Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yeni focus 6 vites manuel şanzımanın dişli aralıkları nedir. broşürde yazmıyor.

biliyorsanız vw 7 vites dsg şanzımanınkinide öğrenmek isterim..

tşk ler

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni focus 6 vites manuel şanzımanın dişli aralıkları nedir. broşürde yazmıyor.

biliyorsanız vw 7 vites dsg şanzımanınkinide öğrenmek isterim..

tşk ler

Yukardaki linkten sizin aracınızın dişli oranlarını bulabilirsiniz.

Buda 7 ileri dsg'nin dişli oranları

1 -- 3.500

2 -- 2.273
3 -- 1.531
4 -- 1.122
5 -- 1.176
6 -- 0.951
7 -- 0.795
Geri V.  4.17
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tşk ler.. dişli oranlarından anlaşılıyor focus neden daha az yakıt tüketiyor..

test ederken farkettim 1.0 75 km hızda 6. viteste motor titriyordu. anladım ki 6. vites tamamen ş.dışı için.

arkadaşın 1.2 tsi dsg 7. viteste bu hızda gidebiliyor..

içimden demiştim vw 7. viteste 75 gidebilirken focus neden 5. vitese mahkum oluyor diye, hesap ortada..

focus un 5. vitesi (821)neredeyse dsg 7. vitese eşit..(795)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

reno dan bahsetmeyin bana, aracımı aldım en ufak plastik kokusu yok. renonunki en az 6 ay çıkmaz..  ama tabi kıstas burada ses sistemi ise haklısınız.. 

Renodan bahsetmedim ki zaten, o sevmediğiniz, kokusunun içeriden 6 ay gitmediğini söylediğiniz reno da bile full donanımda ekstra bir ses sitemi konulmasına rağmen Ford-Otosan bunu Titanium+X paket donanımına bile çok görmüş. Ben bundan bahsettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renodan bahsetmedim ki zaten, o sevmediğiniz, kokusunun içeriden 6 ay gitmediğini söylediğiniz reno da bile full donanımda ekstra bir ses sitemi konulmasına rağmen Ford-Otosan bunu Titanium+X paket donanımına bile çok görmüş. Ben bundan bahsettim. 

Haksızlık ediyorsunuz bazen.Ek paketlerin fiyatı veya adedi arttıkça ekstra birşey yüklenemez.

Çünkü onlarda farklı şekilde satılır. Bu sunulmuyordu sadece. Kimi taktik der kimi tedarik der.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay, Haksızlık mı? Yapma yakup, donanım arttıkça herkes iç mekanı değiştiriyor, yok daha kaliteli malzeme, daha kalitesi müzik sistemi, daha kaliteli koltuk döşemeleri vs. şeklinde bu listeyi kabartabiliriz. 

Stayle+Plus donanım ile Titanium donanım arasında ele alınacak ne fark var.  (özellikle benim aldığım dönem için soruyorum.) 

1-Klima farklı,

2- Koltuk döşemeleri ve yapısı farklı

jantıydı, farıydı bunlara çok girmiyorum. 

Her ikisinde de hız sabitleyici-sınırlayıcı var,

Her ikisinde de sesli kontrol var,

Her ikisinde de usb vs girişi var

Tamam çok da konulabilecek bir şey yok belki ama bir sony titanium donanım için çok büyük eksiklik, şimdiki smart+tekno ile alınıyor falan deme hiç. Titanium fordun focus için sunduğu en dolu donanım paketi. Bu paketin farklı olması lazım, mesela yine renault dan örnek vereceğim, fluance de privilage donanımını alırsan sana bu paketin içerisinde sunroof u da sunuyor. İyi veya kötü, tartışılır, çok önemli değil ama privilage donanımını özelleştiriyor adam. Ford ne yapıyor? Piyasadan renkli ekran, sony panel toplayacaz diye millet kendini parçaladı, fazladan 500-1000 tl para ödedeyenlerimiz oldu. Titaniuma koysaydı sony renkli ekran ve buna ilaveten satış fiyatına 1000 tl eklese zaten titanium alacak adam o 1000 tl ye emin ol bakmaz. Tabi biz kendi açımızdan düşünüp hesaplıyoruz, dediğin gibi belki bu bir taktik ama müşteri memnuniyetinin hiç mi önemi yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim bilgilerim ile senin örneklerin hiç birbirini tutmuyor çok uzatmayacağım, sende kendine göre haklısın

Ben çok garip birşey görmüyorum yine tekrar edeyim.Koymaz koymaz, koymak zorunda değil, her firmanın kendi taktiği var..

