Jump to content

Doğan Kurban

Member
 • Content Count

  16,829
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  255

Doğan Kurban last won the day on January 20

Doğan Kurban had the most liked content!

Community Reputation

18,657 Mükemmel

About Doğan Kurban

 • Rank
  Şirinbaba

Profile Details

 • Location:
  ANKARA
 • Car:
  2013 CMAX TIT X Traktör
 • Job:
  kamu
 • Gender:
  Bay
 • Age 42

Recent Profile Visitors

8,442 profile views
 1. Sahibinden de ilanları vardı. farları bitirmesi 1 hafta kadar sürüyordu. Ama son durumları nasıldır bilemiyorum açıkcası.
 2. Fırında düşük ısıda ısıtıp açanlar var ama sıkıntı ihtimali yüksek. Büyük bir koli içerisinde saç kurutma makinası ile ısıtıp açanlarda vardı.
 3. Çin üretimi farları sıfır alan kişi 1 yıl dolmadan satıyor. Sebebi merceklerin kalitesiz olması yüzünden çabuk bozulması ve ışığın gün geçtikçe azalması. Tamiri de far fiyatına yakın tuttuğu için bilenler almaya yanaşmıyor. İkinci eline hele aman aman sakın derim. Gelelim oem bixenon farlara. Oem farları aldığınızda araca takınca çalıştıramıyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla içinin açılıp mercek perdesinin değiştirilmesi gerekiyordu. Farın parası ve modifiyesi yüksek mebla olacağı için tercih edilmiyor pek. İstanbulda İlker Kemal diye bir arkadaş var. Aracınızın orj farlarını açıp çok temiz bir işçilik ile d1s bixenon sistemini farların içerisine yerleştiriyor. Daha güzel bir sonuç alıyorsunuz. mca da tavsiyem farlarınıza bixenon sistemi yaptırmanız olurdu açıkcası.
 4. Mercek perdesi işini gayet iyi yapmış. Esas uzunu yakınca ne kadar dağıttığına bakmak lazım. Uzunu yakınca karşı yerine sağa ya da sola odaklıyorsa sıkıntı olur.
 5. Soketin dış kaplaması vardı bildiğim kadarıyla.O kaplama çıkınca içerisinde yazıyordu
 6. Jantları iyi bir ustaya gösterip eğik kısmı var mı bakıldı mı? Taktığınız başka jantlarda da eğrilik olabilir. Düşük hızda fark yaratmayabilir ama yüksek hıza çıkınca belli edebilir eğikliğini.
 7. Ben de motocraft harici balata kullanmıyorum. Fren karakteristiği değişiyor gibime geliyor farklı markada. Sevemedim başka balata markasını. Açıkçası her balata değişiminde de mutlaka fren yağını değiştirmeye çalıştım hep. Cmax i aldığımda fren hissiyatını hiç sevmemiştim. Araca ait bir karakteri var sanıyordum. Motocraft balata taktırıp fren yağını değiştirince focustaki karakter gibi oldu. Hani frene hafif hafif dokunursunuz da araba kafasını öne doğru eğer tarzda hissiyat bu dediğim.
 8. Yaşar Bey fren hidroliği hiç değiştirildi mi arabada. Servis 2 yılda bir öneriyor. Etkisi olabilir diye düşünüyorum. Focusla buna benzer bir sorun yaşamıştım.Hatta sağ şeride atlamasam öndeki araca çarpıyordum. Direk gidip balata ve fren yağını değiştirince frenler orj haline dönmüştü. Denemekte fayda var. Pahalı bir şey değil fren hidroliği.
 9. Pardon özelden yazacaktım. Konuya mı yazmışım ya la!

 10. Valla unutmuştum ama uzun yolda kaza yüzünden 1 saat bekleyince sıkılıp arabayı kurcalarken aklıma geldi.
 11. Beyle bişi mi ki 5L8J-7804803-ACW - Halkasız 5L8J-7804803-CAW - Halkalı

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.