Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Ne ki bu forumdaşlardan bunu benzinliyle yapan var!

Rekor kirmak gibi bir derdim yoktu ki. Biraz sakin biraz sert. Ozellikle Ilgaz da mumkun oldugunca hizli, son 130-140 km yi de hizlica (navigasyonda 120 ye ayarlamistim ama gostergede kac ti hatirlamiyorum) gecip dunya goz hastanesi Ankara subesinin onune vardigimdaki degerler bunlar. Bu arada klima sadece son 50 km acik.

Ankarada yaklasik 50-60 kmperformanslica ve full klima acik kullanim sonrasindaki degerim ise 5,6 oldu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam dostlar,

Epeydir focusclubtr forumunu okur olarak takip ediyorum bundan sonrada okur/yazar olurum zira çok yararlı ve bilgilendirici verilere rastladım. Edindiğim yeni bilgilerden ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Gelelim yavrunun 1800 km de yaktığı hatta içtiği yakıta...

Bilerek ve isteyerek şehir içi trafiğe hiç sokmadım zira mükemmelden daha iyi bir rodaj istedim bunun içinde 700 km sonra yağ ve filtre değişimine gireceğim..

Neyse ilk depoyu Shell Gtl ile doldurdum genel olarak sakin kullanım 100-120 aralığında kullandım ara sıra full gaz yapıp deselerasyon ile yavaşlamalar yaptım sonuç 320 km de yarım depoyu yedik. Ertesi gün Bayram için Gaziantep ten Alanya ya gitmek üzere yola çıktığımda depoyu tekrar fulledim kaç tl aldı hatırlamıyorum ama 7 küsür lt yakıt tüketmişim ki bu imkansız. Fullediğim depo ile inanamayacaksınız 650 km de ışık yaktım yolun ilk 300 km si yani otobanda 140 tan hemen hemen hiç düşmedim, dahasıda var...bu arada max 210 basabildim geri kalan 350 km 120-130 civarı sakin kullanımla 650 km yapabildim. ( klima açık yolcu ve yük taşımadan yapılan değerler)

Alanya da Shell Gtl bulamadığım için opetten doldurdum ve 500 km yaptım çeyrek deponun 1 tık üzerinde mazotum var.. Şehir içi yok denecek kadar az yani max 50-60 km şehir içi vardır.. Ort yakıt 5.5 ort sürat 36 mesafe 500 km kalan yakıt çeyrek depo kullanım tarzı yumuşak 100-110 civarı.

"0" bir dizel olsa bile bu kadar yakmamalı zira fındık motorlu corsayla Alanya Gaziantep arası 3 kişi full yüklü klima full açık 140 km süratle tek depoyla gidiyordum.

Ben sizlerin yakıt tüketiminizi merak ediyorum 0 aldığınızda sizinde mi aynıydı değerler ? Artma azalma oldu mu? Ve en önemlisi 1 depo ile toplam kaç km gidiyorsunuz ?

Bütün bu olumsuz yakıt tüketimlerime rağmen Aracımdan çok memnunum aldığım için hiç pişman olmadım listemde yeni a3 ve golf 7 olmasına rağmen. Focus 3 gerçekten mükemmel olmuş..

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt başlıklarına baktınız mı peki? Orada herkesin tüketimi vs zaten var.

Ayrıca koşul ve sürüş şartları aynı olmadıkça böyle objektif olmayan değerlendirmelerle ilerlemeniz mümkün değil..

Yakıt ekonomisi için vites değişimlerine uymak şart ayrıca biraz da araca alışıp ekonomik sürmeyi bilmek gerekir.

Gereksiz hızlı kalkış ve gereksiz ani frenlerden hatta gereksiz direksiyon hamlelerinden kaçının.

Verimli ölçüm için alınan yakıt ile yapılan yolu ayrıca ortalama hızı dikkate alın.

Kolay gelsin.

Hoşgeldiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam dostlar,

Epeydir focusclubtr forumunu okur olarak takip ediyorum bundan sonrada okur/yazar olurum zira çok yararlı ve bilgilendirici verilere rastladım. Edindiğim yeni bilgilerden ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Gelelim yavrunun 1800 km de yaktığı hatta içtiği yakıta...

Bilerek ve isteyerek şehir içi trafiğe hiç sokmadım zira mükemmelden daha iyi bir rodaj istedim bunun içinde 700 km sonra yağ ve filtre değişimine gireceğim..

Neyse ilk depoyu Shell Gtl ile doldurdum genel olarak sakin kullanım 100-120 aralığında kullandım ara sıra full gaz yapıp deselerasyon ile yavaşlamalar yaptım sonuç 320 km de yarım depoyu yedik. Ertesi gün Bayram için Gaziantep ten Alanya ya gitmek üzere yola çıktığımda depoyu tekrar fulledim kaç tl aldı hatırlamıyorum ama 7 küsür lt yakıt tüketmişim ki bu imkansız. Fullediğim depo ile inanamayacaksınız 650 km de ışık yaktım yolun ilk 300 km si yani otobanda 140 tan hemen hemen hiç düşmedim, dahasıda var...bu arada max 210 basabildim geri kalan 350 km 120-130 civarı sakin kullanımla 650 km yapabildim. ( klima açık yolcu ve yük taşımadan yapılan değerler)

Alanya da Shell Gtl bulamadığım için opetten doldurdum ve 500 km yaptım çeyrek deponun 1 tık üzerinde mazotum var.. Şehir içi yok denecek kadar az yani max 50-60 km şehir içi vardır.. Ort yakıt 5.5 ort sürat 36 mesafe 500 km kalan yakıt çeyrek depo kullanım tarzı yumuşak 100-110 civarı.

"0" bir dizel olsa bile bu kadar yakmamalı zira fındık motorlu corsayla Alanya Gaziantep arası 3 kişi full yüklü klima full açık 140 km süratle tek depoyla gidiyordum.

Ben sizlerin yakıt tüketiminizi merak ediyorum 0 aldığınızda sizinde mi aynıydı değerler ? Artma azalma oldu mu? Ve en önemlisi 1 depo ile toplam kaç km gidiyorsunuz ?

Bütün bu olumsuz yakıt tüketimlerime rağmen Aracımdan çok memnunum aldığım için hiç pişman olmadım listemde yeni a3 ve golf 7 olmasına rağmen. Focus 3 gerçekten mükemmel olmuş..

Saygılar...

Sizin bu yaktığınızı benzinde tüketiyorum ben çok yüksek geldi değerler bana ,her ne kadar araç yenide olsa bu kadar tüketim olmaz !

birde focus dizel lamba yandıktan sonra ort. 150 km ,eğer sakin(90km hızda) kullanırsanızda 200km yol gider.Test edip onaylanmış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mükemmelden daha iyi bir rodaj istedim

.bu arada max 210 basabildim

????

Hani rodaj ilk 1000-1500 km motoru zorlamamak ise...

Ort yakıt 5.5

YB verisi düzgün.

Daha motor yeni

Belli ki ekonomik kullanma çabası yok

Veriler muğlak

Ayrıca bu konuda 21 sayfa tartışılmış bir başlık var: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

185 kmlik balıkesir-bornova yolunda rekor gidişim 3,6 ortalamadır. Kitap verisinin altına düştüm. Klima kapalı 100km sabitleyici ile tabiki. ama unutulmasın lütfen rada sabuncubeli rampa virajı var. Şehir içi ortalamam şuana dek 6,3'ü hiç geçmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.