Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Sadece full donanımda var işte ondan bahsediyorum yani bi style pakete de kolçağı eklemek çok mu zor olurdu ya da çok mu mantıksız olurdu?

Olmazdı tabiki ama olay sadece kolcak değil, konsol değişiyor konsol değişince el freninden tut diğer ufak tefek detaylar şekilleniyor.. Arkadaşlar olan şey bu araçlardan keyif almaya bakın daha sonra niye bu yok demek sadece kendinizi üzer başka birşey olmuyor. Herşey satın alırken ortada sonuçta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısınız arabamı alalı 2 gün oluyor gayette memnunum aslında ufak tefek yanlışlar,eksiklikler olabilir ama bunlar göze batacak şeyler değil. Dün şu focus un çok övülen yol tutuşu neymiş bakalım dedim ve bir deneme yaptım hatrı sayılır bir viraja 80km hızla girdim ve inanamadım, gerçekten çok başarılı :) Aslında bu arabayla ilgili benim tek sıkıntım sürücü görüş açışı boyum 1.85 olduğu halde arabanın önünü göremiyorum koltuğu yükseltmeyi deneyim dedim kullanım klavuzundan baktım denedim olmadı ileri geri gitti koltuk.

Olmazdı tabiki ama olay sadece kolcak değil, konsol değişiyor konsol değişince el freninden tut diğer ufak tefek detaylar şekilleniyor.. Arkadaşlar olan şey bu araçlardan keyif almaya bakın daha sonra niye bu yok demek sadece kendinizi üzer başka birşey olmuyor. Herşey satın alırken ortada sonuçta.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanında kol yok mu ? sol kısımda aşağı yukarı gider.

Birde aracında sensör var çok önemli değil alışırsın 

Haklısınız arabamı alalı 2 gün oluyor gayette memnunum aslında ufak tefek yanlışlar,eksiklikler olabilir ama bunlar göze batacak şeyler değil. Dün şu focus un çok övülen yol tutuşu neymiş bakalım dedim ve bir deneme yaptım hatrı sayılır bir viraja 80km hızla girdim ve inanamadım, gerçekten çok başarılı :) Aslında bu arabayla ilgili benim tek sıkıntım sürücü görüş açışı boyum 1.85 olduğu halde arabanın önünü göremiyorum koltuğu yükseltmeyi deneyim dedim kullanım klavuzundan baktım denedim olmadı ileri geri gitti koltuk.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanındaki kol koltuğu ileri ve geri almaya yarıyor başka da kol ya da benzeri bir şey göremedim gece karanlığında baktığım içinde olabilir tabii ama elimle yokladım sol kısmın her yerini bir şey yoktu. 

sol tarafta kol var   :yeah: iyi bakın....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanındaki kol koltuğu ileri ve geri almaya yarıyor başka da kol ya da benzeri bir şey göremedim gece karanlığında baktığım içinde olabilir tabii ama elimle yokladım sol kısmın her yerini bir şey yoktu. 

view-pic-img.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bende fotoğrafta ki koldan bahsediyorum onu denedim koltuğun ileri ya da geri gitmesini sağlıyor yükselmesini değil :(

Dikkat etmiyorsunuz ne diyelim, çünkü ileri geri gitmesini sağlayan kol koltuğu altında bulunuyor.

Bu kol ise koltuğun arka kısmını yükseltip indiriyor. Şimdi anlatabilmişizdir umarım.

Not: Arka koltuk kısmına geçip öne koltuğun altına bakarsanız eğer amortisör göreceksiniz işte bu parça dediğimiz işlemi gerçekleştirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup  teşekkür ederim uğraştırdım seni boştan yere dediğin mutlaka doğrudur demek ki benim işimi görmedi o kol  yani görüş açımda pek bir değişiklik yaratmadı o yüzden bana öyle geldi.

