Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

İzmirde; bolca otonban kullanımı; zaman zaman ş.içi adım adım trafik; zaman zaman normal yoğunlukta şehir içi; zaman zaman çeşme otoyolunda sürat denemeleri (Yazmak istemiyorum gördüğüm km.leri : :)) şeklinde bir kullanım, yüksek hızda seyrettiğimi hız ort. anlayabilirsiniz zaten. Bana göre tam bir karma kullanım bu.

Bu sabah depoyu fullediğimde. (Alınan yakıt 173 TL 43litre)

20130419075918.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehiriçinde en iyi gördüğüm değer 5.5 idi, onda da 50-70 arasında ve %70-80 hız sabitleyicide kullanmıştım. Ekonomi kasmazsam 6,0-6,5 civarı oluyor, devirli kullanırsam 7,7'de sabitleniyor ki muhtemelen daha fazla yakıyordur. Dönem bitince bir gece de onu denemeyi planlıyorum :)

Her zaman da hareret ibresi oynamadan 2000'i, oynayınca 2500'ü geçmemeye çalıştım.

Sizinkinde 0,8 lt/100km fazla göstermiş yol bilgisayarı. Az gösterdiği oluyor mudur diye meraklardayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizinkinde 0,8 lt/100km fazla göstermiş yol bilgisayarı.

Ona bakma; o yeni aldığın yakıt için lietre ve menzil hesabı ile oluşan ortalama; bu depoyu bitirip yeniden fullediğimde gidilen km. ile hesap etmek gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ona bakma; o yeni aldığın yakıt için lietre ve menzil hesabı ile oluşan ortalama; bu depoyu bitirip yeniden fullediğimde gidilen km. ile hesap etmek gerekir. 

Onu sizinki için hesapladım 4.7 mi ne çıkıyordu da ben pek düzensiz yakıt aldığımdan ve genelde full'lemediğimden az çok fikir verir mi diye meraktaydım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 TDCI önceki F2 aracımdan net bir şekilde daha az yakıyor. Gerçi önceki aracımda tüketim 5L civarıydı ancak bu araçtaki kadar devirli kullanmıyordum ve yine bu araçtaki kadar yüksek hızda kullanmıyordum. Bu araç yeni olduğu için özellikle devrin tam hakkını vermeye çalışıyorm ve yol seside hiç olmadığından uzun yolculuklarda yüksek hızlarda seyredebiliyorum; öncekinde 120 yi geçmiyordum pek sesten rahatsız olduğum için.

Eminim ki Focus 3 te önceki aracımdaki sürüş özelliklerini göstersem tüketim 5L altına rhat iner ki daha 10 binde bile değil araç.

Öncekinde daha ekonomi odaklıydım bunda tamamen zevk odaklıyım  :sofeer:   seviyorum arabamı  :öp:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun yolda 90km sabit kullanılırsa 4-4,5lt arası bir tüketim gayet mümkün. Ekonomi tamamen gaz pedalına nasıl bastığına bağlı 4 ila 7 lt arası ortalamalar kullanılan ortama göre mümkün oluyor. Bir de ilk bakım sonrası İstanbul trafiğinde 7ltye yakın giden tüketimim 6,5lt civarına düştü. İstesem sanırım 0,2-0,3lt daha düşürebilirim ama çok dikkat etmiyorum. Şehir içinde bile uzun yol (Tem) yaptığımda bir depoda ortalama yakıt 6lt ve aşağısına gidebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmirde; bolca otonban kullanımı; zaman zaman ş.içi adım adım trafik; zaman zaman normal yoğunlukta şehir içi; zaman zaman çeşme otoyolunda sürat denemeleri (Yazmak istemiyorum gördüğüm km.leri : : :) şeklinde bir kullanım, yüksek hızda seyrettiğimi hız ort. anlayabilirsiniz zaten. Bana göre tam bir karma kullanım bu.

Bu sabah depoyu fullediğimde. (Alınan yakıt 173 TL 43litre)

20130419075918.jpg

Bu depo bitti; yeniden dolduruldu; alınan yakıt 42 litre, gidilen km. 897 km. ort. 4.7 litre/100 km.

Kullanım; 140 cc. ile 1 kez otoyoldan aydın gidiş geliş; 140 cc. + klima kapanmaksızın otoyoldan çeşme gidiş geliş; şehiriçi muhtelif işler bol trafikli; işe git gel falan bazen bomboş otoyol kullanımı bazen iş dönüşü dur kalklı yoğun trafik ( Istanbul için +1 litre ideal olur bence). Aracın km. 10 bini geçti yakıt tüketimi düşüyor. Ekonomi düşünerek yaptığım daha doğrusu yapmadığım tek şey trafik ışıklarına doğru gaza basmamak ve vites küçülterek yavaşlamak; bunun dışında kalkışlarda tatlı kapışmalar falan var, hatta bağ yolunda eşimin sürüş denemeleri dur kalk geri git yanaş parket denemeleri bile var bu deponun kullanımında :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt için lastik hava kontrolü önemli bir nokta.

Geçen akşam bir baktım 28 psi. 32-33 olması lazım.

Herkes kontrol etsin musait bir zamanda derim.

Doğru söylüyorsun; aldğımdan beri hiç bakmadım lastiklerin havasına :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.