Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

ilk depom bugun  bitti  ışık yanınca yeniden fulledim yol bilgisayarı değerlerim şöyle:

gidilen yol: 810 km (ş.içi 630, ş.dışı 180)

ort yakıt: 5,7

ort hız: 26

alınan yakıt miktarı:44,2 lt

vites değişim ikazına göre devir ve sakin kullanım. depoya göre hesapladığımda yakıt tüketimi 5,4 çıkıyor. buna göre yol bilgisayarı 0,3 fazla gösteriyor. bi depo daha bitirip karşılaştıracam ona göre yol bilgisayarı kalibrasyonu yapabilirim.

şahsi kanaatim ilk depo için iyi bir değer olduğu ve sonraki depolarda tüketimin daha da düşeceği yönünde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

121e sabitledim, başlarda bi 7-8 km 70-80 km/h varmıştır. bornovaya geldiğimde 5.3tü turgutludan sonra trafik epey arttı sürekli hızlanıp yavaşladım. ortalama hız 106ydı yanlış hatırlamıyorsam. bornovada kaza olmuş yarım saat kadar dur kalk trafiğe girdim. yakıt değişmedi ama ortalama hız epey düştü son değerleri tam hatırlamıyorum. klimayı söylememe gerek yok sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara- Düzce 150 hız sabitleyici, sonrasında 100 km arası şehiriçi sayılabilecek yol, Adapazarı İstanbul otoban 100-160 arası trafik elverdikçe gittim 6,0 gösterdi. İstanbula girince 6,1 oldu.

Kullanıma göre yeterince başarılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Rafet NAS,

Kıyılır mı bu arabaya, 3,7 lt yi kim görmüş bu devirde :D :D :D

Ankara-Mersin arası 4.5 yaktı. Mersine varırken acaba diyip hız konusunda bir deneme yaptım. Buna rağmen yakış bana göre çok iyiydi.

Hep söylüyorum çook ekonomik bir araç.. :):):

Bekir abi, iyi hoş ama Ankarada ekonomik olamıyor malesef (hele hele dikmende), iniş çıkış dur kalk. E tabi normal şeyler bunlar yapacak birşey yok. Gaz pedalının altında yumurta saklar gibi sürmek gerekiyor sanki ne dersin? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara-Mersin arası 4.5 yaktı. Mersine varırken acaba diyip hız konusunda bir deneme yaptım. Buna rağmen yakış bana göre çok iyiydi.

Bekir abi, iyi hoş ama Ankarada ekonomik olamıyor malesef (hele hele dikmende), iniş çıkış dur kalk. E tabi normal şeyler bunlar yapacak birşey yok. Gaz pedalının altında yumurta saklar gibi sürmek gerekiyor sanki ne dersin? :)

Orada bile ekonomik olur. Birde o bolgede benzinli arabalara bakmak lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Ümit varya, birde benzinli olduğunu düşün diyecektim ki..:))::)

Servet evet muhit yakıtta biraz fark yaratmış olabilir ama yinede dizel bir başka ekonomik .....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı aldığımdan beri ilk defa kendimi kastım bu kadar depoyu fulledim İskenderun'da Mardin'e kadar 556 km yol geldim klima sürekli açık bağaj tıka basa dolu 3 yetişkin 1 çocuk vardı aracı 115 kmde hız sabitleyicide tuttum yolun büyük bir bölümünü o şekilde geldim ortaya bu çıktı... 7ary5e6y.jpg

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hala 7. vitesimiz olsa 110-120 civarı giderek şehirler arası 5'in altına inebileceğimizi düşünüyorum.

Ekonomik olur belki ama 6 vitesin üstü hep fantezi gibi geliyor bana. Bmw'de 8 ileri var mesela son 2 vitesi pek kullanmam herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomik olur belki ama 6 vitesin üstü hep fantezi gibi geliyor bana. Bmw'de 8 ileri var mesela son 2 vitesi pek kullanmam herhalde.

8 ileri zaten otm. vites, araç kendi kullanıyor sürücüye bırakmıyor o vitesleri.

Ben hala 7. vitesimiz olsa 110-120 civarı giderek şehirler arası 5'in altına inebileceğimizi düşünüyorum.

Zaten şu anda tdci 6. viteste 110-120 civarı giderek şehirler arası 5L altında tüketiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Triptronik yok mu? :)

Yok, bak neler var:

• Alfa Romeo: Sportronic, Q-System, Q-Tronic
  • Aston Martin: Touchtronic
  • Audi: Tiptronic
  • BMW: Steptronic
  • Citroen EGS, SensoDrive
  • Ford (USA): SelectShift
  • Honda: iShift, S-matic, MultiMatic, SportShift
  • Hyundai: Shiftronic, HIVEC H-Matic
  • Jaguar: Bosch Mechatronic
  • Kia: Sportmatic
  • Land Rover: CommandShift
  • Lexus: E-Shift
  • Mazda: ActiveMatic
  • Mercedes-Benz: TouchShift
  • Mitsubishi: INVECS, INVECS II, INVECS III, Sportronic, tiptronic, Allshift
  • Nissan: Xtronic 
  • Opel / Vauxhall: ActiveSelect, tiptronic
  • Peugeot: 2Tronic, tiptronic
  • Porsche: Tiptronic, Tiptronic S
  • Saab: Sentronic
  • SEAT: tiptronic
  • Škoda Auto: DSG
  • Subaru: Sportshift 
  • Toyota: ECT, Multimode manual transmission
  • Volkswagen Ticari: tiptronic
  • Volkswagen Binek: tiptronic (DSG)
  • Volvo: Geartronic
Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.