Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Benzinli otm. İçinde klasik ( çift kavrama değilmiş )olduğunda, yakıt ve performans kaybı aynı zamanda vites geçişleri çok belirgin deniyor...

Kim diyor abicim boşver onları, büyük ihtimalle demek istenilen şey çift kavramaya göredir ki bu da normal. Çift kavrama değil 1-2 yıldır diyoruz zaten :D  Aracın hızlanması gayet iyi, tüketimin diğerine göre yüksek olması doğal sonuç yapacak birşey yok; sorunsuz daim olursa bunlar deve de kulak kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mantıklı bir sebep olmasa da piyasada Passat ın önüne geçemeyeceğini düşünüyorum bende. 1.6 dizel alacak olan ağırlık ve büyüklükten korkacaktır. Atlamayıp ikinci el durumuna bakmak lazım. 95 verip sonra 65e zor satmak da var. Eskisinin bir tik üstü olur gibi. Kullanıp motor gücü ve keyfine bakmak lazım. Kasa çok büyük 115bg ne yapar acaba bunda. Bu arada adam testte otomatiği yerin dibine sokmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir aracın değerini yükselten veya azaltan onun tüketicileri olur daha insanlar bindeden aa bu tutmaz deyip ön yargılı olduğu sürece değişen birşey de olmaz :D

Eski mondeo'dan uzun yolda daha az, ş.içi ise aynı yakacağı konusunda şüpheniz olmasın, amerika yeniden keşfedilmiyor.

Videodaki halit abinin bilgisine diyecek yok ama unuttuğu önemli detaylar var;

Araç çok yeni ve otomatik vitesin viskozitesi kötü. 

Yukarda da dediğim gibi kullanıcıları belirler durumunu; 1.0 testlerinde 8.0 litre'den aşağıya inememiştim ben de ama kullanıcıları ona yaklaşmıyor bile :D bu da ufak örnek.  Bizler deneyip yorumlarız. Bu tür kısa süreli denemelerin tüketim yorumları en son dikkate alınacak detaylardan, tecrübelerime göre rakibi hafif passattan %15 daha fazla tükeceği yönünde, bundan iyimseri imkansız. Yinelersek şanzımanın sorunsuzluğu ve arabanın verdiği güven ile bu tüketim devede kulak kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesele daha çok vergiler sebebiyle bu arabalara piyasada çok yer kalmamış olması. Hal böyle olunca tüketici alışkanlıkları ile beraber yeni aracın başarı yakalaması zor oluyor. Araba çok güzel ama adam gibi güçlü bir motoru hak ediyor. Türkiye de bu vergilerle olmuyor elbette. Yoksa Focus'da ancak düzgün performans veren 1.6dizel bu arabada yetersiz kalacaktır. Arada 150-200kg var sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10991051_714499825335027_405261428982063

Herkese açık face sayfasından alıntıladığım için fotoğraf yayınlamam da sakınca yoktur umarım,Eren Tekin muhtemelen bugün Mondeo incelemesini paylaşacak,daha önceki testlerinden aracın sınırlarını anlayabileceğimiz bir test olacağını tahmin ediyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada adam testte otomatiği yerin dibine sokmuş.

Söylüyorum bu şanzıman modern değil, kararsizliklari çok. Amerikalı için sorun olmaz ama avrupada daha sık vites degistiriliyordur bu da kararsizligini artırır diye tahmin ediyorum. Görünen o ki ekonomi ve performansı sorunsuzluga feda etmiş oluyoruz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teste göre bu araç İstanbul trafiğinde 13-14 litreden az yakmaz. 11-12 litreler sakin sürücü işi. :D

Yani yakıt fiyasko. Rakibi Passat'a göre yaklaşık  %50 fazla tüketiyor.

Hocam kimse size 200 kg hafif ve çift kavramadan; az yakacak sözü vermemiştir zaten. 10-11 lt çok normal istanbul'da. Kuzenin CC'si 10 litre tüketiyor misal. Öyle fiyaskoluk durum yok 1.5 ton benzinli araba bu, sizin bakış açınız litre bazlı ise doğrudur ama.

2.0 Turbo tam otomatik S60 kullanan biri olarak yineliyorum;

Araç çok yeni ve otomatik vites viskozitesi kötü; zamanla tüketim biraz daha düşer. Net şekilde görebileceğiz kullanıcıları tarafından. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam kimse size 200 kg hafif ve çift kavramadan; az yakacak sözü vermemiştir zaten. 10-11 lt çok normal istanbul'da. Kuzenin CC'si 10 litre tüketiyor misal. Öyle fiyaskoluk durum yok 1.5 ton benzinli araba bu, sizin bakış açınız litre bazlı ise doğrudur ama.   2.0 Turbo tam otomatik S60 kullanan biri olarak yineliyorum; Araç çok yeni ve otomatik vites viskazitesi kötü; zamanla tüketim biraz daha düşer. Net şekilde görebileceğiz kullanıcıları tarafından. 

Yakup kardeş, senin kıyaslamaların elbette daha teknik ve nesnel kıstaslara dayanıyor. Ancak sen Türk tüketiciye, bak kardeşim bu araç fazla yakıyor ama çift kavrama değil, daha ağır, şurası öyle burası böyle de ondan fazla yakıyor diye anlatamazsın. Tüketici sebep değil sonuç odaklıdır. Madem bu araç Passat'ın rakibi ve güncel bir araç, o zaman güncel Passat'ın karşısına TR'deki en önemli araç tercih sebeplerinden yakıt/performans ölçütü açısından daha kabul edilebilir değerlerle çıkacaksın. Bunlar Ford'un problemi. Bizi ne ilgilendirir. Tabuları yıkmak için en iyisi olacaksın. "Söz vermemiştir."  tok satıcı mantığı. Böyle olunca oturulup Passat satışları izlenir tabi. Elbette daha nesnel sonuçlar ilerleyen vakitlerde çıkacak  ama şu 13-14 litreler ne kadar zengin olunursa olunsun israf.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.