Jump to content

Mustafa Nartkaya

Member
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Normal

About Mustafa Nartkaya

 • Age 55
 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Age 55
 • Location:
  Afyonkarahisar
 • Car:
  15Focus 1.5HB Tdci Style PWS
 • Job:
  Akademisyen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Benim arabamın da güncellemeleri var, problem yoksa güncelleme yapmayın görüşüne uyarak, hala yaptırmadım. Direksiyon güncellemesi iyi oldu demişsiniz. Şu an itibari ile direksiyon da da bir problem hissetmiyorum.
 2. Geçen gün 45K bakım için Afyon Bosh Car Service(Eski yetkili Ford servis) fiyat aldım. 1055 TL fiyat verdiler. Haftaya götüreceğim. Bakım 245₺ Şanzıman yağ ve filtre değişimi 810₺ olarak söylendi. Filtreler orijinal Ford. Yağlar Castrol muş.
 3. Arabam 45K oldu ama, yukarıda bahsedilen DPF temizleme işlemini hiç yapmadım. Aklıma takıldı Afyonda ki özel Oto Ekip Ford servisine (Bosh Car Service, eski yetkili Ford servis çalışanları) sorayım dedim. Yetkili arkadaşın söyledikleri şunlar. Bahsettiğin yöntemi hiç uzun yola çıkmadan, sadece şehir için senelik 4k dan düşük kilometreli araçlar için öneriyoruz. Eğer arada uzun yola çıkıyorsunuz DPF temizleme işlemi yapılıyor dedi. Zaten DPF dolarsa hata kodu çıkıyor dedi. Göstergeye DPF ikazı konulmamış ama, demek ki uyarı işlemini, hata kodu ile yaptırmışlar.
 4. DPF uyarı ışığı şimdiye hiç yanmadı (45K oldu). Uyarı ışığını beklemek gerekir mi?
 5. Sırası gelmişken sorayım. Benim aracım otomatik şanzıman, 3000 devire çıkmak için, 150 kmh geçmek gerekir herhalde. zaten bu hızlarda araba kullanmam, kullansak bile yarım saat gitmek çok zor olur. Dediğiniz işlemi aşırı sürat yapmadan otomatik viteslerde nasıl yapıyoruz.
 6. Motor hararetinin yükselmesi ciddi hasarlara yol açar. Belli seviyede motor kapak contaları ileri durumda komple motor zarar görebilir. Bu şekilde binmeniz çok riskli.
 7. Herkes plan yapabilir ancak sadece bir büyük adam tarih yazabilir: O büyük insanda Mustafa Kemal Atatürk'tür. 19 Mayıs kutlu bir gündü. Bir milletin kaderi yüklenmişti her saniyesine. “Ben 1919 senesi Mayıs’ı içinde Samsun’a çıktığım gün, elimde hiç bir maddi kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk Milleti’nin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı.” "Bütün ümidim gençliktedir." “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı o kutlu günün 100. yılında, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!
 8. Atatürk'ün fikirlerini, vizyonunu ve önemini yeniden anlama ve anlatmak zorundayız. Bu yıllarda yaşadıklarımız, Atatürk'ün fikirlerini ve vizyonunu ihmal ettiğimizde neler olabileceğini göstermektedir. Maalesef bende dahil çok ihmal ettik.
 9. Öncelikle 5V ne iş için kullanılacak. Büyük ihtimal aşağıda ki cihaz iş görür. https://urun.n11.com/diger/dc-12v-24v-giris-2-li-usb-5v-cikisli-dusurucu-P268708531?gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en5YtxZlvanmsff0ywiLaIsFfAJC7PQxnj7N9Njdjvn5_w9vNfbsZExoC7V8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
 10. Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim. Ben Afyon merkezde bakımları Bosh Car service de yaptırıyorum. Bina ve çalışanlar eski Ford yetkili servis den gelenler. Hiç değilse fiyat ve bilgi alabilirsiniz. Servis müdürü https://www.facebook.com/AbdurrahmanPostalcioglu Servis https://www.facebook.com/otoekipgrup/?eid=ARDgbbwfRwYQX1idJQauSr1lQkn_0ZfSiOuK2wgZgyvUvkfm_BOb8g1morfVmFgKu3rwEZt2qHenLozo&timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=556694296
 11. @Yakup Çağatay Start-Stop'umuz olsa hemen deneyeceğiz
 12. Akü kaç senelik, 3 seneyi geçtiyse ömrü dolmaya başlamıştır. Aküyü iyice kontrol ettirmen gerekiyor. Marş dinamosundan olsa, akü şarj olsa bile, yine problem çıkarırdı, bence.
 13. Ses duyma subjektif bir olay. Kişiden kişiye değişir gibime geliyor. Bana göre, arabamda 110 kmh civarına kadar ses yok gibi. 120 kmh civarını geçince rüzgar sesi duyulmaya başlıyor.
 14. Sabah kontağı çevirdiğimde, marşa basmadan önce akü 11.7 v gösteriyordu. Benim araba anahtarlı, yani tek marşa basmayla çalışıyor demek istedim. Sürede 1-2 saniye gibi çok kısa. O zaman ilk çalışma süresi uzamasına dikkat edeceğiz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.