Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk.3 1.6 Ecoboost 5K Incelemesi

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

bugün katıldığım yarışma sonrası ödül olarak kazandığım otohaber dergisi focus hb ecoboost test sonuçlarını vermiş adını da şöyle koymuş çok etkilendim:

SİNSİ Güç

Spor otomobil kavramının çok genişlediğini söyleyip duruyoruz.Kompakt sınıfın mücadele eden ford focus 180 hplik motoruyla atmosferik rakiplerine göre gücünü sinsice saklayan bir alternatif.

artılar motor,şanzıman,ivmelenme,sürüş dinamikleri,direksiyon

eksiler bagaj hacmi,otomatik şanzıman,el freni tasarımı

genel hatlarıyla begenilmiş sadece gücünü hissetmek isterseniz basmanız gerekir ve buda tüketimi yukarılara taşır ama bunu bilmek bile böbürlendiren bir his dogurur denmiş...vites gecişlerinin kolay olduğu ve yollarının karışmadığı işcilik ve kokpitin modern tasarımına ve kaliteli olduguna vurgu yapılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzlenimlerimde yalnız olmadığımı gösteren bu bilgilendirici mesaja teşekkürler.

Sürücü koltuğunda arabaya yüz-göz olunca pek sinsiliği kalmıyor.

Ancak otomatik vites konusunda da eleştiriye katılmak üzereyim. Hiç bir zaman otomatik vitese rağbet etmemiş biri olsam da 1500-2500dd kullanmaya teşvik eden motor şehir içinde 6 vitesle birleşince sürekli vites değiştirmek gerekiyor, kolay geçişlere rağmen bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor.

Yani bence de motor tam Powershift'lik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sinsice derken, görsel açıdan ve satın alınabilirlik açısından herhangi bir Focus gibi ama sportif bir kullanım sunabiliyor ve çok güçlü bence; zira sinsi güç denince >5000 dd gerektiren Japon üretimleri geliyor aklıma. Corolla T - Sport testi için "bu aracı devirli kullanmayan biri günlerce 192Hp olduğunu anlamayabilir" denmişti misal, Ecoboost ise alt devirlerde bile kimliğini kolayca belli eden bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçla ilgili gücü hissetmek için gaza basmanız gerekli ve dolayısıyla tüketim artacaktır diyor,zaten normal olanda bu değilmi?çok absurb bi tüketimimi varki belirtme ihtiyacı duymuş.Bende ecoboost test eden biri olarak şunu belirtmelim gücü 2000 devir altında bile çok rahat hissettiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbulda olmanın avantajlarında biride bu olsa gerek istediğin bayiye git testinin yap,benim gibi tek bayiye mahkum kalıp 2.kez aynı aracı test edince satış görevlisinin içinden ne düşündüğü hisseder gibi oluyorum :mad:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kutay ın ve biraz da benim merakımla yeni Zafira, şiddetle benim merakımla yeni Mondeo galeriye girdiği an tarafımdan incelemeye alınacaktırlar.

Yeni zafira benimde çok dikkatimi çekti ama sınıf olarak bana hitap etmiyor :mad: Daha var ona :zha:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbulda olmanın avantajlarında biride bu olsa gerek istediğin bayiye git testinin yap,benim gibi tek bayiye mahkum kalıp 2.kez aynı aracı test edince satış görevlisinin içinden ne düşündüğü hisseder gibi oluyorum :zha:

Bu benim başıma gelebilir ama neyseki Ford da çalışanlar tanıdık(dı)

Focus u almadan önce 3 kez teste çıkarmıştım, yanıma her gelen "abi biraz uzağa sür de gezek" vb demişti hatta sonunda benzin bitmiş yolda kalmıştık :mad:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbulda olmanın avantajlarında biride bu olsa gerek istediğin bayiye git testinin yap,benim gibi tek bayiye mahkum kalıp 2.kez aynı aracı test edince satış görevlisinin içinden ne düşündüğü hisseder gibi oluyorum :mad:

Boşver yahu 2-3 tane araba test etmek için istanbul çilesi çekilirmi :zha:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu benim başıma gelebilir ama neyseki Ford da çalışanlar tanıdık(dı)

Focus u almadan önce 3 kez teste çıkarmıştım, yanıma her gelen "abi biraz uzağa sür de gezek" vb demişti hatta sonunda benzin bitmiş yolda kalmıştık :mad:

Ben tüketimi değerlerine bakacaktım o niyetle gitmiştim 2.teste ne yazıkkı adrenaline kapılınca değil yol bilgisayarına bakmayı yanımkilerle bile konuşamamıştım,gözler yolda kulak motorun tatlı uğultusunda,5 dk lık test alanı 2dk da bitmişti malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.