Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Valla araban Çok güzel ama Sarkozy e gıcık olduğum iÇün araban Çok güzel demeyeceğim :zha:

Meksika Hocalı katliamını soykırım olarak kabul etmiş; tez vakıt Meksika üretimi (?) araba alak :yeah:

Meksikalı zarar... Hep tipide Çirkin.. :D Çekoslavak alın bence.. :) Ya da Alaman, Çin, ispanya karışımı Çakma bir focus.... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar su cahil kardesinize bir yardim edin. Simdi ben bu antifriz olayini nasil yapmam gerekiyor? Mevcut yag yeterli miktarda ise antifrizi nasil ekleyecegim? Bir de bunlarin numarasi filan var. Kullanma klavuzunda yazan yag numarasindan alacagim. Antifrizli elbette. Ayrica bu silecek suyunu da icinde sabun ve antifriz olandan mi alayim yosa sadece antifrizli olandan mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağ ve antifiriz arasındaki bağlantıyı çözemedim. Benim bildiğim bildiğimbir motor antifrizivar genelde kırmızı renkteki ve arabanız yeni olduğundan değişmesi gerekmemeli, bir de normalcam suyu diyede geçen antifriz var. Cam suyu yerine koyulanlara su ekleniyor genelde saf halde -40'a kadar donmuyorsa üstünde yazdığı oranlara göre karıştırarak istediğiniz dereceye düşürüyorsunuz. Ben en son aldığımda %50 su %50 antifriz karışımının -15'e kadar donmadığı yazıyordu da buna henüz koymadım.

Direkt sabunlu olanları ilk kez sizden duymaktayım, sonradan table halinde atılanlar var,doldurduktan sonra sıvı olarak konanlar var. Ben şu an normal anifrizi -20'ye dayanacak şekilde su ile karıştırıp üstüne ekstra olarak katkı koymayı planlıyorum da hangi ürünleri seçeceğime henüz karar vermedim araştırmadığımdan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar su cahil kardesinize bir yardim edin. Simdi ben bu antifriz olayini nasil yapmam gerekiyor? Mevcut yag yeterli miktarda ise antifrizi nasil ekleyecegim? Bir de bunlarin numarasi filan var. Kullanma klavuzunda yazan yag numarasindan alacagim. Antifrizli elbette. Ayrica bu silecek suyunu da icinde sabun ve antifriz olandan mi alayim yosa sadece antifrizli olandan mi?

Yağ ve antifriz hiç uyuşmadılar. Daha önceden yazılmış mesajlar varsa kaçırmışım.

Eğer soğutma suyu eksik ve tamamlanacaksa bunun her ihtimale karşı serviste yaptırılmasında yarar var. Değişik içerikli antifrizler var ve hepsi birbiriyle uyumlu değil.

Bildiğim kadarı ile Ford Motorcraft Superplus Antifiriz WSS-M97B44-D kullanıyor ve piyasa ürünleri ile ilgili bir uyumluluk bilgisi yok. Piyasadaki ürünlerle ilgili doğru uyumluluk ve içerik bilgisi almak da hiç kolay değil.

Sınırlı azalma distile su ile tamamlanabilir çok soğuk olmayan bölgelerde, ancak ciddi eksik varsa serviste yaptırmakta bence yarar var, ya da söz konusu ürünü piyasadan alabilirseniz 1:1 distile su ile sulandırarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Cam silecek suyuna gelince, kışın soğuk bökgelerde cam suyu katkısı gerekir. İyi bir ürün Würth'de var: http://www.hepsiburada.com/Liste/wurth-konsantre-cam-suyu-plus-1000-ml-made-in-germany-02332840/productDetails.aspx?productId=otev02332840&categoryId=20024785#Gorseller

1:2 sulandırmada yaklaşık -15 dereceye kadar koruma sağladığı gibi deterjan etkisi de vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cam silecek suyunu ben Shell den aldım. Koca bir bidon dolusu bişey, hepsini koydum, 1:1 oranında, hiç su karıştırmadım. Bizim buraların suyu çok kireçli oluyor. Sonra cam suyu sistemi kireç bağlıyor. bu sebeple koymayı düşünmüyorum,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben f3te iç tavan aydınlatmalarını niye ısrarla iptal edemiyorum hani açma kapa tuşuda yok 1-0 konumuda yok kapatıyorum kapıyı açıp kapatınca yine yanıyor, çok abartmışlar, menüden kurcaladım beceremedım stad gibi aydınlık oluyor içi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan benim istediğim içeriden ayarı öyle olsunki kapıyı açıncada yanmasın ışıklar ( bu arada büyük bi özellik ister gibi yazdım :D)

Tavanda öndeki ışık açma - kapama düğmesine 3 saniyeden fazla basarsan lambalar kapılardan bağımsız söner, yanması için aynı işlemi tekrar etmen gerekir.

Böyle uzatmalı yapmaları iyi olmuş, aksi halde her yıkamada i aydınlatmayı yıkamacı silerken kapatıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tavanda öndeki ışık açma - kapama düğmesine 3 saniyeden fazla basarsan lambalar kapılardan bağımsız söner, yanması için aynı işlemi tekrar etmen gerekir.

Böyle uzatmalı yapmaları iyi olmuş, aksi halde her yıkamada i aydınlatmayı yıkamacı silerken kapatıyordu.

Abi çok teşekkür ederim işte bunu arıyordum :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

günaydın herkese...

bu sabah 07:30 civarı biri ulus-istanbul yolu istikametinde, bir diğeri ise istanbul yolu üzerinde demetevler civarında olmak üzere 2 adet focus 3 şeker kırmızı gördüm. Bora abi? :yazyaz:

Yok onlar ben diilim,ben olsaydım hemen anlardın zaten..Çünkü Titanyum X Sunrooflu Sedan diil onlar...Biliyom onları..Bir ikisiyle bende karşılaştım..eheheheüüeee....Plakada özel benim ZDB O8 olacak...Artvin sonu..Hanımköylüyüz ya ondan...ehehehehüeee....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sene sonu kampanyalarla ellerinde kalan kırmızı şekerleri satıyorlar...

İsteyen varsa Antalya Otokoç'ta hala bir 2011 EB Tit X HB duruyor...

Benzinli işte,elde kalmış..Birde tabi kimse boyaya 2 bin tl ek para vermek istemiyor haliyle....Normaldir,o yüzden şeker krmızı çok az...Ben geçen gün otokoçta hardal renk Hatchback Titanyum X Dizel gördüm....Güzel gözüküyordu valla....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.