Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

YB fazla mı gösteriyor?

YB'şuanda 5,3 gösteriyor; genel ortalamayı 5,4 ten 5,3 e çektiğine göre benim depodan depoya yaptığım ölçüm doğru diye düşünüyorum. ilk depoyu doldurduğumda YB'yi sıfırlamadım ben orada görünen genel ortalama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu depo bitti; yeniden dolduruldu; alınan yakıt 42 litre, gidilen km. 897 km. ort. 4.7 litre/100 km.

Bence çok çok iyi bir değer. Sizin değerlerinizi gördükçe benim arabanın fazla yaktığını düşünüyorum. Gerçi bakım zamanı geldi. 29,000 km de şu an ama olsun.

Benim kullanım şartlarıma göre seninki çok daha performanslı. Neredeyse sıfır şehiriçi trafği, çok nadir ani hızlanmalar. Bunun dışında cc ile sürekli 90-95 km ile gidip geliyorum. Buna rağmen ortalamam 4.6 lt. Bazen 4.5 e düşsede bu yokuş çıkarken hemen 0,1 lt artıyor. :D Gerçi ben bu değerden bile oldukça memnunum ama seninkine göre kıyaslayınca çok geldi bana.

Ve önce seni sonra Focus u tebrik etmek gerekir. Çok iyi değerler bunlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

balıkesir-istanbul git gel 1074 km yaptım.. balıkesirde doldurdum dönüşte tekrar doldurdum..toplamda 62 lt...yol bilgisayarı 5.7 gösteriyordu..hesaplamalara göre 5.77 gibi bir şey...ortalama hız 60 küsür bir şeydi...şehirler arasında 111 e sabitlemiştim uzun süre...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

balıkesir-istanbul git gel 1074 km yaptım.. balıkesirde doldurdum dönüşte tekrar doldurdum..toplamda 62 lt...yol bilgisayarı 5.7 gösteriyordu..hesaplamalara göre 5.77 gibi bir şey...ortalama hız 60 küsür bir şeydi...şehirler arasında 111 e sabitlemiştim uzun süre...

Cok yakmis. Benzinli ile bu degerler anca yakalanir. Bahsettigin uzun surenin disinsa performansli kullanmis olsan bile zor yani bu deger. Bakalim nasil yorumlar gelecek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok yakmis. Benzinli ile bu degerler anca yakalanir. Bahsettigin uzun surenin disinsa performansli kullanmis olsan bile zor yani bu deger. Bakalim nasil yorumlar gelecek

otobanlarda 120 altına düşmedim...istanbula giriş çıkışım trafikliydi bide...özellikle dönüşüm çok fenaydı...öğle saatinde öyle trafik görmedim ben..

bakıma girip çıkayım düşer biraz belki.. Engin abinin düşmüştü sanırım bakımdan sonra...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.