Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yalnız fordlarda yakıt tanıma var yanlış yakıt konulmasını önlüyor , depoya : dizellere benzinli pomba ucu ,benzinliyede dizel pompa ucu girmiyor ..o yanlış yakıt konulan araç sanırım başka markadır..

Ben de buna güveniyordum .Ta ki Shell'deki pompacı önceden yanlışlıkla dizel arabaya benzin koyulduğunu söyleyip bana aracın dizel mi benzinli mi olduğunu 2-3 kere sorana kadar.

Pompacının aracınıza yakıt koyma isteği bu gibi detayları atlamasına sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de buna güveniyordum .Ta ki Shell'deki pompacı önceden yanlışlıkla dizel arabaya benzin koyulduğunu söyleyip bana aracın dizel mi benzinli mi olduğunu 2-3 kere sorana kadar.

Pompacının aracınıza yakıt koyma isteği bu gibi detayları atlamasına sebep olabilir.

Mertcan senin ne demek istediğini ben anlamadım.

Eleman sana niye sordu başka arabayı ? (böyle anlam çıkardım çünkü kendi araban ise egzos muhabbetine girmen gereksizdi)

Focus 2.5lardan sonra tüm focus'larda sistem var.

Ayrıca sabri yakıtdan dolayı demiş illa benzin konması gerekmiyor tabiki, yakıtın karışımını dahi arabanız anlıyor haliyle sonuçlarında bu tip şeyler olabiliyor.

Sabricim geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar dün arabamı aldım ve adanadan vana kadar 1000km yol yapıp geldim. eve geldiğimde 4 lastiğinde üzerinde sanki bijonlardan şıkmış gibi yalı bir sıvı akıntısı oluşmuştu. bu normalmi dersiniz (bilgisayarım bozuk bu yüzden resim koyamıyorum, tamir olduğu zaman benim arabam bölümüne atacam herşeyi tvden baya bi zor oluyo)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eleman sana niye sordu başka arabayı ? (böyle anlam çıkardım çünkü kendi araban ise egzos muhabbetine girmen gereksizdi)

Ayrıca sabri yakıtdan dolayı demiş illa benzin konması gerekmiyor tabiki, yakıtın karışımını dahi arabanız anlıyor haliyle sonuçlarında bu tip şeyler olabiliyor.

Sabricim geçmiş olsun.

Biraz havada kalmış tam ifade edememişim. Benim gittiğim Shell istasyonunda daha önceden, tahminim yakın bir zamanda, Focus III bir araca yanlış yakıt koymuşlar. Dizele benzinli mi benzinliye dizel mi bilemiyorum. Benim egzos muhabbetine girme sebebim, adam orda gereksizlik edip 2-3 kere dizel mi diye sordu kendi arabamın ne yakıt kullandığını bilmeyecekmişim gibi, benim de sakin mutlu günüm olduğundan adama açıkladım egzoslardan anlayabilirsin dizel mi benzinli mi diye :).

Tabi ki direkt yanlış yakıt gerekmiyor ve umarım kimsenin de başına gelmez yanlış yakıt olayı çok baş ağrıtıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri hangi Shell den aldın. ? Ben genelde Bakırköy sahildeki Opet veya İncirli Total kullanıyorum. Memnunum. Hatta sanırım Total daha iyi.

Florya beşyoldaki Shellden aldim abi Tunç petrol.Hatta +GTL aldim. Anlik biseydir dediler bir tortu veya baska bisi motorda herhangi bir sorun yokmus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabricim geçmiş olsun.

Benzin fan koymadi adam ya yanlis anlasdim galiba :)

Adam doldurdu depoyu calistirdim calistirmamla o uyari cikti. Işıkta yanmisti dipte kaldi demekki biseyler o geldi ama tekleme falan olmadi hiç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar dün arabamı aldım ve adanadan vana kadar 1000km yol yapıp geldim. eve geldiğimde 4 lastiğinde üzerinde sanki bijonlardan şıkmış gibi yalı bir sıvı akıntısı oluşmuştu. bu normalmi dersiniz (bilgisayarım bozuk bu yüzden resim koyamıyorum, tamir olduğu zaman benim arabam bölümüne atacam herşeyi tvden baya bi zor oluyo)

Aks keçesi problemi mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış yakıt nasıl koyuyorlarmış ?

Onların deposu karışmış o zaman..

Bilmiyorum da o daha düşük bir ihtimal bence .Bir daha gidersem sorarım

Benzin fan koymadi adam ya yanlis anlasdim galiba :)

Adam doldurdu depoyu calistirdim calistirmamla o uyari cikti. Işıkta yanmisti dipte kaldi demekki biseyler o geldi ama tekleme falan olmadi hiç.

Yok ben örnek verdim sadece. Yakıt denilince ilk akla şey yanlış yakıt konması olduğu için örnekleme gereği duydum :).

Sende bir şey olmaması sevindirici :).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum da o daha düşük bir ihtimal bence .Bir daha gidersem sorarım

Yok ben örnek verdim sadece. Yakıt denilince ilk akla şey yanlış yakıt konması olduğu için örnekleme gereği duydum :).

Sende bir şey olmaması sevindirici :).

Suan bir problem yok ama aklimda su soru var şu ana kadar hep shellden aldim ve ilk calistirmada titreme var azda olsa acaba Opetemi gecsem bilemedim.

Benim gibi hep ayni markadan alan varmi ? Yoksa hangisi denk gelirse mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suan bir problem yok ama aklimda su soru var şu ana kadar hep shellden aldim ve ilk calistirmada titreme var azda olsa acaba Opetemi gecsem bilemedim.

Benim gibi hep ayni markadan alan varmi ? Yoksa hangisi denk gelirse mi

Ben hep Opet alıyorum. Total çekiş olarak daha iyi gibi sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben neredeyse hep Opet'ten hatta yaklaşık %80-90 aynı istasyondan aldım da alma sebebim tamamen olur da yakıt kaynaklı bir problem çıkarsa az uğraşıyım diye. Sana deposunu farklı istasyonlardan fulleyip test etmiş biri lazım sanki.

Tabi şimdi Fifth Gear'da Golf GTI ile yapılan yakıt testinde ve İngiltere'deki yakıt kalitesinin de Türkiye'dekinden daha iyi olduğunu düşünerek ben gözle görülebilir bir fark olacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.