Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

Selman Kulak

Member
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Poor

About Selman Kulak

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Konya
 • Car:
  2012 Focus 1.6 Tdci Titanium X
 • Job:
  Bilgisayarcı
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kesinlikle harfiyen katılıyorum size hocam. ETIS doğru ve güncel çalışıyor. Servisler 'bu konuda' bilgisiz hatta daha ileri gideyim kör cahil. Acil güncelleme haricindeki güncellemeleri yapmıyorlar ve güncelleme yok diyorlar. Halbuki bilgisayara bağlayıp ilgili menüye girse görecek güncelleme olup olmadığını. Israr edin ve güncellemelerinizi yaptırın ve ETIS'ten takip edin işlem yapılıp yapılmadığını.
 2. Ağzına sağlık hocam. Kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim. . . --9 dakika sonra eklendi-- https://www.etis.ford.com adresine girip sağ üst köşedeki kaydol butonuna tıklıyoruz. Daha sonra sol taraftaki "IO Olarak Kaydol" butonuna tıklayıp "Akademik / Araştırma Kuruluşları" seçeneğini seçip ilerleyip çıkan sayfadaki metni onaylayıp kayıt bölümünden kayıt oluyoruz. Daha önce kayıt olup bilgilerini hatırlamayan varsa tekrar aynı şase no ile kayıt olabilir. Daha sonra kişisel bilgiler ve şase bilgilerini girip kayıt olduktan sonra yukarıdaki menüden "Araç" daha sonra "Araç Yazılımı" bölümüne giriyoruz. Eklediğim resimdeki ekran çıkacak ve ekranda kırmızı ile kutu içine aldığım modüller güncelleme isteyen modüllerdir.
 3. Dediğiniz gibi bende öyle tahmin ediyorum ki sadece kampanya mesajına bakmıştır. Israrcı oldum baya ama aynı şeyleri tekrar edip durdu. Durumu merkeze bildirdim bakalım. Geri dönüş bekliyorum...
 4. Güç Aktarma Organları Kumanda Modülü (PCM) Gövde Kontrol Modülü (BCM) Hidrolik Direksiyon Kumanda Modülü (PSCM) Aracım Ford Focus 1.6 TDCI Motor Titatium-X paket 2012 model Etis'te gördüğüm kadarıyla aracımın bu modüllerinde güncelleme görünüyor. Bununla ilgili yetkili servise gittim fakat bilgisayardan (aracı bağlamadan) şase no'dan baktığında herhangi bir güncelleme olmadığı söyledi, yardımcı da olmadılar. Bu güncellemeleri yapmak istiyorum. Mevcut yazılım numaraları görünüyor etis'te fakat güncel olanları göremiyorum. Nereden ulaşabilirim bu güncellemelere? Bunları yapmamdaki amaç aracımda 1 ve 2. viteste silkeleme sorunu var. Yazılım güncellemesi ile düzeldiği söylenmiş bazı başlıklarda. Bu güncellemelerin faydalı olacağını düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?
 5. Fotoğraflar görünmüyor. Cızırtı sesinin nedeni nedir? Ne yapmak gerekir?
 6. Bilgisayardan els yada elm ile bu bilgiye nasıl ulaşabiliriz??
 7. Dostlar şu mono gösterge ekranına Dijital Hız, Araç Bilgisayarı 1 ve 2, Zaman sayacı vs gibi özellikleri nasıl getirebilirim? Els27 kablo var. Kimse söylemiyor herkes paraya dökmüş işi. Yardımcı olabilecek var mı? =/
 8. @Yakup Çağatay hocam özelden şase no göndersem bi kontrol edebilir misin yazılım güncelleme için servise gitmem gereken bir durum var mı diye? 2012 titaniumx 1.6 tdci.
 9. Focus 3 Sedan 2012 model aracım için bagaj havuzu alacağım. Bir çok marka var. Kimi bagajı tam kaplamıyor, kimi çok ince dandik. . . Kararsız kaldım marka tavsiyenizi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...
 10. Küçük ekranlı yol bilgisayarında dijital hız gösterimi yapılıyor. Asıl amacım dijital hızı göstermek bu ekranda. . .
 11. Els27 ile yapılabilir mi peki? Konusu varsa link atabilir misiniz? Ben bulamadım.
 12. Merhaba arkadaşlar; bu mk3lerde gizli özellik eklemede "Yol bilgisayarı 1 - Yol Bilgisayarı 2" diye seçenek eklenebiliyormuş yol bilgisayarı ekranına. Bunu nasıl yaparız elm ile? Sanırım dijital hızı gösteriyormuş Yol Bilgisayarı 2 kısmında.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.