Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

:)

art niyet aramayın, Cenk kimden bahsettiğimi anlasın diye ayrıntıya girdim :D ,sonuçta zevkli adam... onun için pre-order yapsam ve fikir değiştirip gelen arabayı almasa da ben onun verdiği siparişi gayet kolay satıyorum. bedel/fayda oranlamasını gayet iyi yapıyor,eh detaylı bilgiye de sahip ... dert yok yani.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

art niyet aramayın, Cenk kimden bahsettiğimi anlasın diye ayrıntıya girdim :) ,sonuçta zevkli adam... onun için pre-order yapsam ve fikir değiştirip gelen arabayı almasa da ben onun verdiği siparişi gayet kolay satıyorum. bedel/fayda oranlamasını gayet iyi yapıyor,eh detaylı bilgiye de sahip ... dert yok yani.

We know, we know :D Dert yok aynen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir umuttu benimki. Style donanımlı 1.0T bu ay 2-3 tane gelirse alayım diye umut ediyordum.Şimdi öyle kötü ki bir kararan ayna için en üst donajımı yani titanium almak zorundasın.

.

Haziran üretimi focus da bize anca temmuz 5-10 arası gelir herhalde.

Şu an için 3 alman kızkardeşler arasında golf kasa sonu zaten düz vitesinde esp yok salla, astra donanım fiyat iyi ama turbo motoru biraz eski teknoloji, focusta fiyatlar pahalı en teknolojik motor bir türlü gelemiyor (CemBonun sonbahar öngörüsü tutar mı?)

Gel de i30 alma şimdi :):D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kafamdaki muhtemel senaryo soyle:Haziran basinda bayilere birer tane 1.0 gonderirler siparisler alinmaya baslar teslimat temmuz gibi olur.Yanilmiyorsam yeni focus piyasaya ciktiginda da boyle olmustu,yaniliyorsam duzeltin lutfen..

Mayıs'da teslim vardı parasını verenlere :D

Temmuz'u bulmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mayıs'da teslim vardı parasını verenlere :)

Temmuz'u bulmaz.

yapma şimdi , yapma bunu :D

Mayısta olsa haberimiz olurdu. Yıkarım ben o Kent oto ile Şahsuvaroğlunu :D:):kıhkıh: İkisinden de üyemiz var burda . Yana yakıla bekliyoruz Mayısta araba gelecek de bize haber vermeyecekler haaaa..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapma şimdi , yapma bunu :D

Mayısta olsa haberimiz olurdu. Yıkarım ben o Kent oto ile Şahsuvaroğlunu :D:):kıhkıh: İkisinden de üyemiz var burda . Yana yakıla bekliyoruz Mayısta araba gelecek de bize haber vermeyecekler haaaa..

Yoo yoo :)

Yeni focus'da böyle başlamamışmıydı demiş arkadaş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide Cenk amca buradaki sorun gelmesinden ziyade senin "yana yakıla" bekliyor olman değilmi sencede? :D

Şahsen ben senin gibi titiz ve detaycı adamlara genelde bu tip arabaları almadan önce mutlaka en az bir haftasonu kiralayıp güzelce hem mıcnıklamasını ve kullanmasını tavsiye ediyorum. Heleki konu f3 ise ileride pişmanlık yaşamaman için bunu mutlaka yapmanda bence büyük fayda var. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide Cenk amca buradaki sorun gelmesinden ziyade senin "yana yakıla" bekliyor olman değilmi sencede? :D

Şahsen ben senin gibi titiz ve detaycı adamlara genelde bu tip arabaları almadan önce mutlaka en az bir haftasonu kiralayıp güzelce hem mıcnıklamasını ve kullanmasını tavsiye ediyorum. Heleki konu f3 ise ileride pişmanlık yaşamaman için bunu mutlaka yapmanda bence büyük fayda var. :)

Hımm yeni focusun 180lik sedanını Şahsuvaroğlunda tütsülemiştim, sürüşüne de bayılmıştım :kıhkıh: Herkesin çok şikayet ettiği darlık, ferah olmama vs benim zerre umrumda değil. İç mekan hoşuma gitti benim (titaniumdu tabii).. Bir kere de style focus içine bindim o bej döşeme ile çok daha ferah.

Tek sorun 1.0T gidişi olabilir ki okuduğum tüm yorumlarda adamların en beğendikleri focus olmuş genelde..

Laf aramızda ne kadar geç benim için o kadar iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fox motorlu trend X - f3'ler (eğer son dakika değişikliği olmazsa) Haziran üretimi olacak, henüz Haziran araçlarını üretim programında göremiyoruz. DSR'a baktığımda hala "e" kod'lu araçlar var, "f" üretim koduna daha geçilmemiş. ama istediğin özel bir şey var ise şimdiden söyle, Evşen'e ileteyim (sen de tanıyorsun onu .. hani 4-5 kere araba ayırttığın kızcağız) :D üretim programına eklesin.

