak adam ararlar. Premium olmaya çalışırlar arabalar satılmaz ; sonra stoktaki arabaları %40 indirimle avrupa çapında kiralama şirketlerine  verirler. Opelin en büyük sorunu buydu. 

- Önce kalite ve lüksü makul fiyata sunarsın, halk talep eder. Talep ettikçe arabanın hem 1. el hem 2. el değeri artar. Böylece sen de kar marjını artırırsın ve bir bakmışsın premium oluvermişsin. Öyle ışıksız makyaj aynasıyla ,  içinde dandik ampul görünen dandik far tasarımlarıyla, deri koltuk elektrikli koltuk vs vermeden olmaz o işler. VW sıradan bir halk arabası iken 96da passat ve golf ile yaptığı kalite atılımı sayesinde premium oldu. 2.el değerin yükselmeden premium olamazsın. Bunlar arabaya zam yaparız premium oluruz sanıyor galiba.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu Türkiye’den bağımsızdı zaten. Ayrıca Mercedes ticari satarken nasıl premium oldu? 

Ben en iyisi sileyim forum için de bu bilgi erken verildi ? Adamlar zaten şimdi öyleyiz de demiyor ki? Yakın gelecekte adamlar araba satmak değil paylaşmak derdinde bu detayı unutuyoruz hep birlikte. Bana sorarsanız ürünler arasında geçmişe göre çok fark var öncelikler değişmeye başladı, bunlar hep bir adım bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu Türkiye’den bağımsızdı zaten. Ayrıca Mercedes ticari satarken nasıl premium oldu? 

Ben en iyisi sileyim forum için de bu bilgi erken verildi ? Adamlar zaten şimdi öyleyiz de demiyor ki? Yakın gelecekte adamlar araba satmak değil paylaşmak derdinde bu detayı unutuyoruz hep birlikte. Bana sorarsanız ürünler arasında geçmişe göre çok fark var öncelikler değişmeye başladı, bunlar hep bir adım bence.

Mercedes ticari satıyor ama büyük plazasında yan yana değil genelde. 

Bunlar imaj yükseltmeyi bırak binek bölümünü kapatmasın da. Bak avrupada dizel bitiyor, ford dizel ile vardı. Bu işten en çok zararı görenlerden biri ford olacak. Herhalde en büyük kaleleri İngilteredir orada da durumları-satışları bozuluyor. Gelecek FORD için hiç iyi değil. Bir de Koreli rekabeti var. Güldür güldür geliyor Koreliler, bence anca Korelilere rakip olabilir FORD artık. Ya da mazda gibi az satan ama ünite başı kar en yüksek olan marka olma isteme kafasındalar. Bak amerikada binekten çıktılar . Avrupada da yakındır. Belki içten yanmalıların sonunu erken gördüler bilemiyorum.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.