Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Yeni Opel Astra K Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Beğenilecek bir araç olmuş fakat motorları da görmek gerek bana kalırsa dıştan bakarsak arka keskin hatlar toyota auris ön hatlar ise hyundai i30 benzeri bir görüntü hissi verdi bana içi ise J kasa dan VW grubuna biraz benzerlik geldi bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Opel'in elinde modern şanzıman teknolojisi yok. Torq konvertörlü şanzıman ile devam edecekler... 

Yeni c4, yeni 308 ve yeni focus'ta tork konvektörlü şanzıman kullanılıyor. Bu bunların kötü olduğu anlamınamı geliyor. Yoksa  eski tip tork konvektörlü şanzıman kulanacağınımı kastediyorsunuz.

Bilgi de var teknik detayları da otomobil sohbetleri kategorimizde mevcut.

Tam otomatik klasik şanzıman ile 1.6 dizel satılacak

Yakup bey; kullanacağı şanzıman focus'unki gibi çıft ıslak kavramamı yoksa geleneksel eski tipmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni c4, yeni 308 ve yeni focus'ta tork konvektörlü şanzıman kullanılıyor. Bu bunların kötü olduğu anlamınamı geliyor. Yoksa  eski tip tork konvektörlü şanzıman kulanacağınımı kastediyorsunuz.

Yeni focus dizel, çift kavrama kullanıyor; turbo besleme benzinliler tam otomatik. Turbo beslemesiz benzinli de çift kavrama.
C4 ile 308 zaten aynı malın devamı onlarda ayrı gayrı olmaz. 

Her şanzımanın kendisine göre artıları ve eksileri var; iyi kötü yerine size en uygun ürünü seçmeniz gerekir.İşte o vakit herkes iyiyi seçmiş olur :) 

Yakup bey; kullanacağı şanzıman focus'unki gibi çıft ıslak kavramamı yoksa geleneksel eski tipmi.

Dediğim gibi bu bilgileri test ve inceleme başlıklarında ayrıca genel focus başlıklarında yazdık bunları okumanızı tavsiye ederim.

Otomobil sohbetleri kısmında da tüm arabaların şanzıman detayları mevcuttur. 

Örnek başlık: http://www.focusclubtr.com/topic/9722-türkiyede-satılan-16-dizel-ve-altı-otomatik-vites-teknik-değerleri-dizel-otomatik-tüketim/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Hocamın bahsettiği led matrix far videosu ile konuya giriş yapayım.

ben eski focus 3 sedan şimdiki astra j sedan kullanıcısı olarak

astrayı beğenmiyorum ( fren sistemi bana focus gibi güvenilir gelmiyor aynı zamanda yol tutuşu iyi değil )

astrayı beğeniyorum ( arka koltuk diz mesafesi biraz daha geniş , kimse begenmese de ben ön konsolu beğeniyorum )

K kasayi da herkes gibi bi açıdan bi başka araca benzetiyorum.

tek sevdiğim yanı sanki ford a göre biraz daha fazla motor seçeneği sunması .

1.0 ?

1.6 atmosferik 115 hp

1.6 t 180 hp

1.4 t 140 hp

1.6 dizel 136 hp .

focusun 1.6 ecoboostlari iyi

bu keratalarda da 1.4 t yi çok övüyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.