Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Hayırlı olsuuuuunnn

...hepimize. Şimdi bu PS'nin yanına bir tane de 1,5TDCI bulmaya çalışıyorum ki hem otomatik hem de manuel'i test ettirebilelim.

Ama yalan yok, Mondeo alacak olsam gider direkt benzinli + ps'i alırdım ... hiç manuel şanzıman ile falan da uğraşmazdım (bkn.çok pish tembelim...evet, öyleyim)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman gelip görebiliyoruz :D

Ne zaman test sürüşü yapabiliyoruz   :D

Bir de bu arabaları kantara sokma ve tartma şansı var mı ? Ciddiyim..

Yurt dışında fordların katalogta yazan verilerden çok daha ağır olduğu söyleniyor hatta şu meşhur yakıt ekonomisinin kötü olmasını  buna bağlayanlar bile var.

Mesela şu adamlar 2.0 tdci katalogda 1601 kg görünüyor ama biz tarttık 1880 kg çıktı diyorlar. 279 kg fark var yani %17.9 daha ağır

http://www.carscoops.com/2014/12/teknikens-varld-finds-new-ford-mondeo.html

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ahanda ... kestik faturayı.

1,5 EB + PS Titanium, navi ve tp'de var...hem de manyetik gri   :)

111.jpg

...SD kart'ta Bosch'tan geldiğinde kuZu tamam olcek   :)

Hayırlı olsun, sanıyorum araç en dolusundan. Fiyat bayağı bir yüksek çünkü. Bu arada bu şanzıman PS değil diye biliyorum, yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun, sanıyorum araç en dolusundan. Fiyat bayağı bir yüksek çünkü. Bu arada bu şanzıman PS değil diye biliyorum, yanılıyor muyum?

değil değil. ford ile GMin uzun süredir birlikte ürettiği Nuh Nebiden kalma artık antika olmuş 6F serisi şanzımana bir iki bişeyler eklenmiş hali. 

Kaan forumda olumlu algı yaratsın, bizler alalım diye , reklamcı ağzıyla PS deyip duruyor :D :D  Kugadakinin aynı şanzımanı. Kararsızlığı öldürüyor bile diyen var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alakası yok 4 çeker aracın torku yüksek tutmasına kararsız diyen kusura bakmasın birşey bilmiyordur. Şanzımanın gaz tepkisi çok iyi birçok dsg ayarından bile iyi. Gelince özellikle Focus ile farkı anlayacaklar bu yanılgıya düşenler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman gelip görebiliyoruz Ne zaman test sürüşü yapabiliyoruz  

Test olayını Sapanca'da yapacaklarmış, test - lansman bitince gelip görebilir / binebilir / test edebilirsin.

Bu arada bu şanzıman PS değil diye biliyorum, yanılıyor muyum?

kağıt mendil'e selpak, kullan at traş bıçağına jilet diyen bir adam ile konuştuğunun farkındasın ...dimi?  :)  (bkn.ağız alışkanlığı)

Kaan forumda olumlu algı yaratsın, bizler alalım diye , reklamcı ağzıyla PS deyip duruyor

...heee ... ölüyü diriyi bıraktım da forumdaki arkadaşları öpmeye  :smiley2k: uğraşıyorum. 

Hayırlı olsun, sanıyorum araç en dolusundan. Fiyat bayağı bir yüksek çünkü.

yüksek mi?

O fiyat (bak yanında ne yazıyor) -test aracı- özel ve de indirimli araç'a ait ... o kadar dolu mondeo'yu 110'dan aşağı alamazsın. (normal şartlarda ... personel vs. olursan ayrı tabi)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kugadakinin aynı şanzımanı. Kararsızlığı öldürüyor bile diyen var..

Denemeden yorum yapmamak lazım. Kuga çok keyif verici değil ama, aracın tarzı farklı. O kadar ağır kasada EB ile nasıl davranır görmek lazım. "Paşa abi" havasında olacaktır diye düşünüyorum. 

Mesela şu adamlar 2.0 tdci katalogda 1601 kg görünüyor ama biz tarttık 1880 kg çıktı diyorlar. 279 kg fark var yani %17.9 daha ağır

İlginç...

