Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yok abi vermediler sadece hali paspas geliyor sizin aracla dediler stylelarda hali dahi gelmiyormus o yuzden kaucuk veriyorlarmis. Senin araba styledi dimi ?

Style evet. Hali paspaslar zaten vardi, hic istemeden koymuslar. Orjinal kaucugu da cagri merkezini arayinca bayiden verdiler. Hic zorluk cikarmadilar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı teslim aldım kapıyı açtım hem halı hem kauçuk paspas var.

Alın kauçuk paspasları hiç sevmem dedim; toplayıp bagaja koydular. Yağmurlu havalarda falan belki kullanmak istersin dediler.

iyi hadi kalsın dedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Powershift ile ilk sıkıntısal semptomlar başgöstermeye başladı..

Yakup ile de konuşmuştuk..

20 gün kadar önce, yokuş çıkarken gaza yüklendim (bilenler için söylüyorum Cinnah Caddesi yokuşu) haliyle devir 5000 civarına kadar çıktı. yokuş bitterken hiç fren yapmadan gazdan ayağımı çektim, arabanın yokuşun etkisiyle kendiliğinden yavaşlamasını bekledim, araç yavaşlamaya başladı ama devir saati takılı kaldı, araç bağırıyor filan derken vites yükselttim manuel olarak, normale döndü. aynı gün içerisinde iki kez yaptı bunu. Daha sonra dün yine aynı şekilde tekrarladı. Açıkçası canımı sıktı.

Bir de, önceden olmayan, son 1 ay içerisinde peydah olan bir durum daha var. Araç, kalkarken ani hızlanma yaptığımda vitesteki o pürüzsüz geçişi kaybetmeye başladı. Acaba geçici birşey mi diye birkaç kez denedim 4-5 denemenin 2-3'ünde yaptı bunu. Hızlanırken bir anda motor freni yapıp araç içindekileri öne fırlatıyor, daha sonra vitese geçip hızlanmaya başlıyor. Genelde hızlanmanın ortasında 2500-3000 devir civarlarında oluyor. Sanki manuel araçlardaki debriyaj-gaz zamanlamasını iyi ayarlayamayınca olan tekleme gibi oluyor. Ama hızlanmadan sonra diğer viteslerde kesinlikle en ufak vites geçişi hissi olmuyor, çok rahat. Bu zamana kadar hiç olmamıştı bu tip şeyler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen iki kere PS kullandım, 30 dakikayı aşmamıştır olasılıkla her birinde de...

İkisinde de senin yaşadığın sorunları yaşadım.

Birinde gelimi kick-down yapıyorsun hızla çıkayım diye, mesela ikide, sonra vaz geçip aceleye etmeye gerek yok moduna geçiyorsun, ilk bastığında bir anda devir 6000 dd'ya ulaşıyor, ayağını gazdan çektiğinde ise araç hızlanmayı kesiyor ama devir sabit kalıyor ve geç düşüyor, ya da senin yaptığın gibi manüel değişimle yakalıyorsun uyumu.

Diğeri ise gaza biraz basıyorsun, şanzıman önce "olan devirden devam ederim bu adam fark etmez nasıl olsa" diyor, ancak çok kısa süre sonra "yahu ayıp olmasın" diyerek bir alt vitese atıp devam ediyor, tabii arada biraz devir yükseldiğinden alt vitese geçişte bir öne yığılma oluyor, sonra yakalayıp yüksek devirden devam ediyor, kullanıcı gaz pedalı hareketini hiç değiştirmediğinden "bu da nereden çıktı şimdi" oluyor.

Yaşadıklarınla örtüştüğünü düşündüğüm bu sorunlar arızadan çok şanzımanın yeterince olgunlaşmamış olmasından kaynaklanıyor gibi algıladım.

Ancak burada da yazılımsal düzeltmeler söz konusu olabilir.

Eğer rahatsız edici durum isteyerek tekrarlanabilir durumdaysa servisle istişarede yarar var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şanzıman önce "olan devirden devam ederim bu adam fark etmez nasıl olsa" diyor, ancak çok kısa süre sonra "yahu ayıp olmasın" diyerek bir alt vitese atıp devam ediyor

öncelikle şu kısma bayıldığımı söylemeden geçmeyeyim.. süpersin abi..

sonralıkla, ani hzılanma yapmadığım hiçbir durumda öne yığılma gerçekleşmiyor. sadece ani hızlanmalarda oluyor. veya onun kadar sert olmuyor diyelim. çok farkedilebilecek seviyede değil..

büyük ihtimalle şanzımanın yapay zekasıyla ve dolayısıyla yazılımıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. mekanik bir problem olduğunu düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Focus sahibi biri olarak ilk sorunumu paylaşayım :) Sanırım aracımızın deposunda dalga kıran benzeri birşey yok. Ani frenlerde arka tarafta bidon varmış gibi sesler geliyor :mad: Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

2 gun once park ederken duydum bende muzigi kapatip tekrar cik gir yaptim ses geldi yine hatta inip bagaja baktim ses yapabilecek bisi kalmismi diye. Bundan kaynaklandigini bilmiyordum iyi oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.