Rica ederim

Eski alışkanlıklardan kopman dileğiyle o zaman, alışacaksın 2 haftaya, aracın en önünü görmen gerekmez sonuçta bunun için sensör mevcut oturma pozisyonunu önünü görmek yerine doğru oturmayı tercih etmen daha önemli diyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tşk ler.. dişli oranlarından anlaşılıyor focus neden daha az yakıt tüketiyor..

Tabii sağlıklı değerlendirme yaparken aks aktarma oranını da bilmek lazım.

Focus 4.07, VW 1-4.vitesler 4.44, 5-7.vitesler 3.23 ;)

Ayırca 1.2 TSi'nin daha çok yakması olsa olsa kullanıcı farkındandır, çünkü fabrika verilerinde özellikle DSG ile daha avantajlı durumda. 

Hiç sevmiyorum burada VW savunuculuğunu yapmayı ama Sezar'ı takdir ederim.

Renodan bahsetmedim ki zaten, o sevmediğiniz, kokusunun içeriden 6 ay gitmediğini söylediğiniz reno da bile full donanımda ekstra bir ses sitemi konulmasına rağmen Ford-Otosan bunu Titanium+X paket donanımına bile çok görmüş. Ben bundan bahsettim. 

Doğru tespit şu: Eleştirilmesi gereken Otosan, çünkü Almanya'da ses sistemi donanımdan bağımsız sipariş veriliyor, yani paketleri oluştururken ses sistemini Otosan en lüks donanım için dahi yeterli görmüş olmalı (sineğin yağını çıkarma durumu) 

Aslında bu arabayla ilgili benim tek sıkıntım sürücü görüş açışı boyum 1.85 olduğu halde arabanın önünü göremiyorum koltuğu yükseltmeyi deneyim dedim kullanım klavuzundan baktım denedim olmadı ileri geri gitti koltuk.

Gerek oturma geometrisi gerek burun tasarımı nedeniyle bu araçta ne yaparsan yap arabanın önünü görmen mümkün değil. Aslında bu durum çağdaş aerodinamik tasarımlı araçların hemen hepsinde aynı. Bu arada söz konusu kol koltuğu hem yukarı aşağı hem de eş zamanlı ileri-geri oynatıyor. Bu arada ben 1,83 boyla oldukça aşağıda oturuyorum ve bir şikayetim yok. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii sağlıklı değerlendirme yaparken aks aktarma oranını da bilmek lazım.

Focus 4.07, VW 1-4.vitesler 4.44, 5-7.vitesler 3.23 ;)

Ayırca 1.2 TSi'nin daha çok yakması olsa olsa kullanıcı farkındandır, çünkü fabrika verilerinde özellikle DSG ile daha avantajlı durumda. 

Hiç sevmiyorum burada VW savunuculuğunu yapmayı ama Sezar'ı takdir ederim.

cem bey sizde haklısınız (aks oranları) belki, yeni golf ler 1.2 tsi çok az yakıyor ama ağırlığını 1200 kg a düşürdüler..

aynı ağırlıktaki  jetta ile kıyaslarsak ne manuel de ne dsg de jetta, focus 1.0 eb dan çok yakıyor görünüyor teknik verilere göre..

motorun küçüklüğüde var ama bg farkıda var malum..

jetta da dsg zaten sadece 1.4 tsi de, 1.2 ler manuel..malum vw nin 1.4 leri ile 1.2 aralarında bir miktar yakıt farkı mevcut..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhalefet etme derdinde değilim de Ford iyi şeyler yapıyor yapmasına da bunu VW zaten yıllardır yapıyor ve hala daha evrimleşmiş konumda, yani Ford'un çabası yetişmeye çalışmanın ötesine geçmedi hala.

Şöyle söylemek zorundayım: VW sınıfının göreceli en mükemmel aracını imal ediyor ve çıtayı belirliyor, beğenseniz de beğenmeseniz de, sevseniz de sevmeseniz de, alsanız da almasanız da bu böyle.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.