Jump to content

Mustafa Nartkaya

Üye
 • Toplam İleti

  122
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

45 Poor

Mustafa Nartkaya Hakkında

 • Yaş 54
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 54
 • Şehir:
  Afyonkarahisar
 • Arabam:
  15Focus 1.5HB Tdci Style PWS
 • Meslek:
  Akademisyen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Mustafa Nartkaya

  Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

  bende sizin gibi bir yolda kullanıyorum. Kampüse giderken biraz şehir içi, biraz şehir dışı gibi. 5-5,5 gibi tüketim oluyor.
 2. Mustafa Nartkaya

  Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

  Bana göre de tüketiminiz çok. Yinede bilgisayarda ki değere güvenmeyelim. Pompa dan doldurup reel değer ölçümü yapın. Bir ihtimal bilgisayar değeri yanlış olabilir.
 3. Mustafa Nartkaya

  Focus 3 Silecek Değişimi

  Laf açılmışken, MK3 arka silecek nasıl sökülüyor. Ön silecekler rahat sökülüyor da arka sileceği sökemedim. Youtube da bir video var ondanda bir şey anlamadım. Hatta, yeni silecek hala duruyor. Bu arada eski silecekte canlandı herhalde, düzgün silmeye başladı.
 4. Mustafa Nartkaya

  Focus 3 Start Stop'dan Anlayan Usta / Yer

  Herkes start-stopu çalıştırmaya çalışmış bende aksine, sürekli arabaya bindiğimde iptal ediyorum. Kışın devreye girmediğini duyunca sevindim. Hemen deneyeyim, yani iptal etmeyeyim bakayım.
 5. Mustafa Nartkaya

  Ücretli Poşet Uygulaması

  Benim çıkardığım sonuç(Zaten yukarıdan birileri daha önce keşfetmiş ), Türkiye'de bir halt yapacaksan, büyük yap. Örneğin, halk yediği kazık büyüdükçe hiç fark etmiyor. v.s.
 6. Mustafa Nartkaya

  Karlı Havalarda Otomatik Vitesli Araç Nasıl Kullanılır ?

  Çok uzun yıllar düz vites araç kullandım.(Eski kasa Toyota Corolla). Otomatik vites de, vites kontrolü bizde olmadığı için buzda karda nasıl olacak diye kaygılıydım. Geçen malum çok kış olmadı. Ama bu sene 20 gündür Afyon'da ciddi kış oldu. Kar yağdı ve günlerce yollar cam gibi buz tuttu. Arabamda hiç bir ayar değiştirmeden normal sürüşümü yaptım, hiç bir problem olmadı. Buz tutmuş yokuşlarda, hiç patinaj yapmadan çıktım. Yine buzlu yolda, yol boşken arabanın fren tepkimesini denemek için, kazık fren yaptım. Çok güzel frenleme yaptı, Kayma ve savrulma olmadı. ABS çok az bir süre devreye girdi. Lastiklerin dördü de Nokian kar lastiği. Anladığım, Ford arabalarda otomatik vites de olsa, eğer arabada bir problem yoksa, Kar lastiği de varsa, endişe etmeye gerek yok.
 7. Mustafa Nartkaya

  2018 Focusclubtr.com İstatistikleri

  Forum bana göre, çok faydalı ve güzel bir çalışma. Emeği geçen herkesin eline sağlık.
 8. Mustafa Nartkaya

  Motorlu Taşıtlar Vergisini Ödemeyi Unutmayalım.....

  Benim verdiğim tablo güncel vergiler, bire bir tutuyor.
 9. Mustafa Nartkaya

  Motorlu Taşıtlar Vergisini Ödemeyi Unutmayalım.....

  Bir alt dilime düşmeme rağmen. Yinede 1124 TL yıllık.
 10. Mustafa Nartkaya

  Parola Yöneticisi - Passwor Manager

  Ben uzun zamandır linkini verdiğim SafeinCloud isimli uygulamayı kullanıyorum. Gayet memnunum. Hem bilgisayarda programı var, hem de cep de var. Cloud üzerinden senkronize çalışıyor. Tarayıcılarla entegre olabiliyor. v.s. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.safeincloud&hl=tr
 11. Mustafa Nartkaya

  Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

  Senelerdir OPET kullanıyorum. Nedense OPET istasyonları daha güven verici duruyor. Yakıttan da problem yaşamadım. Ayrıca, Otobil kullanmakta pratiklik sağlıyor.
 12. Mustafa Nartkaya

  Powershiftin Kronik Sorunu! #gelinsorunubirlikteçözelim

  Evet dizel. Sizin dediklerinize katılıyorum. Birlik olunursa sonuç alma ihtimali artar. Model sizin ki olsaydı ve problem de olsaydı. Size katılırdım.
 13. Mustafa Nartkaya

  Powershiftin Kronik Sorunu! #gelinsorunubirlikteçözelim

  Bir istatistik elimde yok ama şöyle tahmin ediyorum. Otomatik vitesler özellikle İstanbul başta olmak üzere, trafiği çok yıpratıcı şehirlerde problem çıkma riskinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu arada sürücü etkisini de gözardı etmiyorum. Kullanılan trafik + sürücü etkisi varsa yapısal problemin açığa çıkmasını hızlandırıyor diye düşünüyorum. Ben 18 aydır kullanıyorum ve yaklaşık 25K yol yaptım. En ufak problemle karşılaşmadım. Benimki yeni tip ama otomatik vites problemli olur genellemesi yapıldığı için konuya müdahil oldum.
 14. Mustafa Nartkaya

  Motorlu Taşıtlar Vergisini Ödemeyi Unutmayalım.....

  Bir de böyle bir adet başladı. Önce yüksek oranlı zam söylentisi çıkıyor. Sonra kurtarıcı ortaya çıkıp, indirin zam oranını diyor. Millet de seviniyor. Komedi filmi gibi. Komik olmayan ise filmde bizler oynuyoruz.
 15. Mustafa Nartkaya

  Kaloriferden Gelen is Kokusu

  Ben şahsen sigara dumanından şüpheleniyorum. Sigara dumanı temas ettiği yerlerde yağımsı bir tabaka oluşturuyor. Bu da kızınca koku yapabilir diyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.