Jump to content

Mustafa Nartkaya

Üye
 • Toplam İleti

  330
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

156 Normal

Mustafa Nartkaya Hakkında

 • Derece
  Comfort
 • Yaş 56

Profil Detayları

 • Şehir:
  Afyonkarahisar
 • Arabam:
  15Focus 1.5TDCI HB Style PWS
 • Meslek:
  Akademisyen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Halojenlerin yerine Led ampul takıyorsanız mutlaka montaj aparatı kullanılacak. Yoksa ampul boşta kalır Ve sürekli sallanır, bir işe yaramaz.
 2. Kolçağın içindeki 12V soketi niye kullanmıyorsunuz? Ben orayı kullanıyorum. Kabloyu ihtiyaç halinde dışarıya çıkarıyorum. İşi bitince kolçağın içine koyuyorum. Hem tadilat yapmadım, hem de göz önünde bir şey gözükmüyor.
 3. Eski arabamda, normal far ampulünün biri patlamış. Şahsen kendi kendime utanmıştım, adamlarla dalga geçmiş gibi oldum diye.
 4. Bende çok geçmiş olsun diyorum. Bu vesile ile süratli araba kullanan arkadaşlardan rica ediyorum, kendinizi düşünmüyorsanız, arkanızda kalanları düşünün. Can kaybı çok üzücü olur. Yakınlarınızı üzmeyin.
 5. Alpay bey, ben genel bir deyiş söyledim ama, siz genede tecrübelere göre oluşmuş ortalama enjektör ömrünü dikkate alırsanız daha iyi olur.
 6. Öncelikle geçmiş olsun. Sanki yanlış yazmışlar. Araba klima radyatörü kast edilmiş, ama genellikle kondenser ve kondensör olarak söylenir.
 7. Bu konuya özel cevap değil ama, teknikte eskiden beri söylenen bir söz vardır. "Çalışıyorsa Elleme"
 8. Marş motoru otomatiği daha sert ve yüksek bir ses verir. Bu normal röle kontak sesi gibi geliyor, bana. Önce hassas kulaklı birisi, sesin geldiği yeri yaklaşık belirleyecek. Oradaki veya yakınlardaki rölelerin devre ve bağlantıları kontrol edilecek.
 9. Sesin nedenini bulup kesemiyoruz, bari duyulmasını engelleyelim demişler, anladığım kadarıyla. ?
 10. Anlık yakıt tüketimini görünür yapın. Rölantide AC devreye girdiğinde yaklaşık 0,3 gibi bir değer artışı oluyor. AC yi devreye alarak ve devreden çıkararak değişim varmı gözlemleyin.
 11. Amortisörleri gözle kontrol ettiniz mi. Üzerinde yağ sızıntısı varsa, bozulmuştur.
 12. Eski arabamdan hatırlıyorum, bilhassa arka amortisörler patlayınca arka taraf kaymaya başlıyordu. Ben amortisör diyorum.
 13. 3 defa bakım yaptırdım. Servistekiler hiç hidrolik yağı için bir bahis açmadılar. Pek değiştirmiyoruz ama istersen değiştiririz gibi bile konuşulmuyor. şu an 58K civarındayım, frenlerde problem yok. Ne yapayım şaşırdım.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.