Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

dostlar bugün aracımın kışlık lastiklerini taktırmak için lastikçiye gittim usta eski kışlıklarıma baktı lastikler iyice ölmüş zaten eskiydiler taktırmadım    sonra elinde 2 hafta kullanılmış 4 adet KUMHO marka lastik vardı hocam bunları müşteri aldı 2 hafta kullandı arabasını değiştirdi bunlarıda satmamız için bıraktı 600 tl ye veriyor güzel lastik kaçırma dedi bende aldım taktırdım lastik sıfır gibi üzerindeki fabrika izleri ( renkli şeritler ve yanaktaki kılcallar) hala duruyor ama ben bu KUMHO markasını pek bilmiyorum hatta ilk defa orada öğrendim bu markayı nasıldır nedir bilmiyorum usta tatminkar konuştu beni ikna etti ama yinede soru işaretlerim var 

bu marka hakkında bilgisi olan var mı acaba ustaya ben bu markayı bilmiyorum dedim oda iyi marka olduğunu söyledi tabi bir bridgestone bir conti. gibi değil ama lassadan falan iyidir dedi ayrıca hyundaı firması bu markayı kullanıyor dedi lastiğe biraz dokundum çok yumuşak ve dişleri çok belirgin lakin yinede fikirlerinize ihtiyacım var

ustam ciğer adamdır bana yanlış yapmaz hocam al bunları bana dua et karda buzda çok iyi dedi ama FocusClubTR ailesinin bir üyesi olarak o değerli yorumlarınızda benim için önemli lastik resimdeki ile aynı

saygılarımla...

Adsız.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bey ben ordunun akkuş ilçesindeyim :) çdenize 60 km içeride yüksek bir ilçe kar yağıyor yani :) ayrıca aslen Erzurumluyum ben daha bişey demiyim :):):) 

Lastik konusuna gelince aldığım lastik çivili değil ama desen aynı ebatları da focus 3 standart ebadı ( 215x55x16)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, MustafaKoçak yazdı:

Yakup bey ben ordunun akkuş ilçesindeyim :) çdenize 60 km içeride yüksek bir ilçe kar yağıyor yani :) ayrıca aslen Erzurumluyum ben daha bişey demiyim :):):) 

Lastik konusuna gelince aldığım lastik çivili değil ama desen aynı ebatları da focus 3 standart ebadı ( 215x55x16)

Modelin yukardaki olduğuna emin misiniz peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, MustafaKoçak yazdı:

eminim Yakup bey hava karanlık ve yağmurlu olmasa gidip fotosunu çekeceğim yani 

Ben tavsiye etmiyorum bu lastiği.Zaten size bunu taksitli de vermezlerdi sanıyorum.

Şu ikisinden biri hayırlı olsun :) Bence ilk seçenek.

http://kolayoto.com/nokian-wr-d4-205-55r16-91h.html

http://www.hepsiburada.com/goodyear-205-55r16-91t-ultragrip8-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTYSF778886

Fiyat sorun olmazsa da bu: http://kolayoto.com/continental-conti-winter-contact-ts860-205-55r16-91t.html

EDIT: Özür dilerim ben yanlış anladım :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben tavsiye etmiyorum bu lastiği.Zaten size bunu taksitli de vermezlerdi sanıyorum.

Şu ikisinden biri hayırlı olsun :) Bence ilk seçenek.

http://kolayoto.com/nokian-wr-d4-205-55r16-91h.html

http://www.hepsiburada.com/goodyear-205-55r16-91t-ultragrip8-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTYSF778886

Fiyat sorun olmazsa da bu: http://kolayoto.com/continental-conti-winter-contact-ts860-205-55r16-91t.html

Yakup, @MustafaKoçak lastikleri almış ve taktırmış.

Yani tavsiye kısmı pek işe yaramaz.

Mustafa Kumho için kötü lastik diyemeyiz ama çabuk sertleşen bir lastik olduğunu söyleyebilirim...

