Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yok 3" kasa kesmez (mondiş'ten sonra) çünkü o ferahlığı, geniş aks mesafesinden dolayı sürücü+yolcuların yaşadığı ek konfor+güvenlik hissini vermez. (bunu bir ex-borusan'lı olarak söylüyorum) 5" derseniz ya da E" kasa ...eh işte. Atıyorum 520 (1,6motor) falan lazım...yoksa "budur" diyemezsiniz. 

zaten -epey üst fiyat seviyesi- derken de bunu yokluk/eksiklik hissini kastediyordum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok 3" kasa kesmez (mondiş'ten sonra) çünkü o ferahlığı, geniş aks mesafesinden dolayı sürücü+yolcuların yaşadığı ek konfor+güvenlik hissini vermez. (bunu bir ex-borusan'lı olarak söylüyorum) 5" derseniz ya da E" kasa ...eh işte. Atıyorum 520 (1,6motor) falan lazım...yoksa "budur" diyemezsiniz. 

zaten -epey üst fiyat seviyesi- derken de bunu yokluk/eksiklik hissini kastediyordum..

Onun için sürüş zevki herşeyden önce geliyor,hızı adrenalini doruklarda yaşamaktan haz alan birisi o yüzden böyle söylemekte,ben radara yakalanmadan yaptığı bir yolculuk hatırlamıyorum genişliğe,konfora düşkünlüğü eşinin yüzünden tam anlamıyla ona bıraksa Eskişehir'in nadir belkide tek S-max'ini alacaktı  ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan bey aman size ve kimseye bişey çarpmasın:) 

eski ve yeni mondeo ya küçük hacim dizel+ps konmaması ile güncel tiguan da 1.6 dizel + dsg bulunmamasını mevcut piyasa ve üretim koşulları ile açıklayabileni daha görmedim;)

Fazla soru sormamak lazım, tüketmeye devam;)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fazla soru sormamak lazım, tüketmeye devam

haa ... şimdi düştü ceton  :)  (bkn.sekizgen)

olabilir. Yani "neden?" dediğinizde pek dişe dokunur cevap vermiyorlar. Büyük ihtimal ile soru sorduğumuz kişi de bunun net cevabını bilmiyor ama -bilmiyorum- demek yerine gak-guk etmeyi tercih ediyordur.  Sonuç olarak Mondeo'da neden 1,5diesel+ps opsiyonu yok (daha önemlisi fiesta'da...) ben bilmiyorum. Daha önce de söylediğim gibi bana doyurucu bir cevap veren kişi ile de -henüz- tanışmadım.  

Olması gerekiyor mu? CVT veya DSG gibi olmayacaksa ... evet!  Dert yaşatıp bizim ve daha önemlisi son kullanıcının başını ağrıtacaksa ... hayır! (kişisel fikrim)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu videoları daha önce görmüş müydük ? Muhteşemler !!

Kaan Bey merhaba,

Forumda yeniyim, soru için kusura bakmayın. Bir bayiliğiniz mi var? Test aracı mı sipariş geçtiniz? Araçların şubat sonu geleceğini duymuştum ve bu nedenle yıl sonunda tit. kuga alımını uygun fiyat almama rağmen askıya almıştım, yani yeni mondeo için beklemedeyim. Eğer 1.5 ecoboost otomatik orta donanım paketli limitlerim içinde kalırsa büyük olasılıkla mondeolular kervanına katılacağım. Liftback versiyonu ilk gelen araçlar arasında olacak mı bilginiz var mı bu konuda? Bir de bahsettiğim modelin fiyatı muhtemelen hangi aralıkta gezer?

İyi günler

Allah yazdıysa bozsun, bu karlılık daha doğrusu karsızlık ile otomotiv bayiliği yapılır mı hiç?  Zamanında işe bulaşmış olanlar -genelde- başka iş bilmedikleri + arabacılık kanlarına işlediği için mesleği sürdürüyorlar ama şimdiden sonra bizim işe başlanmaz.  Ben profesyonel olarak otomotiv işindeyim, yani bordroluyum  : :) ... çalıştığım yeri soracak olursanız Şahsuvaroğlu derim.

Doğrudur, display (showroom) ve test aracı siparişi geçtik. 

Doğrudur, bu ay sonu ... mart başı gibi araçlara plaka takma beklentisi içindeyiz.

ilk gelen araçlar (test/display) 1,5tDCi'ler olacak. 

sedan'lar ile başlıyoruz, lb'den pek emin değilim ama sw gelecek. lb'yi büyük ihtimal -siparişe açık- tutacaklardır.  

mondiş'in fiyatları daha açıklanmadı, elimizde sadece -sözel- duyumlar var ... zaten o duyumları da adminimiz bir önceki mesajda belirtmiş. 

Patron display de test de gelir gelmez bana haber vermeni rica ediyorum. Aynı akşam iş çıkışı gelip tepelerine çökeceğim :)

Displaye ayrı teste ayrı :) 

Yaşlandım artık CD ve otomatik alıp jübilemi yapmak istiyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

görmezmiyim ... hatta seyrettikten sonra denk getirip ring'de bu kuZu'yu gazlayabilir miyim acep?! kime yalakalık yapsam da beni bununla asfalta çıkarsa diye kara kara düşünmekteyim  :)

Patron display de test de gelir gelmez bana haber vermeni rica ediyorum.

oKKe'dir Cengom ... not alındı. Manyetik Test ve Yakut Display araçlarım geliyor. Büyük ihtimal ile test aracını basın lansmanı için benden bir-iki günlüğüne alırlar ama araç çekiciden kapıma iner inmez haber uçururum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yes

Büyük ihtimal ile test aracını basın lansmanı için benden bir-iki günlüğüne alırlar ama araç çekiciden kapıma iner inmez haber uçururum.

