Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk.3 1.6 Ecoboost 5K Incelemesi

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Bu arada güç iafdelerinde Otosan'ın kafası karışmış

Dizel 85 kW ve 115 BG

EB 134 kW ve 180 BG

Bizdeki BG Angloamerikan HP ile uyumlu, buna göre çevirirseniz

85 kW = 114 HP veya 115 PS

134 kW = 180 HP veya 182 PS

(Lan oğlum Cem işin mi yok gecenin bir saatinde uğraşıyorsun böyle abuk detaylarla)

Aynen 115 yazıldığına dizel , ecoboost da 182 yazılmalı... Bunu mail atacaktım unutmuşuz.... Yarın mail atalım ford'a diyecem ama dillere 180 olarak geçen detayı değiştirirler mi ? Bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Bugün itibariyle 2. kez ecoboost testine çıktım,niyetimiz hatta kararımız dizelde olsa test sürüşünü ecoboost la yapmak daha zevkli geliyor 5 dk lık adrenalın bıle haz veriyor insana.araç manueldi ama 3. vitese aldığınızda otomatik vites konforuna ulaşıyorsunuz.50-160 a kadar kesintisiz güç.Dizeldeki kısa aralıklı şansımandan sonra ecoboostta resmen uzun hava çalıyorsunuz gibi hissettiriyor uzadıkça uzuyor focus.Şunuda ekliyim o araçta yakıt tüketiminde fabrika verilerini tutturmak imkansız sebebide çok açık sanırım söylemeye gerek yok ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kompakt bir araç hb olmalıdır lafına katılmadan edemiyorum ama, sedan da yakışıklı değil mi?

Focus 1, Focus 2 bir araç alacak olsam hb daha çok düşünürdüm, ancak F3 e sedan'ın daha çok yakıştığını düşünüyorum, tamamen arka stoplar yüzünden, öncüsü olduğu bir uygulama olan stopları arka direklere koyma işinden vazgeçmese arka tasarımı belki de daha heybetli, focusa daha çok yakışan ve bundan daha şık bir tasarıma sahip bir Focus 3 hb ortaya çıkabilirdi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.