Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1000 tl'ye navigasyon

Hah, işte bak hiç farkında olmadan navigasyon paketinin satılması gereken fiyatı yazmışsın, hadi 250'de benden olsun 1250 yeterli bence :) Benim maliyet hesabım biraz kötü. Smart paket (Sony Müzik Sistemi, Otomatik Park Sistemi, Elektrikli katlanır yan aynalar, ön ve arka park sensörleri) 2085 tl ederken navi 2250 tl nasıl ediyor idrakı zor benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hah, işte bak hiç farkında olmadan navigasyon paketinin satılması gereken fiyatı yazmışsın, hadi 250'de benden olsun 1250 yeterli bence :) Benim maliyet hesabım biraz kötü. Smart paket (Sony Müzik Sistemi, Otomatik Park Sistemi, Elektrikli katlanır yan aynalar, ön ve arka park sensörleri) 2085 tl ederken navi 2250 tl nasıl ediyor idrakı zor benim için.

Tamamda navigasyon ve harita olayı apayrı bir olay... Bu sebeple x,y paketi yerine a ve b firması benzer opsiyonu kaça veriyor diye bakmanız lazım...Yoksa bir harita ve sd kartın maaliyeti sizce ne ola ? Bunun parası telif hakkı ve yazılım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben 2012 model sıfır 1.6 benzinli style hb focus aldım (43000 tl ay tozu gri)

araç haftaya elimde olacak satış müdürü plus paketin kaldırıldığını aktif şehir içi güvenlik sistemi, bluetoth , sesli komut sistemi olup olmadığını bilmediğini ancak araç geldikten sonra bilebileceğimizi söyledi 2012 bazı style araçlarda varmış bazılarında yokmuş

benim size sorum bu özelliklerin 2012 focus stylelerde olup olmadığı

Ertan çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk mesaj 2013 için güncellendiğinden 2012 modellerin donanımlarını göremiyorum. 

Bakabileceğim bir yer var mı?

2012 model "titanium plus" hangi tekno özelliklere sahip öğrenmek istiyorum. (2012 3.ay Bunda start/stop var mıdır)

Özer Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk mesaj 2013 için güncellendiğinden 2012 modellerin donanımlarını göremiyorum. Bakabileceğim bir yer var mı? 2012 model "titanium plus" hangi tekno özelliklere sahip öğrenmek istiyorum. (2012 3.ay Bunda start/stop var mıdır)
Start - Stop yok. Otomatik park ve aktif şehiriçi güvenlik mevcut buna ek olarak ısıtmalı ön cam.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Start - Stop yok. Otomatik park ve aktif şehiriçi güvenlik mevcut buna ek olarak ısıtmalı ön cam.

Şehir içi güvenlik ve kör noktanın modeller var mıydı?

Titanyum tekno paketten başka yani.

Mesela Style plus da var mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Start - Stop yok. Otomatik park ve aktif şehiriçi güvenlik mevcut buna ek olarak ısıtmalı ön cam. Şehir içi güvenlik ve kör noktanın modeller var mıydı? Titanyum tekno paketten başka yani. Mesela Style plus da var mıydı?
Sorunuzu anlamadım. -Titanium ve style bir donanım çeşitidir -Tekno, plus, x , smart vs paket çeşitleri Kör nokta uyarı sistemi sadece titanium + tekno ile mevcut. Aktif şehiriçi ısıtmalı ön cam style plus da mevcut. Normal style'lar da yok. Ayrıca burası yeni başlık ama eski başlık da eski donanımlar da mevcut. Yine bu kategori altında. İnceleyebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Isıtmalı koltuk, sizin oraları bilmem ama buralar için biçilmiş kaftan. Klima veya kalorifer ısınıncaya kadar direksiyon başında soğuktan kastırmıyor. Peki otomatik park, gündüz yanan led lambalar X paket içinde değil mi ?