Hoş geyik testini tam yüklüyken başaramadığını yazmış ama video ile desteklememişler ki bu inandırıcılığını zayıflatıyor, yine de Ford'un izahını okumak isterim. 

Derginin ciddiyetini kimse sorgulanır bulmamış.

Gerçekten ilginç.

Zaten 1600 kg bile bana çok gelmişti...

Yani benim için şimdilik Mondeo  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alakası yok 4 çeker aracın torku yüksek tutmasına kararsız diyen kusura bakmasın birşey bilmiyordur. Şanzımanın gaz tepkisi çok iyi birçok dsg ayarından bile iyi. Gelince özellikle Focus ile farkı anlayacaklar bu yanılgıya düşenler.

Tabii eskiler gibi değil zaten ; kulakçık eklenmiş , tork konvertörü elden geçmiş falan ama altyapısı 10 senelik şanzıman sonuçta. FORD GM şimdi de yeni nesil otomatikte ortaklar. 

Test olayını Sapanca'da yapacaklarmış, test - lansman bitince gelip görebilir / binebilir / test edebilirsin.

kağıt mendil'e selpak, kullan at traş bıçağına jilet diyen bir adam ile konuştuğunun farkındasın ...dimi?   :)  (bkn.ağız alışkanlığı)

...heee ... ölüyü diriyi bıraktım da forumdaki arkadaşları öpmeye  :smiley2k: uğraşıyorum. 

Yaa şaka yapıyorum tabii ki.. Kaan abiniz buradan araba satmayı çok da istemez çünkü o hatayı 10 yıl önce bana satarak yaptı . Aman forum müşterisi mi  eksik kalsın :) Ustam varlığın bize mutluluk ve bilgi veriyor. Allah seni forumumuzdan eksik etmesin ...

Denemeden yorum yapmamak lazım. Kuga çok keyif verici değil ama, aracın tarzı farklı. O kadar ağır kasada EB ile nasıl davranır görmek lazım. "Paşa abi" havasında olacaktır diye düşünüyorum. 

İlginç...

Hoş geyik testini tam yüklüyken başaramadığını yazmış ama video ile desteklememişler ki bu inandırıcılığını zayıflatıyor, yine de Ford'un izahını okumak isterim. 

Derginin ciddiyetini kimse sorgulanır bulmamış.

Gerçekten ilginç.

Zaten 1600 kg bile bana çok gelmişti...

Yani benim için şimdilik Mondeo  

Kugada vites büyütme küçültme kararsızlıklarından şikayet ediliyor abi..

Ağırlık konusuna bir şey diyemiyorum. Okuduğum yerde FORDun biz arabayı baz donanımla ölçüyoruz donanımlı versiyonda böyle ağırlık fazla  olabilir dediği yazılmış..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ahanda ... kestik faturayı. 1,5 EB + PS Titanium, navi ve tp'de var...hem de manyetik gri       ...SD kart'ta Bosch'tan geldiğinde kuZu tamam olcek   

Fiyat sınıfındaki rakibi Das Auto'ya göre iyi yere konumlandırılmış ve öyle de kalmalı . 2.0 fiyatları ne olacak acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okuduğum yerde FORDun biz arabayı baz donanımla ölçüyoruz donanımlı versiyonda böyle ağırlık fazla  olabilir dediği yazılmış..

Tamam da ölçümde zaten depo %90 dolu ve sürücü 75 kg eklenmiş olarak değer saptanıyor.

Bu durumda veriler 1476 ile 1609 arasında değişiyor donanıma göre, 1880 kg nerede.

Ben açıklamayı inandırıcı bulmadım ve kantar isteğine katılıyorum. Tabii tescil belgesinde yazılacağı da görmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da ölçümde zaten depo %90 dolu ve sürücü 75 kg eklenmiş olarak değer saptanıyor.

Bu durumda veriler 1476 ile 1609 arasında değişiyor donanıma göre, 1880 kg nerede.

Ben açıklamayı inandırıcı bulmadım ve kantar isteğine katılıyorum. Tabii tescil belgesinde yazılacağı da görmek lazım. 

Tüm firmalar araçlarının ağırlığını bu standarda göre mi veriyor peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.