Bunun için de bana çıtlattın mı, tamamdır abi lansmana salçayı koyarık :P

sevdim bu lansman olaylarını tüm markalara salça olmak isterdim zamanım olsa :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun için de bana çıtlattın mı, tamamdır abi lansmana salçayı koyarık

...ne zaman çıtlatmadım ki?   :)

Zamanlama belli olsun haber veririm illa... zaten daha biz arabayı görrmeden plakaları yollayın diyorlar. kuZu ile ancak lansman sonrası tanışıyoruz, hem ona bakarsan sen onunla bizden önce tanışıyorsun. (bkn.focus mca zorlu center-basın lansmanı) ...aslında var ya, bu defa Cengo'yu da yanında +1 hesabı götürsen ne gıRgıR olur. Bol bol film/resim çekerdiniz ...röntgen bile çekerdiniz.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah yazdıysa bozsun, bu karlılık daha doğrusu karsızlık ile otomotiv bayiliği yapılır mı hiç?  Zamanında işe bulaşmış olanlar -genelde- başka iş bilmedikleri + arabacılık kanlarına işlediği için mesleği sürdürüyorlar ama şimdiden sonra bizim işe başlanmaz.  Ben profesyonel olarak otomotiv işindeyim, yani bordroluyum   :)  ... çalıştığım yeri soracak olursanız Şahsuvaroğlu derim.

Doğrudur, display (showroom) ve test aracı siparişi geçtik. 

Doğrudur, bu ay sonu ... mart başı gibi araçlara plaka takma beklentisi içindeyiz.

ilk gelen araçlar (test/display) 1,5tDCi'ler olacak. 

sedan'lar ile başlıyoruz, lb'den pek emin değilim ama sw gelecek. lb'yi büyük ihtimal -siparişe açık- tutacaklardır.  

mondiş'in fiyatları daha açıklanmadı, elimizde sadece -sözel- duyumlar var ... zaten o duyumları da adminimiz bir önceki mesajda belirtmiş. 

Değerli bilgiler için teşekkürler. Sanıyorum ilk gelecek 1.5 tdci ler en üst paketli olacaktır. Peki donanım paketlerini eski düzende trend-titanium-selective şeklinde devam mı ettirecekler?  

-Test aracı ve şov aracı evet.

-Trend'i 84 bin liradan başlar, Selective'i 100 bin lirayı bulur.

-5k muhtemelen gelir ayrıca şubat'ı bulur rahat.

Anlıyorum. Peki 8" lik multimedia sistemi hangi paket(ler)de standart olarak konumlandırılacak, bilginiz var mı? Umarım eski mondeodaki gibi en alt paket de teknolojik olarak dolu dolu gelir de passat trendline den avantajlı hale gelirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli bilgiler için teşekkürler. Sanıyorum ilk gelecek 1.5 tdci ler en üst paketli olacaktır.

...doğrudur, Sunroof'lu ve dolu araç sipariş ettik.  Diğer soruya gelince focus ve kuga örneğinden yola çıkarak trend - titanium - selective geleceğini, bu paketlerin olası ekler ile şenleneceğini (mesela bizim araçlardaki gibi sunroof) söyleyebilirim.

Resmi fiyat ve aksesuar seviyesi henüz duyurulmadı ... haber gelir gelmez paylaşırım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat'a göre hep avantajlıydı yine devam eder bakınız Makyajlı Focus kısa süre sonra bunlar kesin olarak yayınlanır.

Dokunmatik Titanium ile başlar muhtemelen.

...doğrudur, Sunroof'lu ve dolu araç sipariş ettik.  Diğer soruya gelince focus ve kuga örneğinden yola çıkarak trend - titanium - selective geleceğini, bu paketlerin olası ekler ile şenleneceğini (mesela bizim araçlardaki gibi sunroof) söyleyebilirim.

Resmi fiyat ve aksesuar seviyesi henüz duyurulmadı ... haber gelir gelmez paylaşırım.  

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Lansman sonrası güzel bir kampanya yapsalar da faydalanabilsek. Kugada benzer durum olmuştu, 2000 TL indirimim dahi vardı ancak araç almayı düşünmediğim bir dönemdi. Bir de fiyatlar birkaç ay sonra yaklaşık 5000 TL de artınca 7000 TL lik bir avantajı kaçırmış olduk. O dönem araçlarını alanlar şimdi aldıkları fiyatın üzerinde araçlarını satabiliyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lansman sonrası güzel bir kampanya yapsalar da faydalanabilsek.

illa yaparlar, Ford'un adetidir zaten.  Önemli olan o dönemde renk/aksesuar/motor adına beklentilerinizi karşılayabilecek, en azından yakınlaşacak bir araç bulmak. Malum lansman döneminde siparişler "ezbere" yapılır, pazarlamadaki çocukların o-piti-piti diye verdikleri kombinasyonlardan biri kafanıza uyarsa pazara giriş fiyatlı araç almak epey bir avantaj sağlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.