Jump to content

Mustafa Nartkaya

Member
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

92 Normal

About Mustafa Nartkaya

 • Age 55
 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Age 55
 • Location:
  Afyonkarahisar
 • Car:
  15Focus 1.5HB Tdci Style PWS
 • Job:
  Akademisyen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Daha öncede söylediğim gibi, şanzımana yük binmeden el freni çekilirse olmuyor. Açıkçası, şanzımandan genel olarak çok memnunum, bu durumu da çok önemsemiyorum.
 2. Eskiden benzinli arabalara teyp bağlarken, besleme hattına bir filtre(Parazit kesici diye geçiyor) konulurdu. Bir filtre alıp, led sinyalin beslemesine bağlayın. Düzelme ihtimali var.
 3. Geçenlerde bende buna benzer bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. Yapıştırmadan önce iyice benzinli bir bezle sildim. Bir iki ay oldu problem yok.
 4. Şanzıman yağını değiştirmeden öncede arada D'ye alırken küt sesi oluyordu, yağı değiştirdikten sonrada arada oluyor. Ben bariz fark görmedim. Şanzıman yağını da Bosh car service de değiştirdim. Vitesi P ye almadan ve frenden ayağımızı çekmeden, el frenini çekersek olmuyor gibime geliyor. Genelde böyle yapmaya çalışıyorum.
 5. Chrome ve Firefox ile denedim, yinede video görülmüyor, sadece ses geliyor. İndirip de izledim. Motor ısındıkça bir miktar devir düşer. Bence normal.
 6. İbre hareketinin videosunu koyarsanız, bizim arabayla mukayese ederiz.
 7. O zaman Afyon'a bekleriz. Şu günlerde motor soğuk iken sürekli 2-3 sn kadar devreye giriyor. Yazın hemen hemen hiç devreye girmiyor. Antalya için normaldir herhalde.
 8. Geçen sigortacı arkadaşla, sigorta yaptırırken muhabbet ettik. Feşmekan firma var, çok da hesaplıymış dedim. Biliyorum dedi, şuradaki sigortacı acenteliğini yapıyor dedi, ama dedi acente sahibi arabasını bana kaskolattı dedi. Sigortacı Arkadaş bir tüyo vereyim dedi, sigortacıya sigortanızı yaptırırken, kendi aracını hangi sigorta firmasına sigortalattığını sorun dedi. Bence iyi bir yöntem.
 9. Hem oğlan hem de kızın Iphone bataryalarını Deji marka ile yeniledim. İkisi de memnun.
 10. Tecrübem yok, tamamen akıl yürütüyorum. Çift kavramalı şanzımanlarda malum iki adet kavrama var. Bir tanesi 1,3,5 ve geri vitesleri kontrol ediyor, diğeri ise 2,4,6. vitesleri kontrol ediyor. Dolayısı ile kavramalardan sadece birisi problemli olabilir.
 11. Bence akünüz bitmiş. Esas problem, bir sabah ki genellikle en soğuk sabahtır marş basmaz ve zor durumda kalırsınız. Daha önceki arabamda başıma gelmişti. En iyisi sıkışmadan, internet üzerinden iyi bir fiyata akü alıp, taktırın.
 12. Araç çakmaklığında şöyle bir cihaz bağlı ve sürekli akü voltajını gözlemliyorum. Benim aküde orijinal yani yaklaşık 5 yıllık. Şu anda araç çalışmazken 12-12,5v arası. Sabahları ısıtma bujisi devreye girince 10,5v civarına düşüyor. Isıtma bujisinin devreden çıkmasını bekliyorum yaklaşık 11,5v yükseliyor bu durumda marşa basıyorum, anında motor çalışıyor. Şimdiye kadar herhangi bir problem olmadı. Kışı geçirirsek önümüzdeki yazıda geçirir herhalde. Seneye kış gelmeden değiştirmek gerekir büyük ihtimalle.
 13. Bende ikinci el aldım. Alır almaz Android tabanlı geniş ekranlı multimedia taktırdım. Geri görüş kamerasını da ekledim. Büyük oranda ihtiyacım karşılandı. Yani style modelin hakkı böyle bir cihaz takmak, ihmal etmeyin.
 14. Benim arabada aynı model yılında. Ama bakımlarda soğutma suyu değiştirme diye bir madde yok. Kontrol var, bildiğim kadarıyla.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.