Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Aynen öyle...

Üstelik bu sadece panel ve marka ismi için ödenecek para.

Bu Sony takıntısının nereden kaynaklandığını, neden Sony olması gereğini bana mantıkla izah edebilecek kimse var mı?

Joshua Bell'in keman tınısındaki harmonikleri mi daha iyi yakalıyor, yoksa Charles Mingus'un kontrabasındaki vibratoyu mu daha temiz veriyor?

Altı üstü bir arabanın içinde müzik dinliyorsunuz, hayli gürültülü bir ortamda, en iyi ihtimalde CD veya mp3, FM kalitesi zaten belli, hani kapılara kevlar memranlı, sıvı soğutmalı bobinli baslar ve titanium membranlı tiz hoparlörleri taksalar, en alasından 4 x 100W RMS amfi falan koysa anlayacağım da, altı üstü panel değişiyor bu paraya.

Yapmayın böyle salt görsel ve biraz da gösterişsel şeyler için kendinizi mutsuz etmeyin...

Ayrıca paranıza da yazık etmeyin.

Görüşüm budur, ama yine de beklentilere saygım var, söyler ve sessizce çekiiirim. :wacko:

cevap:regal reklamı... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

asıl olay fazlalıktan kurtulmak. :wacko:

diyelim ki müşteri bana geliyor ve diyor ki bagaj spoiler'i istiyorum, aslında o an bagaj spoiler'i hakkında konuşmuyoruz. bagaj spoilerinin bedeli kadar fazlalık var cepte. huzursuzluk veren, yürürken pantalon'da pot yapan ve oluşturduğu ağırlık nedeni ile dengeyi bozan bu ağırlığın alınması lazım. (bkn. http://en.wikipedia.org/wiki/Liposuction)

bu haklı talep üzerine biz de üzerimize düşeni yapıyor ; hemen müdahale ediyor ve sağ cepteki (ya da sol) fazlalığı gerekirse lokal anestezi ile alıyoruz. müşterimiz çifte mutluluk yaşıyor,hem ona batan para'dan kurtuluyor hem de spoiler sahibi oluyor. biz de mutlu oluyoruz, fazlalığı alıp "dengeyi" sağlamışız, mal satıp para kazanmışız. tipik bir kazan - kazan durumu :)

bunu SONY örneğine çevirirsek ... diyelim ki SONY 2k, yarın cebinde fazladan 2k parası olan ve bu paranın getirdiği yükten bilinçaltı rahatsızlık çekenler geçerken uğrayacak biz de elinde rende ile tahtanın pürüzünü alan marangoz misali talep sahibinin yeniden dengeye oturmasını sağlayacağız.

...sonuç : SONY işin bahanesi,amaç ilk başta dediğim gibi "fazlalıktan kurtulmak"

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özetle görselciyiz yani...

Ben biraz farklı görüyorum, iyi ses sistemi şartlarını içeren her üniteye markası ne olursa olsun kabul derim.

Hem işlevsel olarak Sony'nin panel kullanımı daha zor.

Renkli orta ekran hoş olabilir, ama gözümü yolda tutmayı tercih ediyorum.

Neyse zevk ve para sizin, bulana, alana hayırlı olsun.

200Tl lik şeye 2000TL fiyat çıkarılan bir ortamda Sony teyp kaça çıkar sizce? Utandırırlar inşallah. Benim beklentime mevcut teyp yeterli. Hoparlörler titreşmese problem yok aslında.

Engin, hoparlörler zırıldamıyor, kapı trimleri zıngırdak.

Trimlerin sökülüp, izolasyon malzemesi ile hem kapı için hem trimler kaplanacak ve tekar takılacak.

KaanSan bu konuda çok yakınma var, Otosan'a da yazdık. Giderilmesine yönelik bir eylem tanımlamadılar mı?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FII de Ghia'nın sony sistemi ile trendlerdeki sistem arasında dağlar kadar ses kalitesi farkı var, Ghia araca binen bir yabancı araçta müzik tesisatı olduğunu sanıyor, orijinal olduğunu duyunca şaşırıyor.

FIII için mevcut sistemde dinlenen bir müziğin, aynı yol şartlarında C-Max'in sony sistemi ile de dinlenip öyle karar verilmesi gerek, mevcut sistem iyi olabilir ama FIII te Sony'i dinlemediniz ki henüz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca görselliği de bakarım abi :wacko: elin gavuru tıpkı eski biz gibi göz zevkini alarak biniyor..Bende istiyorum, zevk veya para değil olay..

