Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Ozan Kar

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen özellikler [hill Holder Eklendi]

Recommended Posts

Automatic locking by speed'i 0 yapsak beni arabanın dışına kitler mi acep?

3 seçenek var orada 

00 - Not Configured

01 - Without automatic locking

02 - Automatic Locking

00 yapmanın birşeye yarayacağını zannetmiyorum stock olarak 01 geliyor ama :)

3 seçenek var orada 

00 - Not Configured

01 - Without automatic locking

02 - Automatic Locking

00 yapmanın birşeye yarayacağını zannetmiyorum stock olarak 01 geliyor ama :)

#32 Automatic locking by speed seçeneğini Automatic Locking olarak değiştirin.

Ben bunu yanlış anlamışım. By speed dediğinde sanki kapıları kilitlediği hızı belirliyormuşuz gibi düşündüm niyeyse.

Uyanır uyanmaz foruma girmenin sonuçları hep bunlar :kıhkıh:

#32 Automatic locking by speed seçeneğini Automatic Locking olarak değiştirin.

Ben bunu yanlış anlamışım. By speed dediğinde sanki kapıları kilitlediği hızı belirliyormuşuz gibi düşündüm niyeyse.

Uyanır uyanmaz foruma girmenin sonuçları hep bunlar :kıhkıh:

Kahvaltı yapmayınca kan şekeri düşüyor tabiiii:):)::):):):):)

#14 ile oynayıp arıza kodunu silebiliriz diye düşünüyorum :)

arıza kodunu silmek (eğer arıza farlarda ise) yerine dirençle kandırmaktan bahsediyorlardı aydın ama nasıl yapılır bilmiyorum.

Edited by Kubilay Yıldırımbayazıt

arıza kodunu silmek (eğer arıza farlarda ise) yerine dirençle kandırmaktan bahsediyorlardı aydın ama nasıl yapılır bilmiyorum.

Kubilay doğru direnç veya araya bir park park ampülü ile arıza da silinir; bizi çok fazla rahatsız etmediği için ellemedik Ozan'la ikimiz. Ama böyle bir tıkla yapılma imkanı varsa hallederiz.

Kahvaltı yapmayınca kan şekeri düşüyor tabiiii:):)::):):):):)

Hiç kahvaltı yapmadığımdan ondan değildir muhtemelen :)

Arıza kodunu silerseniz ve farlardan biri bozulursa yine arıza verecek mi?

Yine konunun en can alıcı ve olmazsa olmaz bir yerinden girmeyi becerebildin. Bravo! :)

Arıza kodunu silmeyecek orda farklı far seçenekleri var. Halogen, HID, Alternativ HID diye 3 tane görünüyor mesela bende. O seçenekleri halojenden HID e çevirecek araç arıza uyarısı vermeyecek. Tabi bu benim yorumum. Araç kafayı yiyip Far yokmuş gibi de davranabilir akü yokmuş gibi de davranabilir :D

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Alper Sakallı
      Merhaba Arkadaşlar.

2012 model 142bin km'de Focus 1.0 EcoBoost Titanium manuel vites ve sadece benzinli aracımdaki bazı durumların çözümü için tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Şikayetlerim:
      - Rölantide sarsıntılı bir titreşim.
      - Yokuş kalkış desteğinin çalışmaması.

Öncelikle aracımın rölantide titreme sorunu olduğu için geçen hafta Özel Ford Servisinde buji takımı değişti ve sarsıntı 1 haftalığına %80 oranında düzeldi.

Bugün Cruse Control ile giderken emisyon lambası yandı ve rölantideki titreşim arttı. 

Gürkan Hocamla buluşmamızda Focccus programı ile gizli özellikleri açarken, yokuş kalkışın devre dışı bırakıldığını gördük. Düzelttiğinde ise gösterge ekranından uyarı verdi.
      Arıza kodlarını da okudu ve hafızada şunlar çıktı:

P0420 Katalizör sistem verimi eşik değerin altında (Sıra 1)
      P0807 Kavrama konumu algılayıcı devresi düşük
      P0558 Fren takviye basıncı algılayıcı devresi yüksek giriş
      P086A Boş konum sensör devresi açık
      P0832 Kavrama pedalı anahtarı A devresi
      P0835 Kavrama pedalı anahtarı B devresi yüksek.

Arızaların çoğu silindi şuan arıza/emisyon lambası yanmıyor ancak titreşim devam ediyor.
      Yokuş kalkış çalışmıyor göstergedeki ayarlardan açınca uyarı veriyor. 

Gürkan Hocam sağ olsun Savaş ustayla görüştü P0420 için katalizörün değişmesi gerekir dedi egzozcuya yönlendirdi. Egzozcu katalizör sağlam, ateşlemede sorun var dedi. Mekanik servisine gittiğimde Bujilerin kodu aynı olsa bile markası önemli dedi. Orijinal olmalı dedi. Yarın henüz 7 günlük olan bujiye bakacağım markası ve numarası orijinalle uyuşuyor mu diye.

Ekstra olarak aracın evveliyatında motor ve üst kapak değişmiş. Baskı balata değişerek Volant tornalanmış.

Okuduğunuz için teşekkür eder, değerli fikirlerinizi beklerim.

• By Erdal P.
      Arkdaşlar merhaba.aranıza yeni katıldım.uzun zamandır konuyu ve forumu takip ediyorum.aracım 2008 makyajlı focus trend.aracımda eco mod ve otomatik kilitleme özelliklerini aktif etmek istiyorum.elm 327 kabloyu aliexpressten aldım.elmconfig programıyla bağlandım.ancak yalnız 120 km'den sonra uyarı özelliğini aktif edebildim.forumdan okuduğum kadarıyla eco mod ve otomatik kilitleme özelliğini aktif edebilmek için rom güncellemesi yapılması gerekiyor.HEC menüsündeki güncelleme sayfasına girdiğimde rom versiyonunun 230 olduğunu gördüm.yükseltilebilecek rom listesinde ise aşağıda  eklediğim ekran görüntüsündeki ROM versiyonları çıkıyor.hangisini yükleyeceğim konusunda tereddütte kaldım.yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?verceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.