Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

merhaba,

24 bine gelen aracımla ortalama 5 lt/100 km mazot tüketiyorum. genellikle şehirdışı kullanıyorum aracımı.. şehir içi motosiklet kullanmak daha kolayıma geliyor. ortlama hızım 90-100 aralığında geziyor. eğer biraz daha dikkali kullanırsam gösterge 4.2 lt ortalamaya geliyor fakat o  kadar sakin kullanmak da bir süre sonra çok sıkıcı oluyor. dikkatimi çeen birşey de, 90 la giderken 100 le giderkenden dahaçok yaktığı... sanırım devir düştüğü için turbo  devreden çıkıyor, 1600-1700 devir civarında tüketim biraz daha fazla oluyor. çok sıktığım zamanlar fabrika verisini yakalayıp fotoğraflamıştım; 3.7 ye kadar indirmiştim ama o şekilde bir daha kullan derseniz... ııhhh..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi katılmakla birlikte hep zorlasam bile ortalama 8'i hiç bir zaman geçmedi. Motor ısınana kadar sakin kullandığım ve sürekli devirli gidecek kadar yol olmamasından da kaynaklanıyor olabilir.

Bu arada fındık mevsiminde sürüş karakterini değiştirmeni şiddetli öneririm, pat pat denilen lanet zımbırtılar hiç bir ışıkları olmadan tepelerine kadar insan ya da fındık dolu olarak yollarda oluyorlar ve çok büyük risk oluşturuyorlar.

Buralarda fındık çok ama pat pat yok pek :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şehir içi trafik varsa 6'nın altını zor malesef. Ben çok kastırıp sürekli hız sabitleyici ile 5.5 yakalamıştım da o da Ankara trafiğinde eziyet olduğundan tavsiye etmem ki bence değmez de.

valla benim beklentimin çok  üstünde eger böle devam eder diyorsanız.. eyvah diyorum :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla benim beklentimin çok  üstünde eger böle devam eder diyorsanız.. eyvah diyorum :)))

Trafik varsa bence zor ama herkesin sürüş karakteristiği de farklı. Sizinki ortalamaya göre düşük bence, benim normal kullanımımda 6.5-7.0 arası oluyordu mesela, daha da düşer inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nitro ile doldurdum ankaradan istanbula gittim ara ara 180e çıktım ucunca bi ara 100e düştüm. bi ara dur kalk trafiğe girdim, istanbulda tekrar dur kalk trafiğe girdim(17:50de gişeden geçmişim) acıbademe geldiğimde 5.4 tü ortalama bi ara 5.2ye kadar düşmüştü.
istanbul içinde 10km kadar pek trafiğe girmeden dolaşıp POdan fulledim(yarım depo) acıbademden gişelere kadar sıkışık trafik sonrası 120 sabit ve yine arasıra 180 yaparak(ortalama hız çok daha fazla yani) ankaraya geldiğimde ortalama 5.6 oldu.
yani giderken 5.4 dönüşte 5.8 yakmış diyebiliriz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nitro ile doldurdum ankaradan istanbula gittim ara ara 180e çıktım ucunca bi ara 100e düştüm. bi ara dur kalk trafiğe girdim, istanbulda tekrar dur kalk trafiğe girdim(17:50de gişeden geçmişim) acıbademe geldiğimde 5.4 tü ortalama bi ara 5.2ye kadar düşmüştü.
istanbul içinde 10km kadar pek trafiğe girmeden dolaşıp POdan fulledim(yarım depo) acıbademden gişelere kadar sıkışık trafik sonrası 120 sabit ve yine arasıra 180 yaparak(ortalama hız çok daha fazla yani) ankaraya geldiğimde ortalama 5.6 oldu.
yani giderken 5.4 dönüşte 5.8 yakmış diyebiliriz.

Biraz basmışız sanki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bir bayram sonu daha izlenimlerimi paylasiyim.

Zeytinburnundan 192 tl mazot altim icinde 20 tl vardi sanirim gittigim yol

1065 km. 100km/4.1 lt 2 kisi ve hafif bagajla.

Donus ise 4.2 lt fakat 100 kg yakin arti bagajla.

Ama surekli yol bilgisayari anlik tuketimde olacak sekilde bu degerleri yakaladim.

Hatta Alanyadan Gazipasaya bilgisayari sifirladim ve 40 km boyunca 3.1 ortalama ile surdum :) istenildiginde (mumkunse yalnizken yapin kafaniza saplak yersiniz yawasliktan) cok fantastik degerlere dusulebiliyor arac.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin trafigi sehir ici depoyu doldurdum. 192 km sonra ayni istasyon ayni pompadan tekrar doldurdum. Litresi 4.46 tl den v-power nitro 10.3 litre yakit aldi. (46.03tl) yani 100 km.de 5.3 litre tuketim. Yol bilgisayari da ayni gosteriyordu zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin trafigi sehir ici depoyu doldurdum. 192 km sonra ayni istasyon ayni pompadan tekrar doldurdum. Litresi 4.46 tl den v-power nitro 10.3 litre yakit aldi. (46.03tl) yani 100 km.de 5.3 litre tuketim. Yol bilgisayari da ayni gosteriyordu zaten.

Iyi deger bu.

Benim daha dogrusu susiralar babamin karma tuketimi 5,6 lt. Isinirken bile klima acik kullaniyor. ( cok bilmediginden tabi. Kurcalamasi da isine gelmiyor. Sonucta kara kucak sofor babam. Eskiden belden kirmali jhon deere kepce ve ford kamyon kullanirdi seker fabrikasinda. Lakabi da gazkesmezmis. Dusunun iste. Yine iyi bu degerler. :D )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.