Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Otohaber'de kapakta başlık şöyle: "Ford'un 1.0 LT'lik motoru pazarlama balonu mu, yoksa gelecek mi?"

Merak ettim aldım deniz otobüsünde okurum diye...

Tabii soru haksız değil, reklamı yapıldı, ama araba yok satışta, ne zaman geleceği belli değil :kıhkıh:

Diğer anlamıı il de oldukça kışkırtcı etkisi var, beni bile meraka sevk ettiğine göre!

Tabii her zamanki gibi mübah bir yayıncılık oyunu olduğu anlaşıldı makale okununca.

Abi dergi Almn auto, motor & sport'da yayınlanmış Megane 1.4T ile EB 1.0'ı karşılaştıran bir sürüş izlenimi otohaber'e alınmış.

Yine de satır başları ilginç:

• Renault 1.4 TCe motor başarılı bir hacim küçültme örneği, EB 1.0'a göre 5 PS ve 20 Nm daha güçlü (tabii overboost durumu dikkate alınmadığında)
  • Performans hissi olarak da daha güçlü, ölçümlerde saptanan farktan fazla algılanıyor.
  • Ancak benzin tükteimi de o oranda fazla, test ortalaması 7.5'e karşılık 9.1 l/100km
  • EB 1.0 daha sessiz, daha sarsıntısız, daha canlı devirleniyor ve kullanımı daha keyifli, ancak düşük devirlerde gelen torku nedeniyle sakin kullanım mümkün.
  • Megane daha kötü direksiyon sistemi, daha kötü koltuk yapısı, daha kötü şanzımanı ve Focus'tan daha konforlu bir süspansiyon sahip olmaması gibi nedenlerle eleştiriliyor.
  • İç hacim olarak da arka koltuk ve bagaj açısından yazmaya değer bir fark yok görünüyor.

Snuçta Megane ile kıyaslama elbette yersiz değil ama benim için sonucu baştan belli idi, Focus motorunun övgü alması da beklentim dahilinde, teyidi iyi oldu.

Dergiden alıntılar aşağıda, Yakup telif sorunu olur dersen silersin...

test2.jpg

test1.jpg

test3.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iç hacim'de bildiğin saçmalamış adamlar.Bende okudum tabi dergiyi zamanında :kıhkıh:

Focus'da bagajın litresini yolcu kabini ile birleştirmek (bu denli) saçma geldi..

Meganın arkası maksimum 1.75 insanlar için yapılmış bunu anlamamak için kör olmak lazım bildiğin..Hala iç mekanda yüksek alıyorsa insan biraz düşünmeli bu araba bagaj arabası mı diye..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürüş kalitesi ve malzeme kalitesi hariç saçma bir karşılaştırma olmuş. Megane burada üretilenlerden daha kalitelidir. Bu ikisi hariç Renault geride kalmaz. Tce bire bir kullandığım araba. Iç mekan ferahlık hissi Tce' de göreceli daha iyidir. Renault için verdikleri tüketim doğrudur. Şehiriçi dur kalk trafikte 10lt ye çıkar.

Tce iyi bulunmuş ama bu sınıf motorlar içinde güç ve tüketim olarak en başarılısı değildir. Tork görüldüğü üzere geç gelir. Tuketim biraz fazladır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dB fark önemli farklar...hatta çok önemli farklar..

Sesli diye eleştirilen Focus 2 bundan 1.5 dB sesli buradan düşünün işte dB'nin önemini..

Motor sesleri uygun devir ve sabit hızda çok fark ettirmez ki zaten.. :yeah: Çok önemli değil motor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün 2 saati askın köprü trafiğinde kaldım. Beylerbeyi çıkışından köprüye bağlandım. Bir ara araba yanıyor mü acaba diye inip bakmayı düşündüm. Müthiş bir balata kokusu geldi. Mecburen yarım debriyaj kalkıp duruyorsun. Ayağı çekecek mesafe olmuyor trafikte. Sonradan rampa fren destek sisteminden de şüphelendim dogrusu. Çünkü kalkarken frenleri tutuyor. Bu üst üste 150 sefer falan olunca fren baltalarına aklıma geldi. Sonradan sistemi kapattim. Ama kopruye cikmistim zaten.Açıkcası aynı sekilde ve yerde bir kaç kere dizel Corsa ile kaldım. Bu düzeyde sıkıntı olmamıştı. Orta vade de asırı trafikte kullananlar baskı baltayı kucağına alacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç kaç km'de şuan ? Bunlar 15-20 bin'e kadar çok rahat kokuyor..Alıştık biz :zha:

Sesde ki 3db fark iki kat gürültü olarak algılanıyor diye biliyorum. Ama ben bu rakamlar doğrultusunda fark hissetmedim. Hatta dizel edc Fluence den inip benim arabaya binen motor sesi var diyor. Çok ufak farklardan bahsediyorum fakat öyle ciddi farklar değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece senden mi geldi acaba ? o da var

Çok iğrenç kokuyor doğrudur ama Korsa :D gibi eline alanı görmedim ben.

Valla eve geldigimde hala kokuyordu. İnip lastileri falan da kolladım. Fren balatalarimi acaba diye.? Corsa' da 15 binde daha tık demedi. Hergün köprü trafiğinde gidip geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

muhtemelen psikolojik ama f3 benim kullandığım en sessiz araç, hatta bazen müziği kapatıp camları açıp anormal bir ses varsa duyayım diye dinliyorum :D:D benim kullanım tanımlaması 2007 A6, 2012 3.20D gibi araçlarıda kapsıyor bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.