Jump to content

Burhan Bakar

Member
 • Content Count

  536
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

372 İyi

About Burhan Bakar

 • Age 32
 • Rank
  Style

Profile Details

 • Age 32
 • Location:
  ADANA
 • Car:
  C5 1.6 e-hdi comfort otm
 • Job:
  Hekim
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,976 profile views
 1. Hayatta bana en çok şey öğreten şeye doğrudan tek kuruş ödemedim(google) Bence bu yazılım olayını firmalar ücretsiz yapmalılar,üstelik bu şekilde dolaylı olarak belki daha fazla kar elde ederler
 2. Mail attım,bakalım ne diyecekler --22 dakika sonra eklendi-- Cevap geldi Bundan kelli 100 tl +KDV karşılığında satın alabilecekmişiz?
 3. Her ayın başında geride bırakılan ayın model dökümünü yayınlayan Otomotiv Distribütörleri Derneği bu ay model bazında satış rakamlarını yayımlamadı,konu hakkında ben herhangi bir habere rastlamadım sebebini bilen var mı?
 4. Bayiler pek bişey bilmiyor,forumda kimse bişey de yazmamış Yeni duyumlar için takipteyiz
 5. 2 hafta önce babaannelerin bile 80 km hızla gittiği bir yerde 94 km hızla hız sınırını %50 nin üzerinde aşmaktan 1002 TL ceza yemişim Memlekette adalet olsa idi bunu dillendirmem ayıptı ama ne kural ihlalleri(yalnızca trafik için söylemiyorum) var iken 1002 tl o kadar sinir bozuyor ki...
 6. Bir kez daha uzadı Umarım rangerlar hazirana kadar gelir
 7. İnanılmaz keyifli ama bu keyfin elektrikle alakalı olduğunu düşünüyor ve yakın güç değerlerine sahip elektrikli araçların en az eşdeğer derecede keyifli olduğunu tahmin ediyorum
 8. Diğer donanım seviyeleri de pahalı asya ve avustralyada
 9. Uzun süredir takip ediyorum satışa çıkan ülkelerde çok yüksek fiyatlardan şikayetçilerdi,avrupa için bi güzellik yaparlar mı derken fiyatlar aynı olacak demek Yeni Ranger'ı bu kadar pahalı yapan ne olaki???
 10. Üzerinde gelen bf All terrain lastik,10 ileri otomatik,sınıfının üzeri malzeme kalitesi,Fox süspansiyon,2.0 güçlü motor ve güzel tasarım Raptor için 200 bin veren çok olacaktır ama çok daha üzeri bir fiyat olacak sanırım,tabi gelirse Not:Söylediklerim raptor için
 11. 2015 yılında 1.6 dizel düz vites mondeomu 15.000 bakımına götürmüştüm 280-290 tl gibi bişey çıkmıştı Vergiler,döviz artışı,araç satışlarındaki azalma vs. sanırım tek başına kötü niyetli bir servis sebebiyle bu ücret çıkmış olmamalı Oysaki referandumdan sonra uçacaktık ben öyle inanmıştım!!!
 12. Olur da KDV olayı yıl sonuna kadar devam ederse C5'in yerine en çok bunu düşünüyorum Yalnız Raptor gelse bile sanırım çok pahalı olacak,o zaman bi wildtrak yuvarlarız ?
 13. Fakir insanların büyük çoğunluğu oluşturduğu bir ülkede yaşıyoruz Bu sebeple insanların birinci önceliğinin maddiyat olması çok anlaşılır bir durum ki benim içinde birinci öncelik ? Birkaç hafta önce tam elektrikli Jaguar i-pace testi yaptım,hayatta çok az şeyden keyif alan ben için çok güzel bir deneyimdi ama fiyatı malum(%15 ÖTV ve oluşan toplam rakama uygulanan %18 KDV,bir çok ülkede tam tersi teşvik var?) Neyse etrafımda ki insanların büyük çoğunluğu maddi korkularla start-stop'a karşılar(akü,marş dinamosu,turbo vs gibi yaratacağı sıkıntılar nedeniyle) Fakat bizde diyoruz ki tamam seni anlıyoruz maddi kaygılarla karşısın ama tam tersi bu sistem totalde cebinden çıkacak parayı azaltıyor üstelik de çevreyi daha az kirletiyorsun,tabi bunu aslında biz değil bilim söylüyor,zaten sistem arabanın sağlığını etkileyecek kötü bir durum yok ise devreye girecek şekilde programlanmış yani aracınıza zarar verecek bir durum var ise zaten devreye girmiyor İlk mesajımda belirtmiştim C5 aracımın orjinal aküsü 7 yılda bitti ve markasını hatırlamadığım bir aküydü(çok başarılı bir süre) Şuan aracımda varta akü var ve bu aküye 250-300 tl fazladan verdim ama benim hesaplamalarıma göre start-stop minimum bana 2500-3000 tl kazandırdı ve çevreyi daha az kirlettim????

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.