Merhaba Kaan Bey.. Forumu çoğunlukla pasif olarak takip etmeyi tercih eden, Sony beklemekle bir ömür geçirmiş F3'zedeyim. Geçenlerde yazdıklarınıza (tekno - smart paketlerle ilgili verdiğiniz bilgiler) istinaden 444 36 73'ü aradım. Forum ismi vermeden forumlardan böyle bir bilgi edindiğimi söyleyerek, kendilerinden daha net cevaplar almak üzere iki adet soru sordum. İlk sorum 1.0T'li focusun satışının Türkiye'de ne zaman başlayacağı ile ilgiliydi. Cevap "Henüz planlanmış bir durum yok, temmuz-ağustos gibi olmasını öngörüyoruz" idi. İkinci sorum ise tekno ya da smart paketler ile ilgiliydi. Hanımefendi şaşırmış bir şekilde "Bahsettiğiniz isimlerde paket olayı diye birşey yok. SYNC (telafuz direkt olarak sinç) diyorsanız 2013'ün ilk çeyreği olarak planlanıyor" dedi biraz da umursamaz bir eda ile. Halbuki uzun zamandır F3 bekleyen, peşin parası olan ve sırf istediği F3"ü alamadığı için şahine binmek zorunda olan biri olduğumu bilse... Biraz empati kurabilse potansiyel, hatta müstakbel müşterisi ile... Ama nerdeeee... Neyse, kafa şişirmeyelim daha fazla... Hanımefendiye sorduğum soruları size sorsam nasıl bir cevap verirdiniz bana? Ayrıca yukarıdaki mesajda haziranda fox motorlu trend-x üretimi olacak diyorsunuz. Titanium yok mu haziranda? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Var var, o kombinasyon o zaman olacak diyor..

Çağrı merkezleri gelecek planlarını çok iyi bilmeyebillir, biz size döneriz deyip dönebilirdi ama bu tip şeyleri ben firma olsam söylemem..

Elimdeki mevcut stoğu bitirmem lazım çünkü :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un sitesine bakınca titanium ve powershift style donanımların opsiyon ekleme seçenekleri kaldırılmış.Şimdi sony veya navigasyon sistemi olacak haziranda gelecek araçlarda.Bir de her yerde sync mevzu 2012 yılı içinde gelecek diye haber yapıyorlar.Var mı bir gelişme.Bi de bu ford dizel powershift düşünmeyecek mi hiç, rakiplerin hepsinde var neredeyse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Kaan Bey.. Forumu çoğunlukla pasif olarak takip etmeyi tercih eden, Sony beklemekle bir ömür geçirmiş F3'zedeyim. Geçenlerde yazdıklarınıza (tekno - smart paketlerle ilgili verdiğiniz bilgiler) istinaden 444 36 73'ü aradım. Forum ismi vermeden forumlardan böyle bir bilgi edindiğimi söyleyerek, kendilerinden daha net cevaplar almak üzere iki adet soru sordum.

sony beklemek ile ömür geçirmiş :kıhkıh: bu sözünüzü F/O'nun pazarlama müdürüne satacağım,haberiniz olsun.

İlk sorum 1.0T'li focusun satışının Türkiye'de ne zaman başlayacağı ile ilgiliydi. Cevap "Henüz planlanmış bir durum yok, temmuz-ağustos gibi olmasını öngörüyoruz" idi. İkinci sorum ise tekno ya da smart paketler ile ilgiliydi. Hanımefendi şaşırmış bir şekilde "Bahsettiğiniz isimlerde paket olayı diye birşey yok. SYNC (telafuz direkt olarak sinç) diyorsanız 2013'ün ilk çeyreği olarak planlanıyor" dedi biraz da umursamaz bir eda ile. Halbuki uzun zamandır F3 bekleyen, peşin parası olan ve sırf istediği F3"ü alamadığı için şahine binmek zorunda olan biri olduğumu bilse... Biraz empati kurabilse potansiyel, hatta müstakbel müşterisi ile... Ama nerdeeee... Neyse, kafa şişirmeyelim daha fazla... Hanımefendiye sorduğum soruları size sorsam nasıl bir cevap verirdiniz bana?

şu ana kadar forum'a yazdığım cevabı verirdim sanırım. telefon da konuşacağımız için biraz daha formal konuşabilirdim ama vereceğim bilgi pek farklı olmazdı. bana neden böyle cevap verdiler derseniz özellikle büyük şirketlerde bilginin tüm kanallara ulaşması zaman alır. çağrı merkezinde ya da internet hizmetlerine bakan arkadaşlar onlara memo ulaşmadan ellerindeki son bilgi her ne ise sadece onu paylaşmak durumundadır. bu forum ve benzerlerinin var olmasının belki de en önemli nedeni bilginin hızlı ve detaylı şekilde paylaşımı değil mi? sektör çalışanı olsun veya olmasın, otomobillere baktığı zaman heyecan duyan kadın ve erkekler sorunlarını - çözümlerini - dileklerini ve duyduklarını paylaşıyor. doğal olarak forumlar ve sosyal medya çağrı merkezlerinin, teknik servislerin vs. çok önünde ilerliyor ... her daim (yapıları gereği) güncel kalıyor.

siz sanıyormusunuz ki bu ve benzeri ortamlarda dile getirdiğiniz düşünceler sadece burada kalıyor? bizler ... hayır. en basit tabiri ile duyduklarımızı üretici/ithalatçıya taşıyoruz. siz sanıyormusunuz ki ford avrupa kendi kendine f3'e sony koydu? ya da gece rüyamızda mı gördük diesel / otomatik şanzumanı ... onun için mi kulis yapıyor 7/24 istiyoruz - istiyoruz diye bağırıyoruz. f3 tam boy lastik ile geldiğinde resmen kükredik (pek çok avrupa ülkesi çıt çıkarmadı) ve ince lastiğe geçiş yaptık (beleşe esp dağıtma pahasına) sosyal medya ve özellikle forumlar çok değerli. emin olun ki bu yazıları sessiz sedasız okuyan F/O çalışanları da var.

Sonuç: burada paylaşılan bilgi doğru, call center'a henüz bilgi güncellemesi gitmemiştir.

Ayrıca yukarıdaki mesajda haziranda fox motorlu trend-x üretimi olacak diyorsunuz. Titanium yok mu haziranda? Şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşların dediği gibi .. tabi ki olacak, trend-x'ten özellikle bahsedilmesinin nedeni bu seçeneğin yeni olması.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.