Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yazlık Lastik Tercihi

Önerilen Mesajlar

43 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Good Year EG  20.000 km'ye kadar çok güzel, ondan sonra kötü diyorlar. Ama birçok lastik bence böyle diye düşünüyorum. 

Aynen. Yani birçok lastik kısmına.

Kaç kere yazdım.

Performans 25.000 km civarında %50 altına düşüyor.

Çoğu kimse farkına varmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

Ben 3 sezon kullandım ve 3. yaz sezonunda memnun kalmadım. Biraz şehir dışı bozuk yollarda filan gitmiş olmam da etkilidir ki fazla yıprandı ve kılcal çatlaklar çoğaldı. Sonrasında her sert frene tepkisi ABS açmak oluyor ve fren mesafesi artıyor, yaşta tutunması fazla bozulmamıştı ama kuruda baya bozuldu.

Bende aynı lastiği 3 sene 23000 km kadar kullandım ve dişleri çok iyi olmasına rağmen yeni lastik siparişi verdim. Benimde sıkıntım frenlerdi. Epeyce araştırdım ve tercihimi continental olarak kullandım. Lastik bugün geldi. Kısmetse pazartesi takacağım. Hepsiburada dan aldım. Ama bu lastiğin yanakları incecik. Kullandığım goodyearlar daha babayiğit duruyordu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Aynen. Yani birçok lastik kısmına.

Kaç kere yazdım.

Performans 25.000 km civarında %50 altına düşüyor.

Çoğu kimse farkına varmıyor. 

Şöyle ki CPC 5 ler benim 20.000 de. Bir 5.000 km daha gider, sonra değiştirsem iyi olur sanki gibi. Bunları alırken EG de düşündüklerimden birisiydi. Yorumların çoğu da 20-25.000 km'den sonra performansı düşüyor-du ! Şimdi bendekiler de öyle sayılır. Neye göre söylüyorum bunu. Durma mesafesi, virajları alırkenki tutunma ve diş derinliği. Yani saçları uzadığında değil; rahatsız ettiğinde kestirmek lazım sanki ?

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Fırat Ö. yazdı:

Bende aynı lastiği 3 sene 23000 km kadar kullandım ve dişleri çok iyi olmasına rağmen yeni lastik siparişi verdim. Benimde sıkıntım frenlerdi. Epeyce araştırdım ve tercihimi continental olarak kullandım. Lastik bugün geldi. Kısmetse pazartesi takacağım. Hepsiburada dan aldım. Ama bu lastiğin yanakları incecik. Kullandığım goodyearlar daha babayiğit duruyordu. 

Ortalama olarak, herşeyden barındıran bir lastik. Mennun kalırsınız kesinlikle. Islak ta özellikle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Fırat Ö. yazdı:

Maddi olarak çok sıkıntı yoksa direk olarak Michelin ya da Conti derim. Conti PC 5 aldıysanız bence çok daha memnun kalırsınız. Genel olarak yorumlara katılıyorum, 20-25 bin km aralığında performansta düşüş başlıyor. Ben Turanza 001 taktım, şuan için memnunum ama 2-3 sezonda nolur görücez ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F3 leri sıfır aldık biladerle. Onda gy exellence vardı bende Michelin hp. İkiside 4. Yaz ortalarında lime lime falçata işe kesmiş gibi yaprak yaprak döküldü, koptu. Fotolar forumda var. Km dolsun dolmasın 3 sezonda bayatlıyor. 4 sene kullanmamak lazım kısaca.. Zaten arabaya hakkını veren 3 yılda 75 bin yapar, dişlerde biter 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

lastiklerim değiştirmek zorundayım. 215 55 16 bu zamana kadar hep lassa impetus kullandım yollarımız çok kötü. çok memnunum her anlamda. ama şuan 500 tl civarında. dayton ya da nexen alayım mı? arabaya 3 4 yıl binmeyi düşünmüyorum inş. bir problem olmazsa en fazla 2 yıl bineceğimi düşünüyorum

Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

lastiklerim değiştirmek zorundayım. 215 55 16 bu zamana kadar hep lassa impetus kullandım yollarımız çok kötü. çok memnunum her anlamda. ama şuan 500 tl civarında. dayton ya da nexen alayım mı? arabaya 3 4 yıl binmeyi düşünmüyorum inş. bir problem olmazsa en fazla 2 yıl bineceğimi düşünüyorum

205/55R16 ölçüsünde premium bir marka alın ? ? Lastikler önemli isterseniz 1 yıl kullanın, yine tercih sizin tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ben hâlâ kışlık lastikleri kullanıyorum. Çokta memnunum. ?

Merhabalar kış lastikleri özelliklerini +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda gösterdiklerinden onun haricinde özellikle +12 derecenin üzerindeki yüksek sıcaklıklarda kabak lastik ile bir farkı olmayacaktır. Kendi can güvenliğiniz ve diğer insanlarin güvenliği için en iyisi ucuz da olsa yaz lastiği almak isabetli olacaktır.  
Ayrıca yazın kış lastigi kullanmak;  
- Yakıt sarfiyatını artıracak,
- Lastiklerinizin çabuk yıpranmasına sebep olacak,
- Fren mesafenizi olumsuz etkileyerek kaza yapma riskinizi artıracak, 
- Yolculuk konforunuzu azaltacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ben hâlâ kışlık lastikleri kullanıyorum. Çokta memnunum. ?

Allah korusun, sadece kendi canınızı değil başkalarının da canını tehlikeye atmış olursunuz. Lastiğin maliyeti düşündürüyorsa bu tarz bir kullanımı benimseyeceğinize 4 mevsim lastik almanız daha yararlı olur.

https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/basin/haberler/yaz-lastigi-kullanmanın-onemi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

205 55 16 takarsam aracın genel durumunda bir farklılık dezavantaj olur mu

Olmaz, zaten olsa tavsiye etmem. Bu kategoride, bu işlemi yapan kullanıcıların yorumları da mevcut. İnceleyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide aracın yakıtında falan bir artma olmadı. Valla şuanki kış lastikleri aracın üzerinde gelen conti 3 den bile daha iyi. Ama en iyisi yazlık lastik alayım bari. Yarın nöbet çıkışı bir bakayım. Bridgestone alayım bari. İnternet ten siparişle uğraşamam. Uzun yola çıkacağım için alayım bari. Continental demeyin o şerefsizlerden almam. 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

İyide aracın yakıtında falan bir artma olmadı. Valla şuanki kış lastikleri aracın üzerinde gelen conti 3 den bile daha iyi. Ama en iyisi yazlık lastik alayım bari. Yarın nöbet çıkışı bir bakayım. Bridgestone alayım bari. İnternet ten siparişle uğraşamam. Uzun yola çıkacağım için alayım bari. Continental demeyin o şerefsizlerden almam. 

Kis lastikleri contiden dahami iyi yapmayin allah askina 

yazin en dandik yaz lastigi bile kisliktan iyidir. 

Bu yorumu baska yerde yapmayin gulerler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.