Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

@Cem Boneval, Abi o zaman yine en başa dönmüş oluyoruz. Bilimsel olarak testi yapılmadığı sürece olumlu veya olumsuz etkileri hakkında hiç bir şey söyleyecemeyeceğiz. 

Belki yapılması mantıklı olan: tüm bu rodaj ile ilgili bilgileri yerli yabancı kaynaklardan detaylı araştırıp ortak olanları almak olabilir de onun bile garantisi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazıyla ilgili düşünemi konuda yazdım.

Ayrıca rodaj tam bu demek, ya da rodaj süresinde dikkat edilmesi gerek nu...

Arkadaşının yazısından alıntıdır:

"uygun devirlerde tam gaz vermek "

Burada vurguyu tam gaza yaparsanız yeni motoru gereksiz bir yüksek devir stresine sokarsınız, 210 km/h'da devir saati kaç gösteriyor? Limite ne kadar yakın?

Neyse, anlaşılan o ki herkes kendince bir rodaj kavramı yaratıp ona göre davranıyor. Sonuçta hep aynı oluyor.

Güvenliği ön planda tutup ben zorlamamayı tekrar öneriyorum, siz dilediğinizi yapmakta serbestsiniz...

Benim mantığıma yatan dediğim şekilde rodajdır, ki tarafımca da denenmiştir aynı model aynı donanımda hatta aynı gün alınmış 2 araçla... Sonuç bilinçli rodaj yapmış yağı ve filtresi erkenden değişmiş olan araç yer yer yarım yer yer 1 boy fark attı.

Plotaj farkı yoktu araçlar dsg idi.

Bu arada f3 dizel aracımı bir organizasyon düzenlersek piknik vs gibi bahaneyle denemek isterim.

Saygılar hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piknik işi zahmetli ve zor da yaza elveda tadında bir buluşma düzenlesek fena olmaz. Buluşma sonunda uygun yer bulunursa denenebilir de rodajına dikkat etmemiş biri bulmak gerek ve pilotaj farkını da gözetmek için sürücülerin birbirlerinin araçlarını kullanmaları gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Gaziantep ve Ankara da olacak olan her buluşmaya varım... Piknik lafın gelişi go-kart falan da yapabiliriz akşam yemeği vs seçenek çok...

Buluşma işini organize edebilirim ama forumda çok yeniyim daha tanınmış birisi veya bir site yöneticisi organize etse katılım daha çok olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun aracımın 15.000 km bakımını yaptırdım. (345 tl ye nasıl acaba). yakıtın fazla harcadığın. full depo yakıtla 650 km yı gecemedıgımı soyledım. aracın yemı yazılımı oldugunu bunu yukleyeceklerını soyledıler. sonra tekrar konusalım dedıler. yenı yazılım yukleten oldmu acaba. farkı varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun aracımın 15.000 km bakımını yaptırdım. (345 tl ye nasıl acaba). yakıtın fazla harcadığın. full depo yakıtla 650 km yı gecemedıgımı soyledım. aracın yemı yazılımı oldugunu bunu yukleyeceklerını soyledıler. sonra tekrar konusalım dedıler. yenı yazılım yukleten oldmu acaba. farkı varmı?

Ben en düşük 400 tl fiyat aldım yani fiyat çok iyi.

Ben de yakıttan çok şikayetçiyim dediğiniz gibi 650-700 arası gidiyorum 1 depoyla.

Bugün depoyu doldurdum 190 tl yani 43lt mazot aldı 760 km yol yaptım..

Hesabıma göre 100 km de 5.65 lt yakmışım km de 25 krş yapıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben en düşük 400 tl fiyat aldım yani fiyat çok iyi.

Ben de yakıttan çok şikayetçiyim dediğiniz gibi 650-700 arası gidiyorum 1 depoyla.

Bugün depoyu doldurdum 190 tl yani 43lt mazot aldı 760 km yol yaptım..

Hesabıma göre 100 km de 5.65 lt yakmışım km de 25 krş yapıyor..

Sehir ici sehir disi?

25 krs karma kullanim icin cok iyi bir rakam bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sehir ici sehir disi?

25 krs karma kullanim icin cok iyi bir rakam bu arada.

Biliyorsunuz full şehir içi olma imkanı yok :)

550 km duble ama bol ışıklı yol 200 km de şehir içi trafik ama bir İstanbul Ankara trafiği gibi de değil.

Şuam tatildeyim Alanya da tatilci trafiğine girdim yani..

Araç 2200 km de yakıt biraz düşerse çok hoş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç 2200 km de yakıt biraz düşerse çok hoş olur.

Benim arabam şu an 38700 km civarlarında.

Ben de geçen hafta denize gittim. Araba full doluydu. Gayet te performanslı gittik. Yakıt ortalamam 5,6 ydı. Yarım depo mazot yaktım. Geri kalan çeyrek depoyu da ekonomik bir şekilde kullandım. Şu an çeyrek depo mazotum var ve ortalamam 5,2 şu an.

Yani tatil yolculuklarında biraz fazla yaktırıyoruz. Genelde çok yüklü oluyor arabalar. Normal kullanımlara göre çok yakıyor yani.

Ve sizin aracınız henüz 2000 km civarında. Yani daha çoooook yeni. Benim 7-8 bin km den sonra acayip düşmüştü yakıt tüketimim. Sizin ki de düşecektir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sakarya-Kastamonu arası ortalama 123km hızla 5.2 yaktım bazen rampalarda hep dip gaz gittim bazen 180 km lere çıktım yakıt nasıl sizce 

şehir içi 6-7 arası gidip geliyor çok yakıyor gittiğim mesafeler hep kısa havalarda soğudu 

Birde düz yolda 90 km hızla giderken anlık yakıt focuslarda kaç gösteriyor 3.7 görüyorum ben 

son sorum hep 4k çevirerek kaç görüyorsunuz ortalamada 9-10 litrelere çıkıyorum şunları bi yanıtlayın çok mu yakıyorum ben  :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sakarya-Kastamonu arası ortalama 123km hızla 5.2 yaktım bazen rampalarda hep dip gaz gittim bazen 180 km lere çıktım yakıt nasıl sizce 

şehir içi 6-7 arası gidip geliyor çok yakıyor gittiğim mesafeler hep kısa havalarda soğudu 

Birde düz yolda 90 km hızla giderken anlık yakıt focuslarda kaç gösteriyor 3.7 görüyorum ben 

son sorum hep 4k çevirerek kaç görüyorsunuz ortalamada 9-10 litrelere çıkıyorum şunları bi yanıtlayın çok mu yakıyorum ben  :blink:

Çok yakmıyor ama sen çok kasıyorsun bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi katılmakla birlikte hep zorlasam bile ortalama 8'i hiç bir zaman geçmedi. Motor ısınana kadar sakin kullandığım ve sürekli devirli gidecek kadar yol olmamasından da kaynaklanıyor olabilir.

Bu arada fındık mevsiminde sürüş karakterini değiştirmeni şiddetli öneririm, pat pat denilen lanet zımbırtılar hiç bir ışıkları olmadan tepelerine kadar insan ya da fındık dolu olarak yollarda oluyorlar ve çok büyük risk oluşturuyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.