Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

nereye yazsam bilemedim...bir şey soracağım...

bazen uzun bir süre elim vitesin üstünde duruyor..daha önce birisi elimin böyle durması vites kutusuna şanzımana falan baskı uygulayacağını iyi olmayacağını söylemişti... var mıdır böyle bir şey?

Senkromeclere yük biner. Her zaman 2 elde direksiyonda durmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehiriçi kullanımda elim hep vitesin üzerinde durur; birşey olduğunu görmedim.

Senkromeçe nasıl yük binecek ki; üzerine baskı uygulamadıktan sonra?

Elinin üzerinde olması baskı değilmi abi :) Yanlış olabilir tabii ancak bana öğretilen bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki elinde direksiyonda olması genel bir kuraldır. Kırk yılda bir kere ani üst üste manevra yapmak gerekirse tek elle ancak sert bir manevra yapılabilir. İkinci sert hareketi tek elle yapamazsınız. O yüzden iki elle direksiyonu tutmak gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki elinde direksiyonda olması genel bir kuraldır. Kırk yılda bir kere ani üst üste manevra yapmak gerekirse tek elle ancak sert bir manevra yapılabilir. İkinci sert hareketi tek elle yapamazsınız. O yüzden iki elle direksiyonu tutmak gerekir.

Elin viteste olmaması için tek gerekçe budur, teşekkürler Engin.

Gerisi şehir efsanesidir.

Bununla beraber yıllardır bir elim vites topuzundadır, nedense artık....!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşük hızlarda; ş.içi kullanımda bir elim hep vitestedir; belli bir hızın üzerine çıkıca direksiyonu 2 elimle 09:15 pozisyonunda tutarım.Yavaşlayıp normal hızlara gelince yine sağ elim vitese gider. Yanlız bu arabaya zarar verir işi hem saçma hem komik yahu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu hoparlörler konusunda Ford Genel merkezine falan bir mail göndersek bir çözüm bulamazlar mı yaa, bu milletin hoparlörlerden çektiği nedir anlamadım ki, her focus alan hoparlörler ile ilgili şikayetini belirtiyor. Bir çözüm bulmak lazım bunlara, ilk servise gittiğimde hoparlörlerin değiştirilmesini isteyeceğim kendi adıma.

İşten anlayan İngilizcesi de iyi olan bir arkadaş Ford genel merkezine bir talepte bulunsun. Lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.