Sony ve ekran dediğin şey ingiltere'de titanium'da yok.. Bilgin olsun ve ingiltere ford'un en çok sattığı ülkelerden birisidir.. :yeah: Bu yeter sanırım. Titanium denilen isim en üst donanım değil sadece isim onun üstüne 5-6 paket var diğer firmalar bu kadar olmuyor, kiminin hoşuna gider kiminin gitmez ford ne yapsın onun taktiği bu beğenen alıyor beğenmeyen almıyor yani x firması böyle diye bu da öyle yapmak zorunda değil. 

Bu arada sana soru, kaç tane full fluence gördün  ? Ben sana istanbul'da 3 taneden fazla gördüm diyemem.Hepsi baz veya orta.. :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğeği görmüşümdür galiba :D 

Hem ben algıda çok seçicilik yaparım, full olmayan fluance e bakmıyorum galiba :D :D :D 

Koymaz koymaz tabi bir şey diyemem, (ki diyemedim de zaten, gittik 70 bin gayme bayıdık :D ) taktiğini sevmedim ama, sony de koysa daha iyi olmaz mı? Bu gün bir C-Max gördüm, 17 jant, sony falan, ahhh ahhh, dedim. (Tam da benim arabanın yanın çekmiş, ) Benim arabanın içine bindim gidiyordum, o da çok yüksekmiş yaa, focus yükseklikten yana yavrusu gibi sanki, ama sony çok farklı duruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre de Ford bu paket işini fazlasıyla abartmış ve çok kısmış. Yani basit bir kolçağı sadece full donanımda bulundurmak ne demek yahu. İlk başta dedim ki Titanium olayım ee bir baktım 4 farklı paket seçeneği var hangisini alacaksın ? Bana göre ford çok kaliteli marka yaptığı arabalarda bir o kadar kaliteli fakat bu teknolojiyi satma politikaları bence çok yanlış.

Eyüp Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğeği görmüşümdür galiba :D

Hem ben algıda çok seçicilik yaparım, full olmayan fluance e bakmıyorum galiba :D :D :D

Koymaz koymaz tabi bir şey diyemem, (ki diyemedim de zaten, gittik 70 bin gayme bayıdık :D ) taktiğini sevmedim ama, sony de koysa daha iyi olmaz mı? Bu gün bir C-Max gördüm, 17 jant, sony falan, ahhh ahhh, dedim. (Tam da benim arabanın yanın çekmiş, ) Benim arabanın içine bindim gidiyordum, o da çok yüksekmiş yaa, focus yükseklikten yana yavrusu gibi sanki, ama sony çok farklı duruyor. 

Tabiki iyi olur ama bunda var bunda niye yok demek ayıp biraz :) Biz en çok neye kızıyoruz 2005'den beri ghiada standarttı şimdi niye yok.Doğru mu ? Aslında o zamanda opsiyon olsa şimdi kimse niye tit'de yok demezdi. Alışkanlık bu. Ford %90 ülkelerde opsiyon sunuyor bunu bazı ülkeler satması için cezbedici hale getirmesi gerekiyor tıpkı f2 türkiye satış vakti gibi.. Çünkü kimisi bu sebeple araç alıyor...

Bunlar dışardan bakınca çok basit gözüküyor ama içine girince o kadar çok detay ve etken var ki.Otosan istesede alamıyor bazen ama emin olabilirsinki en bol dönem şuanki dönem f3'd olmayan şey yok takıldık 2 tane ekrana sadece.. Olan şeylere bakarsan hak verirsin.

Bana göre de Ford bu paket işini fazlasıyla abartmış ve çok kısmış. Yani basit bir kolçağı sadece full donanımda bulundurmak ne demek yahu. İlk başta dedim ki Titanium olayım ee bir baktım 4 farklı paket seçeneği var hangisini alacaksın ? Bana göre ford çok kaliteli marka yaptığı arabalarda bir o kadar kaliteli fakat bu teknolojiyi satma politikaları bence çok yanlış.

Hangi kolçak full donanımda yok ? 

Buarada konu dışı iletiler taşınıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.