Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Surekli ekonomik kullanimi kolluyorum. Ve sonucum sehir ici 5.4 lt. Istanbulda yasiyorum bu arada. Ama sehirler arasindada 5.0 uzun yolda bi turlu 4leri 3leri goremedim.

Surekli ekonomik kullanimi kolluyorum. Ve sonucum sehir ici 5.4 lt. Istanbulda yasiyorum bu arada. Ama sehirler arasindada 5.0 uzun yolda bi turlu 4leri 3leri goremedim.

Yahu gözlerim iyicene bozuldu, çift görüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sistem azizligi Cem Bey... Gozleriniz saglam...

1- Çift tıklama veya bağlantı sorunu.Sistemde sorun yok.

2- Gördüğünüz bu tür şeyleri düzenleme imkanınız varken kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci uzun yol deneyimimi İstanbul-Aydın arası yaşadım.İstanbulda depoyu doldurdum.Yol boyunca klimayı hiç kapatmadım.Hız max 120 km/s di.Hız sabitlemeyi pek kullanmadım.Araçta 3 kişiydik ve bagajda iğne koycak yer yoktu.Aydın şehiriçinde sakin kullanımla bir kez kuşadası git gel ile toplam 820 km de ışık yandı.Ortalama tüketim 5.5 de şuan.İstanbulda iken 5.7 idi.Şehirdışı olarak fabrika değerinin epey üzerindeyim ama bu farkı da klimaya borçlu olduğumu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fabrika tüketim verisini yakalamanız için düz yol olması lazım ek olarak 100'ü geçmemeniz lazım. Hatta daha az. Gereksiz fren ve gaz'a basmadan rüzgarı da arkanıza almak gerek :) Klima sizin sürüşünüzde 0.5 lt fark eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta serviste aracıma bir işlem yapıldı, bu sırada maalesef tüm veriler sıfırlandı, maalesef diyorum çünkü ort. verilerim çok uzun km.lerdir tutuluyordu. ort. tüketim 50km/h ort. hızda 5,2L/100km şeklindeydi. 

Bu sıfırlanma işleminden sonra 1 haftadır sürekli kasıyorum ne kadar az yakabilirim diye, şuanda 4.6L/100km. şeklinde. Klima hep açık.trafik sabah akşam iş trafiği. (istanbul ile karışmasın trafik şartları)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul'da sabah akşam trafiği, nispeten kışa göre rahat çok olmasa da. Ortalama 6,4lt klima sürekli açık. Az yaksın diye uğraşmıyorum ortalama bir kullanım, genelde trafikte olduğu için sakin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortalama 100 yb verisi ise 4.5 bayağı iyiymis.

Düz yolsa efsane oluyor, istanbul otobanı mesela veya Ankara Mersin arası.

Bence önemli olan hızı sabit tutmak. Gaz verme durumlarını daha az ivmeli verirsen şayet sıkıntı yok. Veya otur oturduğun yerde CC çalışsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz yolsa efsane oluyor, istanbul otobanı mesela veya Ankara Mersin arası.

Bence önemli olan hızı sabit tutmak. Gaz verme durumlarını daha az ivmeli verirsen şayet sıkıntı yok. Veya otur oturduğun yerde CC çalışsın.

5in üzerindeydi sanırım benim istanbul ortalamaları :) ortalama hız 108 filandı heralde. uzun yolda hep cc kullanıyorum zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

????

Hani rodaj ilk 1000-1500 km motoru zorlamamak ise...

YB verisi düzgün.

Daha motor yeni

Belli ki ekonomik kullanma çabası yok

Veriler muğlak

Ayrıca bu konuda 21 sayfa tartışılmış bir başlık var: 

Rodaj ilk 1000-1500 km aracı zorlamamak değil sayın hocam :) bu konu ile ilgili bir arkadaşımın özenle hazırladığı yazısını alıntı yapayım. ( biraz uzundur ancak yararlı olabileceğini düşünüyorum)

Yeni Otomobillerin Rodajlanması

(fren rodajı, lastik rodajı,aktarma organları ve vites kutusunun rodajı,içten yanmalı motorların rodajı)

Bir çoğumuza garip gelsede, artık rodaj mı kaldı? densede mekanik var olduğu sürece alışma süreci olacaktır.

Bu konu üzerinde Türkçe kaynak bulunmamasından dolayı bana araştırmamda yardım eden arkadaşlar ve eleştirileriyle konuya şekil veren modifiyem.com forumlarının değerli üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Konu biraz uzundur ve teknik bilgi içermektedir.

tartışmaların devam edeceğini düşündüğüm için ayrıca bu konunun tartışılabileceği konu açılacaktır.

Verilen süreler ve Km değerleri gayet görecelidir.. A kişisi

100 km yi yarım saatte alabileceği gibi günde 3-4 km yol yapan B kişisi 1 haftada alabilir... bu yüzden km değerleri fikir verme amaçlıdır. kesin kabul edilmemelidir.

Konu tamamen Geliştirilmeye açıktır detayları öğrenmek hepimizin ortak hedefi, bu yüzden sizin yorumlarınızı beklediğim noktada (YB) kısaltması kullanacağım.

Başlıyoruz ;

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Link eklendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.