Jump to content

Fırat Ö.

Member
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Poor

About Fırat Ö.

 • Age 35
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 35
 • Location:
  Isparta
 • Car:
  11 focus tdci titanium+ESP
 • Job:
  Sınıf öğretmeni
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

918 profile views
 1. Adem bey bende Afyon/Dinardayım. Ama afyon baya uzak bana. Yazın olsaydı boş zamanda hem bunun için hem gezmek için gider gelirdim ama şimdi ters zaman.
 2. Allah yardımcıları olsun. İnşallah burunları bile kanamadan dönerler vatanımıza.
 3. 25-30 bin bütçeyle maalesef dizeli geç benzinli temiz bir araç bile zor bulunur. Allah kolaylık versin. Ben olsam benzinli araç bakarım
 4. Keşke ortalama yakıtı sıfırlayıp öyle deneseydiniz. Bundan sonra sıfırlayıp deneme yaparsanız daha bilgilendirici olur. Pompa ölçümü ile yol bilgisayar ölçümü arasında 0,5 gibi değer çıkıyor. Kime sorsam enjektörlerden kaynaklı diyor. Belki sizde bu sorun da gitmiş olabilir. Ayrıca gösterge focusta nasıl oranlanmış bilmiyorum ancak daha önce sahip olduğum getz aracımda ilk çeyrek ve son çeyrek zor düşüyordu. Diğerleri daha hızlı ilerliyordu. Ben focus 2.5 için en ekonomik hızın 95 (gösterge hızı) olduğunu denedim. Siz ortalamam 110 km demişsiniz. Göstergede ortalama 110 ise epeyce hızlı gitmişsiniz. Kısaca ben hesaplama hatası olduğunu düşünüyorum.
 5. Sürekli 50 tl garibime gitti. Focus 2 lerde ışık yandıktan sonra şehir içi 80 km kadar gidiyor. İbre bu şekilde bence şehir içi 150 km daha gider.
 6. BenQ almıştım 2010 yılı gibi. 4 sene boyunca kullandım. Hala taş gibi. Sonra okullar akıllı tahtaya geçince köşede duruyor. Neden projeksiyon yerine akıllı tahta gibi birşey düşünmüyorsunuz?
 7. Belki vardır ama ben kabul edenini görmedim. Ben de hep servisten orjinal parçayı alır, sanayide arkadaşımla değiştirirdik. 2 sene önce bakımda parçalar çok fazla tuttu. Tüm filtreleri ordan alıp yağı ve işçiliği kendim yaparsam 650 liraya falan geliyordu. Fordun kartı ve kampanya ile 450 tl ye yapacaklarını söylediler. Bende yaptırdım. O günden sonra zaten gönlümü kazandılar ve hep servise gidiyorum. Bazen kampanyalar oluyor. Gerçekten ucuza gelebiliyor. Araştırın derim.
 8. Defansımız güven vermese de bu sefer iyi oldu gibi
 9. Hayırlı olsun. Çok iyi transfer. Ama onu gol yollarında besleyecek adamlara güvenmiyorum ben. Keşke sneijder gibi biri olsa yanında.
 10. Bizim buradaki tüv'ün egzoz muayene bölümü sağlıklı çalışmıyormuş. Görevliler uyarıyor . Sanayiye yönlendiriyor. Mesela iş arkadaşı hatayla tüve götürdü geçemedi , sanayide geçti. Sizin de böyle bir durum olabilir.
 11. Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.
 12. Epeyce uzun yol yapmışsanız gözükür. Şehir içi ve şehir dışı kullanımda 999+ değeri görünmüyor. Son kaç km yere göre ayarlama yaptığını bilmiyorum ancak 800 gibi olan değerim 900 km kadar uzun yol yapınca 999+ olmuştu.
 13. Yakın zamanda triger falan değiştiniz mi? Ben triger değiştim. Ustacık motorun altına takoz koymuş motoru tutmak için. Fazla kastırınca katalizörün bağlantısını çatlatmış. 6 ay boyunca sanayide bakmadık usta kalmadı. 2500 devirde zırıltı sesi geliyordu. Neden en baştan servise götürmediysem , en son servise götürdüm 15 dakika içinde sorunu buldular ve kaynakla düzelttiler. Bence yetkili servise götürün.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.