Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

Mustafa Nartkaya

Member
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

106 Normal

About Mustafa Nartkaya

 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Location:
  Afyonkarahisar
 • Car:
  15Focus 1.5TDCI HB Style PWS
 • Job:
  Akademisyen
 • Gender:
  Bay
 • Age 55

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hoş duruyor gerçekten. Üşenmesem bende yapmak isterdim. Güle güle kullanın.
 2. Güzel bir çalışma olmuş. Problemi kendimiz çözünce, daha bir güven hissi oluyor. Sanayide yaptırınca daima içimizde bir şüphe olabiliyor.
 3. Cihazın soketinin pinlerinin açıklamaları varmı? Varsa buraya koyun, elimizden geldiği kadar yorumlamaya çalışalım.
 4. Benimki aslında küçük delik kaçağı değilmiş, başka yerden çıkmıştı. Ama sizin kaçak çok uzun süre sonucu ortaya çıktığı için, küçük delik olma ihtimali büyük. Denemekte fayda var.
 5. Bir zamanlar benimde başıma gelmişti, küçük kaçaklar için gaz basarken bir madde ekliyorlardı. Bu madde küçük kaçakları düzeltiyordu. Şu sıralarda daha iyileri çıkmış da olabilir. Dediğim maddeyi bir sorarmısın?
 6. Bende de aynı marka silecek var, böyle bir durum yok. Ve gayet güzel siliyor, hiç su bırakmıyor. Takma yönünde filan yanlışlık mı oldu ki?
 7. Yakup, Bayilerin bu işte nasıl bir etkisi var. Bayiler OPET in merkezi deposundan aynı mazotu almıyorlar mı? Bayilerin oluşturabileceği problemler konusunda bilgisi olanlar bizleri aydınlatırsa memnun oluruz. Ayrıca bayilerin dış görünüşünden filan çalışma kalitesini bile bilirmiyiz? Tecrübesi olanlar vardır belki.
 8. Şu yakıt olayı kafa karıştırmaya devam ediyor. Ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Bende sürekli OPET den alıyorum. Şu an 50 bin km oldu. Herhangi bir problem yok. Yakıt harcaması ve çekişi yerinde. Ama Gökhan arkadaşın arabada 2015 model enjektörler bakıma girmiş. Nasıl oluyor?
 9. Haritada şu şekilde gözüküyor. Aynı yerimi kast ediyoruz, bilemedim.
 10. Bizim arabalardaki en riskli bölüm powershift şanzıman. 45.000 de hemen Bosh Car Service(Daha önceki Ford Yetkili servis) hiç itiraz etmeden yağını değiştirdiler. Zaten 30K bakımda 45K da şanzıman bakımı olacak diye bahsetmişlerdi. Şahsen ben 100K beklemem.
 11. Sayın hocam, biz gibi memurları eğer çok iyi bir tanıdık yok ise her sanayiye gitmede güzelce öperler. Bence hiç riske girme, geçmişini bildiğin bir araba veya tanıdık birinden al.
 12. Sizin durumunuz bizlerden daha stresli. Umarım en kısa zamanda en az kayıp ve zararla şu problemden kurtuluruz. Yoksa çok baş ağrıtacak, çok canlar yanacak.
 13. Sayın hocam, umarım gönlünüze göre iyi bir araba nasip olur. Bu arada fiyatlara bakayım dedim, 2. el fiyatları çok uçmuş. Ne ara böyle oldu.
 14. Amatör olarak kullanacaksanız bile, ne kadar doğru ölçtüğünü bilmekte fayda. Sizin yerinize olsam, profesyonel bir ölçü aleti ile ölçüp, aynı yerleri bir de sizin aletle ölçerdim. Eğer aletin hatası lineer ise, hata farkını öğrenirseniz gerçek değerlere ulaşabilirsiniz.
 15. Yinede siz bilirsiniz ama, malum Afyon'da Kayseri'yi aratmaz. Bende her sene aynı janta yazlık kışlık lastik taktırıp kullanıyorum. Şimdiye kadar problem olmadı. Masrafa değer mi?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.