Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaldırma Vurma Ve Sonrası

Serkan erden

Soru

Merhaba, 10 gün önce keskin bir virajı alamayarak 60-70 km. hızla sol ön tekeri kaldırıma vurdum, araç kaldırımdan sekip tekrar yola düştü. jantda biraz eğilme ve direksiyonda kayma oldu. Sanayide jant düzeltme, rot balans, porya bilyası ve askı rotu değişimi oldu. 500 TL. Gibi bir masraf çıkardı. Ancak rot sadece biri değişti ve direksiyonda sanki biraz boşluk var gibi geldi. Rot ayarımı iyi olmadı yoksa tek rot değiştiği içinmi böyle oldu. Usta sağ taraf değişmesine gerek yok dedi ama takım olarak değişmeli diyende var. Başından böyle bir hadise geçen varsa paylaşabilirmi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Rotun tek olarak değişmesinde sıkıntı olmaz, usta da söylemiş zaten, direksiyon-mafsal vb parçaları kontrol ettir Serkan.

Geçmiş olsun. 

--0 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

geçmiş olsun direksiyon aksamı komple kontrol edildimi ?mafsal direksiyon kutusu iç mil vs ?

Aynı anda yazmışım ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

geçmiş olsun direksiyon aksamı komple kontrol edildimi ?mafsal direksiyon kutusu iç mil vs ?

Hayır tam olarak kontrol edilmedi. Usta işi yaptıktan sonra test sürüşü yaptı. Sorun yok dedi. Lakin direksiyon sanki daha yumuşamış geldi bana. Galiba başka bir rotçuya gidecen, birde başkası ne diyecek ona bakacam. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Egemen Yılmaz yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun abi,

ben jant düzelmeye takıldım yamulmuş bir jantı düzeltmek ne kadar sağlıklı olur? Asla eski rijit haline kavuşamaz diye düşünüyorum. 

presle düzeltildi, balans ayarı yapıldı. Arka tekerle yer değişti. Sorun yok anlayacağın. Arka porya sabit olduğu için ön gibi titreme yapmaz. Zaten kayda değer bir bozukluk yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.