205 ebata geçip Nokian serisi almak daha iyi olurdu, sağlık olsun güle güle kullan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim 

öncelikle şunu belirtmek isterim ben bu sene kış lastiği almayacaktım eskilerle bir kış daha idare ederim diye düşündüm yaza doğru arabayı satmayı düşünüyorum o yüzden :) işin doğrusu çok paramda yoktu usta bu teklifi yapınca banada cazip geldi çünkü lastikler sıfır ve ben 600 tl ye değil sıfır lastik iyi çıkma lastik bile alamam zaten param olsa eski lastiklerimin yenisini alırım ( bridgestone 215x55x16) :) 

bu marka hakkında düşünceleriniz doğru pek para verilip alınacak bir marka değil ama sıfırının yarı parasına sıfırını almakta cazip bir durum oldu sanki  

bilmiyorum çaresiz tesellisi mi ama ben böyle düşünüyorum :)   lastikleri taktırdıktan sonra asfaltta bi deneyeyim dedim sert kullandım virajlara hızlı girdim ani fren falan yaptım iyi tepkiler verdi gibi 

ama tabi kışlık lastiğin ölçütü bu değil kar ve buzlanmada marifetini göreceğiz  unutmazsam kısa bir video çekerim insallah bu sayede bu markanın ne cacık olduğunu anlarız :) 

nasip olurda arabayı satarsam yeni sahibi güzel marka lastikler alır insallah yazlıklara 1500 tl verdim daha ne yapayım :):) 

--5 dakika sonra eklendi--

Bu arada Yakup beyin ' şunu aldım nasıldır' ( dokundurma )  ifadesi için de bir şeyler söyleyeyim :) 

Yakup bey ben bişey almadan önce kılı kırk yarar alırım  babadan kalan alışkanlık o yüzden üzerime almadım o imalı soruyu :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki Yakup bey sorun yok o zaman :)

bu arada gönderdiğin linkle goodyear lastik 199 tl diyor bu bendeki markanın sıfırı nette 245 -285 tl arasında değişiyor acaba bu fiyat farkı bir kalite ölçütü olabilir mi merak ettim en azından bu iki marka bazında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çokta kötü lastik değil kumho sizin lastiğin üretim yeri neresi?Geçen senelerde bende kumho alacaktım baktim üretim yeri Çin vaz geçmiştim Kore olsa alacaktım ,ama benimki yazlıktı.Daha sonra petlas almıştım çokta memnun kaldım.Micheline göre  daha çok memnunum hatta.Şu an continental var aracımda pek deneme fırsatı bulamadım .Ben kötü lastik olacağını sanmıyorum kesinlikle ,gayet güzel iş görür 205 i ben tercih etmem ucuz diye focus 3 ün hakkı 215 55 16 en az.Makyajlı kasada maliyeti düşürmek için 205 55 16 yı Otosan tercih etti diye ben etmem burdakilere bakarsan conti al nokian al michelin al goodyear al derler .Bunlardan başka iyi lastik yoktur .

Kışın karda buzda kullandıktan sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız iyi olur...Bence iyi yapmışsınız o lastikleri alarak 600tl sıfır ayarında 215 55 16 için iyi fiyat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, MustafaKoçak yazdı:

Peki Yakup bey sorun yok o zaman :)

bu arada gönderdiğin linkle goodyear lastik 199 tl diyor bu bendeki markanın sıfırı nette 245 -285 tl arasında değişiyor acaba bu fiyat farkı bir kalite ölçütü olabilir mi merak ettim en azından bu iki marka bazında

Aynen ölçü :yeah: 

--1 dakika sonra eklendi--
21 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

burdakilere bakarsan

O halde bir zahmet gözlerinizi açın (Malum gece saatleri, kapanabilir) ardından 2011 ve 2014 arası yorumları iyi okuyun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.