Bundan önce alan 10 binlerce F2 sahibi sony'ye bindi, bir yeri eksilmedi değil mi :)

Şimdide koyacak ford, seve seve..Biraz zaman geçsin tit'e standart da yapacak..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

asıl olay fazlalıktan kurtulmak. :)

diyelim ki müşteri bana geliyor ve diyor ki bagaj spoiler'i istiyorum, aslında o an bagaj spoiler'i hakkında konuşmuyoruz. bagaj spoilerinin bedeli kadar fazlalık var cepte. huzursuzluk veren, yürürken pantalon'da pot yapan ve oluşturduğu ağırlık nedeni ile dengeyi bozan bu ağırlığın alınması lazım. (bkn. http://en.wikipedia....iki/Liposuction)

bu haklı talep üzerine biz de üzerimize düşeni yapıyor ; hemen müdahale ediyor ve sağ cepteki (ya da sol) fazlalığı gerekirse lokal anestezi ile alıyoruz. müşterimiz çifte mutluluk yaşıyor,hem ona batan para'dan kurtuluyor hem de spoiler sahibi oluyor. biz de mutlu oluyoruz, fazlalığı alıp "dengeyi" sağlamışız, mal satıp para kazanmışız. tipik bir kazan - kazan durumu :D

bunu SONY örneğine çevirirsek ... diyelim ki SONY 2k, yarın cebinde fazladan 2k parası olan ve bu paranın getirdiği yükten bilinçaltı rahatsızlık çekenler geçerken uğrayacak biz de elinde rende ile tahtanın pürüzünü alan marangoz misali talep sahibinin yeniden dengeye oturmasını sağlayacağız.

...sonuç : SONY işin bahanesi,amaç ilk başta dediğim gibi "fazlalıktan kurtulmak"

Bak buna çok güldüm...

Satıştan gelen bakış açısı ile dudağını uzatanı öpme yöntemi tarif edilmiş. :wacko:

Aslında olay cepteki fazlalığı kullanarak, bu fazlalık gerçeğini almaya yetmediğinden çakmasını oluşturarak "premium" ya da "sport" gibi kullanma hevesi. İnsani bir zaaf.

Hepimizde var, ben de Sprintbooster peşinde koşuyorum, Focus AMG üretmek adına mesela!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

KaanSan bu konuda çok yakınma var, Otosan'a da yazdık. Giderilmesine yönelik bir eylem tanımlamadılar mı?

henüz değil, söz konusu "şikayet" kayıtlarda, güncel deyim ile -not alındı- birileri üzerinde çalışıyordur ancak bu soruya cevap verecek Ford-Avrupa'dan henüz bir geri bildirim olmadı.

İlahi Kaan...Sadece spoiler sony değil araba almanın kendisi aynı durum aslında.

katılmıyorum, araba temel ihtiyaç (bazıları aksini iddia etse dahi bence öyle) ama daha kaliteli oto müzik sistemi -paşa gönül kriteri- ... kuşkusuz bu kişisel düşüncemdir,kimseyi bağlamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada aklıma gelmişken hatırlatayım. gerçi çoğunuz biliyordur ama ben bir kere daha altını çizeyim.

aracınıza taktırdığınız aksesuar/ları bildirip kasko poliçenize ek teminat ile işletiyorsunuz ... öyle değil mi? işletmediyseniz,işletin derim. vereceğiniz azıcık prim farkı ile özenen bezene ve de bir ton para vererek aracınıza aldığınız aksesuarları da güvence altına alırsınız, işletmezseniz ve sigortacıların deyimi ile -risk gerçekleşirse- sigorta şirketi size aracın standart fabrika çıkışı dışındaki aksesuarların bedelini ödemez. bilginize.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her akşam iş çıkışı (Eve kadar 25 km. otoyol) aracımda dinlediğim müzik ile gittiğim 25km. lik yolda işyerindeki derdimi sıkıntımı yapılacaklarımı yarım kalanlarımı geride bırakıyorum.

Aynı renault reklamındaki gibi gece 23:00 te bomboş yolda giderken müzik beni binlendiriyor, olay tesisat yapmak yada sesi çok açmak değil.Sesin içindeki ince tınıları duymak, enstrümanları hissetmek.

Geçen gün arkadaşımın S40'ı ile aynı yolu gittim aracın üzerindeki standart sistem benim Focusumdaki sony'e yaklaşamaz bile, bu kadar fark olduğunu düşünüyorum.

Tabii birde görsel yanı var bu işin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha iyi ses isteyenler ipod bağlayıp üst kalite kayıttan dinlesinler. Gerçekten fark ediyor ses kalitesi. USB ve 3,5 (adı neyse) girişi aynı anda bağlıyorsunuz sistem ipod ile uyumlu. İpod ekranında Ford logosu çıkıyor. İyi kayıtta ses çok tatmin edici geldi. Bir de kapılar zıngırdamasa (sesi çok açmıyorum, yine de oluyor) çok yeterli ses alınabir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FII de Ghia'nın sony sistemi ile trendlerdeki sistem arasında dağlar kadar ses kalitesi farkı var, Ghia araca binen bir yabancı araçta müzik tesisatı olduğunu sanıyor, orijinal olduğunu duyunca şaşırıyor.

FIII için mevcut sistemde dinlenen bir müziğin, aynı yol şartlarında C-Max'in sony sistemi ile de dinlenip öyle karar verilmesi gerek, mevcut sistem iyi olabilir ama FIII te Sony'i dinlemediniz ki henüz..

Benim FII Trende binenlerde müzik tesisatı olduğunu sanıyordu. Sony'i düşünemiyorum bile :)

Yani Focus'un standart sistemi bile rakiplerinkinden daha iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.