Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

16 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

Gecen sene sirket aracimda goodyear ug8 kullandim genel olarak memnundum ama diger bi aracimiza taktigimiz dunlop lastigin disleri daha iyiydi benim kaldigim yerde dunlop taktigimiz arac banamisin demedi bende bunun icin bu sene dunlop taktirdim karda gorecegiz bakalim performansini. 

IMG_2759.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.02.2012 - 10:27 tarihinde, veysel kılıç yazdı:

Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce focusuma lassa marka kar lastikleri aldım. Nasıl acaba lassa lar iyi mi kullanan var mı? Memnuniyet ve memnuniyetsizliklerinizi belirtirseniz sevinirim. Çünkü 60 günlük müşteri memnuniyeti süresini geÇirmek istemiyorum. Bu arada lastikler 205/55/16 toplam 880 tl.. fiyat uygunluğu nasıl acaba?

Bende focusuma ilk fırsatta petlas almayı düşünüyorum 205 55 16 150 tl kalite olarak diğerlerini artacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lassa varken böyle tutum görünmüyordu ? :) Lassanın malları Avrupa'da da satılıyordu keza premium marka ortaklığı da vardı. Petlasın elle tutulur başarılı verisi henüz yok.

Kış lastiklerinin tamamı zaten tatmin edici yanıt verir. Üzülecek ortam denk gelmemiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende, michelin yan ürünü kormoran kışlık lastik aldım. taktırdım. yumuşak lastik. 215 55 16. şimdilik yol tutuşu ve genel durumu iyi gibi. bu arada buralar kar buz. fiyatı da çok uygun. fiyat performans olarak çok iyi. tavsiye ederim. saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görünen o ki herkes aldığı kış lastiğinden memnun. 

Yaz lastiğinden sonra her kış lastiğinin kar/buz performansının kullanıcıyı etkileyeceğini yeterince yazdım. 

Asıl farkın normal havalarda görülebileceğini ve fren mesafesine özellikle dikkat edilmesi gerektiğini de.

Belli ki beklentiler düşük, karda çekip götürmesi yeterli kriter ve şartları zorlayan ve neyse ki zor durumda kalan pek yok.

Hal böyle olunca ithalatçılar da piyasada ne kadar 2. ve 3.sınıf ürün varsa getirip allayıp pullayıp satıyorlar, Contici ahbabım keyifle Jinyu satıyor, fiyat kalite oranına herkes bayılıyormuş. Fiyat tamam da kalite?

Neyse sanırım bu konu külliyen gereksiz hale geldi. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki Focus yanyana birinde ıslak zemin performansı A (mesela Noksan vs) diğerin de C(mesela çakma mal birşey) sınıfı lastik takılı. İkiside karlı buzlu yokuşu ayni hız ve perpormasta çıkıyor. Sonuçta soğukta sertleşmiyor.
Yokuştan sonra yokuş aşağı ıslak zemin var. Salıyorlar keyifle. Yolun sonuda ışıksız kavşak. Tam kavşağa yaklaşınca ikiside frene asılmak zorunda kalıyor.
A sınıfı olanin araç kamerası C sınıfı olanın ana yola nasıl çıktığını kaydediyor. Ona çakan kamyonu falan.
Burda anlatılan hikâye için yapılabilecekler.
*f/p alırım kullanırken ona gore kullanırım.
*g/p alırım kullanırken ona gore kullanırım.
Ben g/p tercih edeceğim. Tek korkum f/p tercih edenlerin arkamdan gelip benimle ayni mesafede duramaması. Önümdeyse zaten sorun etmem.
Bu arada Cem Hocam hiçte gereksiz hale gelmedi.
En azından benim için :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende daha dün aldım hayırlısı bakalım

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

A sınıfı olanin araç kamerası C sınıfı olanın ana yola nasıl çıktığını kaydediyor. Ona çakan kamyonu falan.

kameraya kaydedilen olmayız inşallah 

1.jpg

5.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende daha dün aldım hayırlısı bakalım
kameraya kaydedilen olmayız inşallah 
1.jpg
5.jpg

Allah korusun
Ne kullandığınızı ve etkisini bildikten sonra bence sorun olmaz.
Sıkıntı ne aldığını ve ne vereceğini bilmemekte çıkar.
Yazlık lastikle kendini yola atanlar var karda kışta. Sadece f/p aldım aracımda ıslak zeminde kuru zeminde yaz lastiği performansını göremeyeceğim buna dikkat etmediğini bir kenara yazmak gerek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım ben de kış lastiğine geçicem.. balıkesirde kalsam hep, düşünmezdim de istanbula git gel yapıcam 2-3 defa içim rahat değildi.. conti ts860 205-55-16 91t için 275 tl fiyat aldım balıkesir bayisinden.. hepsiburadada 245tl .. site falan uğraşamıcam gidip taktırcam sanırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Onur Sezgin yazdı:

Sanırım ben de kış lastiğine geçicem.. balıkesirde kalsam hep, düşünmezdim de istanbula git gel yapıcam 2-3 defa içim rahat değildi.. conti ts860 205-55-16 91t için 275 tl fiyat aldım balıkesir bayisinden.. hepsiburadada 245tl .. site falan uğraşamıcam gidip taktırcam sanırım...

Balansı unutma. Ha bir de havasını kontrol et çıkınca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Balansı unutma. Ha bir de havasını kontrol et çıkınca.

Sorarım orda kaç basıyorsun diye... balans dediğin lastiği döndürüyor bi alette makine oraya buraya ağırlık taktırıyor falan, o dimi? :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Onur Sezgin yazdı:

Sorarım orda kaç basıyorsun diye... balans dediğin lastiği döndürüyor bi alette makine oraya buraya ağırlık taktırıyor falan, o dimi? :) 

Yooo klima gazı basılan delikten ölçecen havasını lastiğin. Sen adama hava kaç bastın diye sor mutlaka. 32 yeterli sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kolayoto.com daha ucuz oraya bak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.