Jump to content

Mustafa Nartkaya

Member
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Normal

About Mustafa Nartkaya

 • Age 55
 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Age 55
 • Location:
  Afyonkarahisar
 • Car:
  15Focus 1.5HB Tdci Style PWS
 • Job:
  Akademisyen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Yanılmıyorsam yatak sarmaya başlamış. Araba yaşı düşük, bütün bakımlar serviste yapılmış. Nasıl böyle bir şey olabiliyor. Nedeninin ne olduğu açıklansa ve üzerimize düşen bir şeyler varsa söylense, bizde dikkat etsek.
 2. Benim gittiğim özel servis, eski yetkili servisti. Yetkili servis kısmı kapandı ama Orijinal Ford parça satış kısmı devam ediyor. Bundan dolayı ben malzeme götürmüyorum. Sadece yağın markasını soruyorum. En son Castrol ile anlaşmışlar. Benim açımdan, yağ iyi marka olunca onay vermiştim. Diğer türlü dediğiniz gibi, eğer ellerinde orijinal malzeme yoksa kendim alır, götürürdüm.
 3. Ben servis yerine garanti devam etmesine rağmen özel servise gittim. Ama sanayideki bir ustaya da götürmüyorum. Kurumsal bir özel servise gidiyorum. (Örneğin Bosh Car Service gibi) Niye derseniz, arabanız yeni, diğer türlü riskli olur. Herhangi bir problem durumunda, yapılan işlemler ve kullanılan malzemeler fatura üzerinde belgeli olsun.
 4. Bu arabamla geçen sene hayatımda ilk defa sıfır kusurla muayeneyi geçtim. Bilirsiniz şehir efsanesi vardır, mutlaka küçükte olsa bir kusur yazarlar diye. Öyle bir durum yokmuş, görmüş oldum.
 5. Mehmet bey, Belki biliyorsunuz dur ama ben yinede söyleyeyim dedim. Afyon da Oto ekip var, eski yetkili Ford servisi çalışanları. Bir kaç defa bakım yaptırdım, ilgili arkadaşlar. İsterseniz bir oraya da danışın.
 6. Size verilen fiyatlarda bir gariplik var. Sizin motor benimkine göre farklı ama bu kadarda fark olmaz. İyice araştırmadan yaptırmayın. Bakım yaptırdığım yer öyle normal bir sanayi dükkanı değil. Eski yetkili Ford servis kapanınca aynı ekip devam ettiriyor. Ve parçalarda orijinal.
 7. Geçen arabamın 45K bakımını özel serviste yaptırdım. Motor yağı, filtresi, hava filtresi Şanzıman yağı ve filtresi değişti. yaklaşık 1050 TL ödedim. Yağların markası Castrol
 8. Daha önce LPG li araç kullanan biri olarak size tamamen katılıyorum. 1.5 Dizel ve PS uyumu çok güzel. Motor torku LPG ile kıyas bile edilemez. Kısaca dizel yerine LPG diyenlere katılmıyorum. Ama mevcut arabaları benzinli ise LPG bağlatılabilir.
 9. Benim araç 1.5 dizel fark eder mi bilmiyorum. Geçen servise gittiğimde, araç zaten otomatik bende aşırı süratli kullanmıyorum, Neticede benim araç çok yüksek motor devirlerini görmüyor. Ama senede 4-5 defa uzun yol yapıyorum dedim. Yetkili arkadaş egzoz partikül temizliği için senede 4-5 kere uzun yol yapmak yeterlidir dediler. Eğer egzoz dolsaydı hata kodu verirdi dedi. Geçen sene emisyon değerleri çok düşük çıktı. Ölçen görevlinin dikkatini çekti, değerler çok iyi demişti.
 10. Serkan bey, öncelikle geçmiş olsun. Yavaş sürelim, yavaş sürelim, yavaş sürelim.
 11. @Cem Boneval en makul güzergahı söylemiş. Bu yolda sadece Denizli Muğla arasındaki yol virajlıdır ve bazı yerleri tek şeritlidir. Oralarda dikkatli olmak gerekir. Denizliden çıkıp çam ormanlarının başladığı yol kenarlarında çok güzel mola yerleri var, tavsiye ederim.
 12. İyi niyetli düşünmeye çalışıyorum, Otosan Türkiye yol şartlarında edindiği tecrübeye göre mi bu kısa periyoda karar verdi. Diğer türlü Ford müşterileri olarak, Otosana bir yanlış mı yaptık.?
 13. yaklaşık bir ay önce 45K bakımını yaptırdım. Şanzıman yağı ve filtresi de değişti. Sadece yağın markasını sordum, Castrol dediler. Ama ne kadar koydular bilmiyorum. Bakımdan sonra şanzıman kullanımında bir fark hissetmedim. Vuruntunun yağla ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Sanki el freni çekilmeyip, dişliler yükte kalırsa yapıyor.
 14. Benim araba 2015 HB, YPS Plast dan almıştım. http://www.bagajhavuzu.com/

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.