Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost 160 Ps 6 Ileri Otomatik Test - Sürüş İzlenimi - İnceleme

Önerilen Mesajlar

Dizel Siyah Style

jChKBw6.jpg

Bunun klima ünitesini daha şık buluyorum

qMRm3OV.jpg

dNCCwPT.jpg

Burada kayıp foto var. Sorusu ise şu;

Akünüz bitti kapıyı nasıl açıp içeri bineceksiniz ? 

u39LXOn.jpg

NK5uAyI.jpg

lnxtYje.jpg

2H307Wd.jpg

i28iLaN.jpg

CbBZVd1.jpg

X2KfSXA.jpg

f0tKdxv.jpg

pQH5vUh.jpg

Bonus
740sl9e.jpg

S1uqM9x.jpg

Y2SBN54.jpg

BuyrPbL.jpg
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir canlı görmek nasip olmadı. Bu arada kırmızıdaki arka lastik arabanın boyutu yanında küçücük kalmış. 17 olmasına rağmen. 19 jant istiyor bu kasa sanki.

Jant 19 olsa bile tekerlek çapı ve çevresi aynı olacak, sadece profil düşecek . Bence araba 2-3 cm alçaltılmayı ve HB olmayı istiyor :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.03.2015 - 14:26 tarihinde, Tolga KARACA yazdı:

Bence de Style ın klima ünitesi daha güzel Yakup, bu arada araçlarda kaporta işçilik hatası yok  B)

Kaput olayını biz ilk etapta anlamamışız, meğersem iki mandalın birini kapatamadığımızdan havada kalıyormuş :D 

Ben de kolay kapansın bir şey olmasın diye sağdan bastırıyordum; ortadan kapatmak lazımmış :P 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün Eskişehir Otokoç'ta Style Mondeo inceleme fırsatı buldum aslında test için gitmiştim ama ellerinde test aracı yok! Yorumlarınıza aynen katılıyorum. Benim yorumlarım da bir önceki kasaya göre olacak. Aracın tasarımı gerçekten güzel keşke 2013'te gelebilseydi de yaşlı bebek olarak anılmasaydı. Dış tasarım çok şık eski kasanın hoşuma gitmeyen sadece ön tarafıydı yeni kasa ise ön tasarım muhteşem güzel fakat aracın genelinde tasarımdan mıdır nedendir eski kasaya göre boyutları küçülmüş hissi verdi incelediğim araç manyetik gri renk araçtı belki bu renk bu aracın heybetini gizlemiş olabilir bilemiyorum bende şaşırdım. Arka tasarım zaten güzeldi bu yüzdendir ki bunu zaten çok değiştirmemişler iyi yapmışlar. Bu arabaya 17 jant yerine 18 jant daha çok yakışır. 18" ve 19" ve daha farklı modeller opsiyon olarak sunulmalı.

İç mekan tamamen simsiyah renginden dolayı kalite hissi uyandırmıyor, kesinlikle bej renk kombinasyonu ile sunulmalı çok büyük fark yaratacaktır. İç mekan bu sınıf için yeterince büyük ama yine anlayamadığım şekilde eski kasaya göre gözüme küçük geldi, koltuklar eskisine göre daha dolgun ve rahat olmuş, kumaş kalitesi çok farklı değil, koltukların elektrikli ve hafızalı olmaması çok büyük eksiklik bence bu özellik standart olmalıydı. Yumuşak malzemenin kullanıldığı yerler aynı fakat maddesi biraz değişmiş biraz daha yumuşak ve pürüz azalmış fakat daha kaliteli mi olmuş karar veremedim sadece eskisi biraz parlıyor ve silinince güneşte biraz yansıma yapıyordu yenisi biraz mat olduğundan bu sorun olmaz gibi görünüyor. Ön konsolun cama olan mesafesi çok uzamış , cama sanki metrelerce uzaktaymışız hissiyatını sevmedim. Konsolda büyük ekran olması lüx araç havası katıyor iyi ki bunu standart yapmışlar, olmaması çok büyük eksiklik olurdu. Kol dayama aynı, kol dayamanın önünde ki piano black malzeme hem zamanla deforme oluyor hemde leke ve tozu çok gösteriyor, artık bu malzemeyi kullanmayı bıraksalar diyorum.

Test sürüşü yapmayı çok istiyordum ama olmadı, 1.5 Ecoboost test edersem performansının mevcut 2.0 TDCi arabamdan dolayı beni çok etkileyebileceğini sanmıyorum ama sürüş dinamikleri, sessizliği, yol tutuşu ve süspansiyon tepkilerini de merak ediyorum.

Şahsi fikrim "D" ve üzeri segmentlerde küçük motoru sevmiyorum. Motor olarak bu sınıfta arabanın ağırlığını, boyutlarını ve prestjini daha rahat taşıyacak 2.0 Ecoboost yada 2.0 TDCi tercih ederim.

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada kayıp foto var. Sorusu ise şu;   Akünüz bitti kapıyı nasıl açıp içeri bineceksiniz ? 

...yakup bence forumdaşlarımız senin "soru" olayını atladı   :)  (bkn.ya da sallamadılar...gaz vermek gibi olmasın ama ... muhahahaha) ya da kimsenin aklına cevap gelmedi. (..ki bu da bir olasılık, küçük ama sonuçta hala olasılık)

İzniniz ile soruyu tekrarlayayım.

Mondiş'iniz var, arabayı park edip gittiniz ... nereye? Mesela Moğolistan'a ... siz Ulan-Bator'da kışı geçirirken kuZu'nuz da hava alanında açık oto-park'ta kaldı (geri dönüşünüzde sizi bekleyen oto-park ücreti ne çıkar? düşünmek bile istemiyorum) :dont:   ama diyelim ki geldiniz ve ANA! akü gebermiş ... zilch! Nada! Eeee? :fikir:  

Uzaktan kumanda çalışmıyor, takviye ile arabayı çalıştıracaksınız ama çift mandal nedeni ile dışarıdan müdahale mümkün de değil.

Soru şu = Bu durumda Mondeo'ya nasıl girersiniz?  (camı kırarım demeyin lütfen)   :alsaa:

Görsel 

dNCCwPT.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kaan Yagizer, şöyle olur desem:

Uzaktan kumandanın içinde anahtar ucu var.

Onu çıkartıp kapı kolunda kilidin bulunduğu yerdeki kapağı alttaki çentikten anahtarın ucunu sokup geriye doğru çıkartacaksınız, kilit ortaya çıkacak, anahtarla açıp, kapağı ileriye doğru iterek tekrar yerine oturtacaksınız. 

Oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soru şu = Bu durumda Mondeo'ya nasıl girersiniz?  (camı kırarım demeyin lütfen)   :alsaa:

Kumandanın içinde metal bir anahtar vardır diye tahmin ediyorum,kumandayı açıp o anahtarı ortaya çıkarttıktan sonra sürücü kapısının kolundaki küçük kısımda bir yer vardır bu anahtar için ve bu anahtarla orayı açarak araca girebiliriz diye düşündüm amma doğru mudur bilemedim  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oldu mu?

oldu valla   :)

amma doğru mudur bilemedim

...bu da doğru   :)

...biz de heves ediyorduk, şimdi bilemezler ... hava atarız diyorduk. Gene MOR  :blink:

(bkn.Mor renk DNA'sı na işlemiş adam)  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla hocam yazdım sonra sizin daha önceden yazdığınızı gördüm,kopya yok ama üzüldüm ilk olamadığım için açıkçası ve hemde sevindim doğru tahmin ettiğim için :)
Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.