Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

öncelikle şu kısma bayıldığımı söylemeden geçmeyeyim.. süpersin abi..

sonralıkla, ani hzılanma yapmadığım hiçbir durumda öne yığılma gerçekleşmiyor. sadece ani hızlanmalarda oluyor. veya onun kadar sert olmuyor diyelim. çok farkedilebilecek seviyede değil..

büyük ihtimalle şanzımanın yapay zekasıyla ve dolayısıyla yazılımıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. mekanik bir problem olduğunu düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. :yeah:

Kalkarken ani hızlanmalarda ivmelenme ile koltuğa yapışıyorsun, sonra araç vites değiştirmek/büyütmek için vitesi boşa aldığı anda güç kesiliyor ve ivmelenmenin azalmasıyla öne doğru yığılma oluşuyor. Sorun eğer buysa iki vites arasındaki sürenin nispeten uzun olmasında sanırım. Buda koruma amaçlı olabilir. Yani fikir jimnastiği olarak düşündüğümü söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Powershift ile ilk sıkıntısal semptomlar başgöstermeye başladı.. Yakup ile de konuşmuştuk.. 20 gün kadar önce, yokuş çıkarken gaza yüklendim (bilenler için söylüyorum Cinnah Caddesi yokuşu) haliyle devir 5000 civarına kadar çıktı. yokuş bitterken hiç fren yapmadan gazdan ayağımı çektim, arabanın yokuşun etkisiyle kendiliğinden yavaşlamasını bekledim, araç yavaşlamaya başladı ama devir saati takılı kaldı, araç bağırıyor filan derken vites yükselttim manuel olarak, normale döndü. aynı gün içerisinde iki kez yaptı bunu. Daha sonra dün yine aynı şekilde tekrarladı. Açıkçası canımı sıktı. Bir de, önceden olmayan, son 1 ay içerisinde peydah olan bir durum daha var. Araç, kalkarken ani hızlanma yaptığımda vitesteki o pürüzsüz geçişi kaybetmeye başladı. Acaba geçici birşey mi diye birkaç kez denedim 4-5 denemenin 2-3'ünde yaptı bunu. Hızlanırken bir anda motor freni yapıp araç içindekileri öne fırlatıyor, daha sonra vitese geçip hızlanmaya başlıyor. Genelde hızlanmanın ortasında 2500-3000 devir civarlarında oluyor. Sanki manuel araçlardaki debriyaj-gaz zamanlamasını iyi ayarlayamayınca olan tekleme gibi oluyor. Ama hızlanmadan sonra diğer viteslerde kesinlikle en ufak vites geçişi hissi olmuyor, çok rahat. Bu zamana kadar hiç olmamıştı bu tip şeyler.

Paylaştığınız durumlarla bende karşılaştım

Serviste bilgisayara bağladılar herhangi bir problem yok dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalkarken ani hızlanmalarda ivmelenme ile koltuğa yapışıyorsun, sonra araç vites değiştirmek/büyütmek için vitesi boşa aldığı anda güç kesiliyor ve ivmelenmenin azalmasıyla öne doğru yığılma oluşuyor. Sorun eğer buysa iki vites arasındaki sürenin nispeten uzun olmasında sanırım. Buda koruma amaçlı olabilir. Yani fikir jimnastiği olarak düşündüğümü söylüyorum.

maalesef koltuğa yapıştıracak bir torku yok aracın :kıhkıh: kick-down yaptığımda da öyle muhteşem bir ivmelenme olmuyor, sadece araç çok güzel bağırdığından spor bir araba hissi veriyor o kadar ^_^ ama iyiden iyiye de kötülemiş gibi olmayayım, arabamdan ve genel itibariyle performansından memnunum.

Bence de değil, sadece PS'in bir DSG tadında olmadığınının sevimsiz bir kanıtı...

Alışırsınız birbirinize, saadetler dilerim.

teşekkür ederim abi. :muha:

Paylaştığınız durumlarla bende karşılaştım

Serviste bilgisayara bağladılar herhangi bir problem yok dediler.

ben de götürsem büyük ihtimalle bana da aynı şeyi söyleyecekler.. :yeah: orada aracı beklediğimle kalacağım.. <_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maalesef koltuğa yapıştıracak bir torku yok aracın kick-down yaptığımda da öyle muhteşem bir ivmelenme olmuyor, sadece araç çok güzel bağırdığından spor bir araba hissi veriyor o kadar ama iyiden iyiye de kötülemiş gibi olmayayım, arabamdan ve genel itibariyle performansından memnunum.

Yapıştırma göreceli tabi ki ama çekiş aniden kesilince öne doğru yığılma olması normal. Düz viteste de gazlarken aniden debriyaja basarsan aynı şey olur zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Duruş olarak çok sportif veya havalı gelmedi bana. Özellikle bundan isterim şeklinde hissettirmiyor.Gidişini, kullanımını bilmek, ayrı bir istek uyandırıyor sanırım :)

Zaten benim de aradığım bu, sportif ve havalı olup dikkat çekmesine gerek yok, kurt postunda kuzu değil kuzu postunda kurt peşindeyiz...

Bir de kırmızı başlıklı kızı attık mı terkimize tamam!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten benim de aradığım bu, sportif ve havalı olup dikkat çekmesine gerek yok, kurt postunda kuzu değil kuzu postunda kurt peşindeyiz...

Bir de kırmızı başlıklı kızı attık mı terkimize tamam!

Arkadan ST yazisinida sildirirsin abi seni sonradan ST sanarlar sende cevaplarini verirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.