Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Ford Fiesta 1.0 Ecoboost Incelemesi (Dikkat Bol Resimli)

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Herkeşlere iyi dilekleri için çok teşekkürler, daha iyileri sizlerin olsun...

Cem abi kol dayama kayar olmasın ? F3 kaymıyor diye denememiş olabilirsin diye düşündüm..

Birde ek: OverBoost sadece 125 ps versiyonda mevcut.

Kol dayamada iik baktığım o oldu, ama taş gibi sabit, sadece yanlış yerde!

Overboost'u düzelttim, böyle de yeter.

Cinlik bu motora 125'liğin yazılımını attırmak olurdu, yapısal değişikliği var mıdır acaba?

Neyse canım hanımın araba bana ne?  :kıhkıh:

resimler başka güzel..nasıl işledin fotoğrafları?

SLR ile çektim ve pek işlemedim desem? Yani azıcık gölgeleri aydınlattım, azıcık "unsharp mask", akşam ışığında zaten güzel çıkıyor ne çeksen... 

Eskisinin ne guzeljantlari vardi.

Zevk meselesi, bence bunlar da oldukça şık duruyor.

usendigimden yazilari okuyamadim

Ayıpladım...  :kıhkıh:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey aracınız hayırlı olsun. Antalya'da bu renk pek yok.Çok dikkat çekiyor. İçinde sizi görürsem sellektör ile selam veririm. Kim bu deli sellektör yapıyor demeyin ! Anlatımınız mükemmel. Okurken hissettim kullanıyormuş gibi. Bilaller sizi satış görevlisi olarak almalı Tek gözüme batan şey plakalıklar. Onları iptal edip, direk çift taraflı bant ile güzelce yapıştırsanız daha iyi olur gibi. Nazar duası okutmayı unutmayın. Mâlum maganda çok!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:nazar:  Kazasız belasız güzel günlerde kullanın...

EHB07.jpg

Bunun yakıt girişi ters tarafta mı Focusa göre  :blink:

Öyle ve iki araca da ben yakıt aldığım için her seferinde karıştırıyorum, hangisi neredeydi, yaşlılık işte...

Focus medeni olanı, pompaya yanaştın mı arabadan rahat inebiliyorsun, bu sakat olan! :)

Cem Bey aracınız hayırlı olsun. Antalya'da bu renk pek yok.Çok dikkat çekiyor. İçinde sizi görürsem sellektör ile selam veririm. Kim bu deli sellektör yapıyor demeyin ! Anlatımınız mükemmel. Okurken hissettim kullanıyormuş gibi. Bilaller sizi satış görevlisi olarak almalı Tek gözüme batan şey plakalıklar. Onları iptal edip, direk çift taraflı bant ile güzelce yapıştırsanız daha iyi olur gibi. Nazar duası okutmayı unutmayın. Mâlum maganda çok!

Zaten bugüne kadar görüşmemiş olmamız ayıp!

Plakalıklar biraz ses yapsın hemen giderler, ama onlar bile ses çıkarmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar hayırlı uğurlu olsun abi. Kazasız belasız dertsiz tasasız binin inşallah :)

Mykey özelliğini sevmedim, benim gibi gençlerin aileleri haberdar olmamalı :D

Engebeli virajlarda Focus da benzeri karakterler gösterebiliyor bazen fazla kaşındığınızda ancak küçük ve hafif arabalardaki ciddi tedirginlik verici bence ama alışmak gerek demekki. :)

Genelde yakın beygirli motorlardaki fark enjektör oluyor. Ancak mesela yanlış bilmiyorsam VW'nin 1.6 TDI'larda 90'lık da 105'lik de 140 beygire çıkartılabiliyordu yazılım ile.Bunda da mümkün olabilir belki.

Bu arada sormayı unuttum. ESP tamamen kapatılabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle ve iki araca da ben yakıt aldığım için her seferinde karıştırıyorum, hangisi neredeydi, yaşlılık işte...

Focus medeni olanı, pompaya yanaştın mı arabadan rahat inebiliyorsun, bu sakat olan! :)

Kadranda pompa sembolünün yanında küçük bir üçgen var; deponun ne tarafta olduğunu gösteriyor; sadece Ford için değil bir çok markada var; şaşkınlığı önler...  ^_^

Hayırlı olsun Cem Bey; güle güle, kazasız-belasız kullanmanızı dilerim. :nazar: Daha önce de söylediğim gibi 1.0 EB Fiesta kötü anıyı siler en kısa zamanda umarım...

İnceleme de enfes olmuş sanki; sabah sabah işimden çaldı; emailler beklerken... Tüketim sebebiyle benim Style'ı değiştirme durumu var 6 ay falan içinde; kesinleşirse bu incelemenizi tekrar okuyup öyle karar vereceğim....

Bir de şu gereksiz oyuncaklar; kullandıkça keyif haline dönüşüyor değil mi?  :smiley2k:

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi öncelikle büyük geçmiş olsun eski fiestanın pert ması çok üzücü ama eşinize bir şey olmaması da sevindirici ki eski fiestanızda GP yoktu galiba. 

Ben farketmiştim zaten başka bir başlıkta 2-3 gün önce 1.0T fiesta sahibi olarak yazmıştınız ben de aşağıya baktım imzada hala tdci vardı belki akrabalardan birinde vardır demiştim içimden :) 

Yeni fiesta hayırlı olsun . Kazasız belasız sürüşler. 

