Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Ford Mondeo 2015 araç sahibiyim lastikler 235/50/17 ve kış yaklaşıyor,bilindiği üzere internet üzerinde lastik hesaplayıcı programlar mevcut fakat bunlar farklı +/- yüzde oranlarının kabul göreceğini söylüyor %3,%2.5,%1.5 vs. tabi mantık olarak fark ne kadar azsa sıkıntı çıkma ihtimali okadar azalacak yalnız bu programlar lastik jant inçlerinin değişmesine de müsade ediyor,bende oranları küçültüp kaliteli bir lastik almayı düşünüyorum hangi lastik oranlarını önerirsiniz,teşekkürler

Edit:Aklımda Nokian WR D4,Michelin Crossclimate ve Continental Wintercontact serileri var,şuan için ağır basan ise yeni çıkan wr d4

Allah aşkına Adana'da hava soğuyor mu ki :D  16'' Çelik jant + 205/55-60 R16 mis.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah aşkına Adana'da hava soğuyor mu ki :D  16'' Çelik jant + 205/55 R16 mis.

Yakup hocam Tokatta oturuyorum ama Adana Kozanlı olmak bir ayrıcalık :)

Üstelik merkezde çalışmıyor  Sulusaray gibi -30 lara kadar düşük sıcaklıkların görüldüğü bir ilçeye gidiş geliş yapıyorum,gidiş geliş 130 km

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup hocam Tokatta oturuyorum ama Adana Kozanlı olmak bir ayrıcalık :)

Üstelik merkezde çalışmıyor  Sulusaray gibi -30 lara kadar düşük sıcaklıkların görüldüğü bir ilçeye gidiş geliş yapıyorum,gidiş geliş 130 km

Profil'e bir Tokat eklemek lazım o halde. 
17'' almayacaksanız bana kalırsa 205 taban iyidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profil'e bir Tokat eklemek lazım o halde. 17'' almayacaksanız bana kalırsa 205 taban iyidir. 

Tam rakamları girebilirmisiniz ideal fiyat/performans boyutları kaç olmalı

Nokian WR D3 kullanıyorum, testte verildiği gibi kar ve buz performansı mükemmel diyebilirim @Cem Boneval hocam. Bir takım F3 kapaklı demir jant aldım onlara taktım, pratik oldu.

WR D3 bende kullandım ve fazlasıyla memnun kaldım,şuan henüz yeni olan WR D4 mevcut,Nokian kalitesini düşününce continin TS 850 inden üstün olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam rakamları girebilirmisiniz ideal fiyat/performans boyutları kaç olmalı

İdeal fiyat performans 205-55R16 
Her şekilde az veya çok değerlerde farklılık olacak, servise gidip çay molası verirsen onu arabaya tanıtırlar dert değil. 
17'' olmayacaksa en ucuz olabilecek ölçüyü seçerdim ve kış aylarında tabanı inceltmek iyidir, 215/60 R16 olsun diye diretmeye gerek yok derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.oponeo.com.tr/lastik-bilgileri/esdeger-lastikler

Bu değerleri girince biraz sıkıntılı gözüküyor ama konuyla alakalı yetkin değilim sizinde bakmanızı öneririm yada belkide bakmışsınızdır:)

Bunlar serviste çay içmek istemeyenler için :D Alete tanıttıktan sonra mekanik olarak sorun çıkartmayacak her lastiği takabilirsiniz. 
Yok ben uğraşmak istemiyorum derseniz zaten en ideali 215-60r16 o halde 215 taban takacaksak jantı küçülmenin anlamı da yok orjinal orjinal takılırsınz jantla. 215/55R17 bakalım ama onlarda 300 liradan başlıyor düzgünü. 80 liralık fark var lastik başına yani 320 lira, 16'ya geçerseniz çelik jant alacaktınız yani bu farka değebilir gibi.

Örnek iyi ürün:
http://www.kliksa.com/urun/falken-21560-r16-99h-eurowinter-hs449-kis-lastigi/902583231

17''

http://www.kliksa.com/urun/nokian-21555-r17-98v-xl-wr-g2-kis-lastigi/901915297

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kulaktan duyma olarak söyleyim ki o alete pek güvenmiyorlar :D

Lastiklere baktım sonra Hakan abinin söylediği mantıklı geldi,nokian olan üretim 2011 gösteriyor tabi yeni üretim bulunabilir,yalnız şu mantıklı geldi,bu yılki testlerde lider olacağı söyleniyor

http://www.kliksa.com/urun/nokian-22550-r17-98h-xl-wr-d4-kis-lastigi/902564548

Mondeo'da 16" janta geçmek ? çirkin duruyor koca arabanın altında 16 jant  :blink: 

Abi düşündümde doğru diyosun:)

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz konu dışı olacak ama malum bizim için zaman yaklaşıyor artık :)

Lastik basınç sensörlü araçlarda değişim için bir uyarı ya da öneri var mı?

Büyük ihtimalle UG9 alacağım bu arada.

Lastikçinizi uyarın yeter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastikçinizi uyarın yeter

Valla abi bizim lastikçiler at hırsızından hallice olduğu için uyarı ne kadar işe yarar bilmiyorum. 1-2 haftaya kuyruk da olmaya başlar artık iyi çığırlarından çıkarlar. Badiresiz atlattığım bir kış hayırlamıyorum. Serviste mi değiştirsem diye düşünmüyor değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abi bizim lastikçiler at hırsızından hallice olduğu için uyarı ne kadar işe yarar bilmiyorum. 1-2 haftaya kuyruk da olmaya başlar artık iyi çığırlarından çıkarlar. Badiresiz atlattığım bir kış hayırlamıyorum. Serviste mi değiştirsem diye düşünmüyor değilim.

Hocam illa ki bu tür araçların lastiğini değişmişlerdir :) Garanti olsun diye kuyruğun ortalarında beklersiniz :zha: 

Bir de şu lastiği görmemezlikten gelmeyin :)

http://www.kliksa.com/urun/nokian-20555-r16-91t-wr-d4-kis-lastigi/902564517

Geçenki alışverişte şansımıza kampanyayı saatlerle kaçırmıştık, şimdi yine tesadüfen kampanyaya dahil olmuşum :D Focus'un kışlığı 60 lira inmiş olacak :P :kıhkıh: 

15'i son.

http://www.kliksa.com/hediye-ceki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.