Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

mekanik olarak bir zarar olmaz.

205/55/16 fabrikanın tavsiyesi... bunun dışına çıkmak sizin tasarrufunuz tabiki, ancak her zaman tavsiye edileni kullanmak iyidir...

Diyelim ki değiştirdiniz, genel geçer kural %2,5 arasındaki oranda kalmaktır...

hemen bu linkten hesaplayabilirsiniz gönlünüzce...http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Sizdeki değişim : %3,3 gibi... 

teşekkür ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim :)

para verip ölçü dışına çıkmam ama zaten kış şartları, hız yapılmıyor vs vs... bedavadan teker varsa, kaçırmamak lazım. 

kaydedeğer bir değişim yok çünkü. sadece önceden lastik yanağı 205 mm'nin %55'i iken bahsettiğiniz lastiklerle %60'ı olacak...

dikkatli sürüşler...---bkz. kamu spotuna bağlamak :) ---

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sürtme vb kullanıma engel olabilecek ya da araca zarar verebilecek durumlar

orijinal ölçüye göre lastik çamurluk arası 1 cm kapanacak, bir sorun yaratmaz. çap büyüdüğü için hız göstergesi ve km sayacı olduğundan düşük gösterecek yani göstergede 100 yazarken 103 ile gidiyor olacaksınız, 103 km gittiğiniz de 100 km yazacak, bunun bilincinde olursanız oda sorun olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear UG9 205-55-16 91H almayı düşünüyordum. Kliksada var ama yakın fiyatlarda memleketimde bulurum diye araştırdım. UG9 205-55-16 91H çıkmıyor deniyor. Sitesine baktım orda da yok. Ne demek oluyor bu. Bu lastiği almak hata mı olur. 

Mehmet oktay tarafından düzenlendi
yanlışlıkla 91 T yazmışım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mehmet oktay said:

Goodyear UG9 205-55-16 91t almayı düşünüyordum. Kliksada var ama yakın fiyatlarda memleketimde bulurum diye araştırdım. UG9 205-55-16 91t çıkmıyor deniyor. Sitesine baktım orda da yok. Ne demek oluyor bu. Bu lastiği almak hata mı olur. 

T hız endeksi biraz az...

Bu sınıfdaki araçlarda H'dan aşağısını pek görmedim... Belki o sebeple o şekilde ifade etmişlerdir. 91 yük endekside az kalıyor... yukarıda cem hocam detaylı açıklamıştı...

93H gibi bir tercih yapabilirsiniz oda ekonomik olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mert Yürüyen said:

T hız endeksi biraz az...

Bu sınıfdaki araçlarda H'dan aşağısını pek görmedim... Belki o sebeple o şekilde ifade etmişlerdir. 91 yük endekside az kalıyor... yukarıda cem hocam detaylı açıklamıştı...

93H gibi bir tercih yapabilirsiniz oda ekonomik olacaktır.

91 H olduğunu düşünürsek ne dersiniz. Benim kafamı karıştıran nokta fabrikada üretilmediği.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Cem Boneval said:

Sorunun ne olduğunu anlamadım, 205/55-16 UG9 MS 91 H üretimde ve ülkemizde de var, web sayfasında da... 

Ve gayet uygun lastik olur. 

ilk gelen sorudaki hız/yük endeksi 91T idi hocam... bende T biraz düşük kalabilir H'ın altında düşmemekte fayda var dedim, bizim sınıfta pek T endeksine rastlamadım...

Durum bundan ibaret :)

4 saat önce, Mehmet oktay said:

91 H olduğunu düşünürsek ne dersiniz. Benim kafamı karıştıran nokta fabrikada üretilmediği.

olur tabi, aracınızı çok zorlayan bir sürücü değilseniz oda iş görecektir şüphesiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevaplar için teşekkür ederim. Yalnız ben site göremedim. 205-55-16 91H UG9 yok. İki bayiye sordum fabrikadan çıkmıyor dediler. UG8 verelim dediler. Kliksada var ama neden çıkmıyor fabrikadan. Lastikte bir sorun mu var acaba diye tereddüte düştüm sadece. Konu Hakkı'nda bilgisi olan vardır diye sormak istemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet oktay said:

Cevaplar için teşekkür ederim. Yalnız ben site göremedim. 205-55-16 91H UG9 yok. İki bayiye sordum fabrikadan çıkmıyor dediler. UG8 verelim dediler. Kliksada var ama neden çıkmıyor fabrikadan. Lastikte bir sorun mu var acaba diye tereddüte düştüm sadece. Konu Hakkı'nda bilgisi olan vardır diye sormak istemiştim.

Tereddüt etmeyin, alın internetten ve dışarda taktırın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de rapor vereyim.

Snoways 3'ü 1 haftadır kullanıyorum. Genelde aracı havanın 0-10 C civarında olduğu sabah ve akşam saatlerinde 90-100 km/h ortalamayla kullanıyorum. Konfor ve ses olarak beni pek memnun etmedi (basınçlar biraz fazla gibi büyük ihtimalle onun da etkisi var) ancak yakıt ve sürüş olarak gayet iyi gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet oktay said:

Tereddüt etmeyin, alın internetten ve dışarda taktırın [emoji4] 

Tamamdır o zaman. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Daha önce WR D3 kullandım ve fazlasıyla memnun kaldım,dün itibariyle yenilenen seriyi sipariş ettim

Nokian kış lastiğinin mucididir:yeah:

http://www.kliksa.com/urun/nokian-22550-r17-98h-xl-wr-d4-kis-lastigi/902564548

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.