Depo yerini unutmayın diye yakıt göstergesindeki pompa işarertinde sola ok var zaten. Ama bunu zaten biliyorsunuz :) 

EHB12.jpg

Ben de bu konfigürasyon için çok düşünmüştüm fakat fiyat 42-43 lere geliyor bana pahalı geldi ve ben şişko olduğum için koltuklarda bir türlü rahat edemedim vazgeçtim Sonra bizim hatuna alacak olduk 1.25 güvenlik paketli ye karar verdik ama araç bulamadık. Sonra da malum VWye yöneldik. Fiesta 1.0 şehiriçi için ideal olabilir. 

Ben bu otomobilin jantlarını beğenemedim  bir türlü. Ben alsam muhakkak 2012 modellerin şu 15iyle değiştirmek isterdim. 

1_29.png

Kahverengi göğüs bu renge gitmiş ama ben pek de beğenemedim.  

Jant demişken süspansiyon konforunuz tabii ki 15 alaşıma bağlı bu segmentin standartı artık 16 ve 17 bile var . 16 veya 17 olsa  bu kadar konforlu hissetmezsiniz eminim. 

Son olarak tamam Fordu seviyoruz ama niye clio 0.9 değil??? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kadranda pompa sembolünün yanında küçük bir üçgen var; deponun ne tarafta olduğunu gösteriyor;

Depo yerini unutmayın diye yakıt göstergesindeki pompa işarertinde sola ok var zaten. Ama bunu zaten biliyorsunuz :)

Bu forumları bu yüzden seviyorum işte, hiç dikkat etmemişim, şimdi fark ettim, bilgi için teşekkürler!

Cem abi öncelikle büyük geçmiş olsun eski fiestanın pert ması çok üzücü ama eşinize bir şey olmaması da sevindirici ki eski fiestanızda GP yoktu galiba. 

Ben farketmiştim zaten başka bir başlıkta 2-3 gün önce 1.0T fiesta sahibi olarak yazmıştınız ben de aşağıya baktım imzada hala tdci vardı belki akrabalardan birinde vardır demiştim içimden :)

Eskisinde ESP yoktu, ben o yüzden çok seviyordum, ama hanıma gerekli bir donanım olduğuna karar verdim.

Bu arada Herlok Şolms'luğuna da diyecek yok, bu ne dikkat. İmzama iki fotoğraf koyamıyorum, bu nasıl olmuşsa aradan kaçmış, yazıyı bile değiştirsem kabul etmiyor, resim ebadını sınırılıyor falan. Bunaldım, e forum yöneticisinden torpil isteyecek halim de yok, kaldı işte öyle.

Ben de bu konfigürasyon için çok düşünmüştüm fakat fiyat 42-43 lere geliyor bana pahalı geldi ve ben şişko olduğum için koltuklarda bir türlü rahat edemedim vazgeçtim Sonra bizim hatuna alacak olduk 1.25 güvenlik paketli ye karar verdik ama araç bulamadık. Sonra da malum VWye yöneldik. Fiesta 1.0 şehiriçi için ideal olabilir. 

Ben bu otomobilin jantlarını beğenemedim  bir türlü. Ben alsam muhakkak 2012 modellerin şu 15iyle değiştirmek isterdim. 

Kahverengi göğüs bu renge gitmiş ama ben pek de beğenemedim.

Pahalı gerçekten, ama senin de fark ettiğin gibi GP olan başka seçenek yoktu, Ekime kadar beklemek de işimize gelmedi doğrusu.

Beğeni konusundaki olumsuz yorumlarını kişisel zevk farklılığına mı hasete mi yorayım bilemedim  :kıhkıh:

Jant demişken süspansiyon konforunuz tabii ki 15 alaşıma bağlı bu segmentin standartı artık 16 ve 17 bile var . 16 veya 17 olsa  bu kadar konforlu hissetmezsiniz eminim. 

Son olarak tamam Fordu seviyoruz ama niye clio 0.9 değil???

Eski Fiesta 16 jant ve 45 yanak lastikti, çok çektik, hem konforsuz hem de sürekli jant eğiliyor çukurlara girdikçe, malum hanımlarda OÇB genellikle devrede oluyor.

Bundan çok memnunum!

Niye Clio değil?

Ford sevgim yok aslında, yani marka aidiyeti gelişmiş bir insan değilim, ancak Ford'un servis ve bakım ekipleriyle yıllara dayanan bir dostluğumuz oldu, beni genelde zorda bırakmayacaklarını bildiğimden ilk tercihim Ford oluyor.

Clio kuşkusuz çok cazip bir alternatif, ancak çevremdeki kullanıcı ve meraklılardan, malzeme kalitesi, süspansiyon sesleri, fren problemleri vb. övgüden çok yergi işittim, ve doğrusu test sürüşü yapmaya gidecek vakti bir türlü bulamadım. Hanım da biraz dudak bükünce ihmal ettim denilebilir.

Görsel olarak daha çekici geliyor bana, belki hafta sonu bir test sürüşü yaparım, izlenimlerimi aktarırım. 

O zamana kadar: http://www.topgear.com/uk/photos/The-new-Clio-takes-on-the-new-Fiesta-2013-05-01  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.