Isıtmalı koltuk kışı sert geçen yerlerde çok güzel birşey tabii hatta ısıtmalı direksiyonda olsa keşke :D otomatik parkın X paket ile alakası yok, şuan smart paket içersinde sunuluyor. led lambalar dahil ancak X paket içeriğine yazmamışlar ama ekledim. Statik köşe lambasınıda ekledim. Renk farkını saymazsak 2 tip far zaten, 1 halojen 2  bi-xenon + Led DRL + Statik Köşe Lambası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Isıtmalı koltuk kışı sert geçen yerlerde çok güzel birşey tabii hatta ısıtmalı direksiyonda olsa keşke :D otomatik parkın X paket ile alakası yok, şuan smart paket içersinde sunuluyor. led lambalar dahil ancak X paket içeriğine yazmamışlar ama ekledim. Statik köşe lambasınıda ekledim. Renk farkını saymazsak 2 tip far zaten, 1 halojen 2  bi-xenon + Led DRL + Statik Köşe Lambası

Kısaca X paketinde güzelliği ayrı bence, ister kullanayım isterse kullanmayayım yeter ki donanımlı olsun. ;) Sonradan daha donanımlı bir araç gördüğümde hayıflanıp farını, orasını burasını değiştirmekle uğraşmayayım.Yoksa zaten ne yazılırsa yazılsın herkes bütçesine ve ihtiyaçlarına göre istediğini alıyor, bize de bu saatlere kadar yorum yapmak düşüyor.  :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısaca X paketinde güzelliği ayrı bence, ister kullanayım isterse kullanmayayım yeter ki donanımlı olsun. ;) Sonradan daha donanımlı bir araç gördüğümde hayıflanıp farını, orasını burasını değiştirmekle uğraşmayayım.Yoksa zaten ne yazılırsa yazılsın herkes bütçesine ve ihtiyaçlarına göre istediğini alıyor, bize de bu saatlere kadar yorum yapmak düşüyor.  :D

Öyle tabii, dolu arabanın donanımın keyfi başka oluyor. Benim ki benim yorumum donanımlar güzel ancak 5000tl etmez. cmaxin x paketi çok daha dolu mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle tabii, dolu arabanın donanımın keyfi başka oluyor. Benim ki benim yorumum donanımlar güzel ancak 5000tl etmez. cmaxin x paketi çok daha dolu mesela.

Tabii ki cmax'in X paketi daha dolu ama sıfır araçta donanım farkı hep pahalı olur.Söylemek istediğim sıfıra yakın 2. el X paketi 2-3 bin TL farkla almak varken sıfırına o kadar para vermek bence pek mantıklı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllara göre donanımlar çok değiştiği için işin içinden çıkamadım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var.

2011 yılının sonunda yeni kasalar çıktığı için onlara da bakmaya başladım.

2011 model TDCI TİTANYUM araçta start/stop özelliği var (konsoldaki düğmeden belli oluyor). Ayrıca oto park da var (ön tampondan belli oluyor) 

Ama satıcı ş.içi güvenlik olup olmadığını bilmiyor. 

Start-stop olmayan 2012 titanium modellerde oto park varsa ş.içi güvenlik de var diye biliyorum ve bugüne kadar incelediğim tüm araçlarda bu böyle.

2011 tdci titanium start-stop ve oto park varsa ş.içi güvenlik olamayabilir mi?

araç şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-ford-focus-iii-titanium-1.6-tdci-115-hp-sedan-41-bin-km-118012483/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllara göre donanımlar çok değiştiği için işin içinden çıkamadım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var.

2011 yılının sonunda yeni kasalar çıktığı için onlara da bakmaya başladım.

2011 model TDCI TİTANYUM araçta start/stop özelliği var (konsoldaki düğmeden belli oluyor). Ayrıca oto park da var (ön tampondan belli oluyor) 

Ama satıcı ş.içi güvenlik olup olmadığını bilmiyor. 

Start-stop olmayan 2012 titanium modellerde oto park varsa ş.içi güvenlik de var diye biliyorum ve bugüne kadar incelediğim tüm araçlarda bu böyle.

2011 tdci titanium start-stop ve oto park varsa ş.içi güvenlik olamayabilir mi?

araç şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-ford-focus-iii-titanium-1.6-tdci-115-hp-sedan-41-bin-km-118012483/detay

Olmasi lazim ama ufakda olsa eksik üretilmiş araç olabiliyor. Ön camdan ve yol bilgisayar menüsünden anlaşılır. Mesela ben arabada şehiriçi güvenlik var ön cam ısıtma var ama park paketi yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.