Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yaaa kahramanım ben. Öncüyüm :) Hiç bir şeyden korkmuyorum gelsin aynı gün alacam .

arabanda bir şey çıkarsa babaannem halledecek sanki :) ... neden korkacaksın ki? en fazla gelir başımda iki dakika bıdı-bıdı eder ve dükkanı teslim alırsın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

john carpenter direksiyon vermiş bende bişiler vericem...alda kurtulalım.... :)

cenk arabayı alınca siz kurtulacaksınız,ondan sonra ben ne yapacağım? siz rahata kavuşunca benim ızdırabım başlayacak .... teslimattan sonra ege kıyılarına taşınıp zeytin falan mı yetiştirsem acaba? :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok hocam tüketim ve diğer konularda hemfikiriz zaten. Ancak teknoloji anlamında bir fark yok diye biliyorum ben.

1.2 TSi larda cont basınç 0.6 bar. Oysa 1.0 larda 1 bar basınç var. O iş beni korkutuyor açıkcası. Mahle nin İzmirdeki fabrikasını gezmiştim. Gerçekten başka bir dünyadaymışcasına üretim yapıyorlar ama genede ne bileyim beni 1 bar konusu korkutuyor. Açıkcası fiestadaki 1.25 motora direk enjeksiyon ile turbo çakmış olsalar daha mutlu olurdum muhtemelen.

supercharger bence pek çekici birşey değil artık. Ben 2008 1.6 mondeoma takmıştım. Acayip zevkli bir alet olmuştu gerçekten ama gerek tüketim anlamında gerekse emisyon bağlamında berbattı. Kafa şişiren sesi başka bir sorun zaten.. Açıkcası turboyu her şartta tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

john carpenter direksiyon vermiş bende bişiler vericem...alda kurtulalım.... :)

olmayan arabayı nasıl alayım ?

arabanda bir şey çıkarsa babaannem halledecek sanki :) ... neden korkacaksın ki? en fazla gelir başımda iki dakika bıdı-bıdı eder ve dükkanı teslim alırsın.

cenk arabayı alınca siz kurtulacaksınız,ondan sonra ben ne yapacağım? siz rahata kavuşunca benim ızdırabım başlayacak .... teslimattan sonra ege kıyılarına taşınıp zeytin falan mı yetiştirsem acaba? :)

heh heh he..Kaçarın yok 2 dükkanınızın arasında çalışıyorum ve maltepe şovrumunun da karşısına taşınıyorum sonbaharda :):nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası fiestadaki 1.25 motora direk enjeksiyon ile turbo çakmış olsalar daha mutlu olurdum muhtemelen.

pehlivan minderde belli olur, bence bu motor iyi çıkacak ama şöyle bir yola dökülsün hep beraber görürüz ne yapıp yapmadığını,varsa hatasını. ancak bildiğim kadarı ile fiesta'nın güncel motoru gelecek projeler ve ec5 için yeterli değil,yani fox geleceğe yatırım.

supercharger bence pek çekici birşey değil artık. Ben 2008 1.6 mondeoma takmıştım. Acayip zevkli bir alet olmuştu gerçekten ama gerek tüketim anlamında gerekse emisyon bağlamında berbattı. Kafa şişiren sesi başka bir sorun zaten.. Açıkcası turboyu her şartta tercih ederim.

tabi canım... supercharger'in modası geçti artık,haklısın ama bir başka zevkti o. mesela mercedes'in kompresör serisi aynı tadı vermiyordu. bu söyleyeceğim zevk meselesi tabi ama ben motorun biraz ben burdayım diyenini severim. fox'un turbo ıslığı o cins bir haz veriyor bana.,dinlemesi zevkli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O konuda eşini tebrik etmek lazım bence. Ya acayip sabırlıymış ya da acayip akıllı. Belkide ikisi birden. Araba alırken bu kadar düşünüyorsan o durumda eminim kılı kırk yarmıştır. E o masaya oturtabildiğine göre gerçekten helal olsun. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O konuda eşini tebrik etmek lazım bence. Ya acayip sabırlıymış ya da acayip akıllı. Belkide ikisi birden. Araba alırken bu kadar düşünüyorsan o durumda eminim kılı kırk yarmıştır. E o masaya oturtabildiğine göre gerçekten helal olsun. :)

eh işte ondan sorduk bizde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pehlivan minderde belli olur, bence bu motor iyi çıkacak ama şöyle bir yola dökülsün hep beraber görürüz ne yapıp yapmadığını,varsa hatasını. ancak bildiğim kadarı ile fiesta'nın güncel motoru gelecek projeler ve ec5 için yeterli değil,yani fox geleceğe yatırım.

Hocam koskoca ford için direk enjeksiyonlu bir kapak ve yeni bir ECU kullanmak sıkıntı olmasa gerek. Onların illaki başka finansal bir hesapları vardır o konuda.. Yoksa sıfırdan blok tasarlamak, krang basmak 3 silindire falan düşmek, ki hacim saplantısı olanlarla verilecek olan psikolojik savaşı falan hesaba katınca pek bulaşılacak bir iş gibi gelmiyor bana. İllaki teknik nedenler dışında başka nedenleri vardır diye tahmin ediyorum. Zira teknik sorunları aşabilecek know how ları zaten var. Ya emisyon ya inovasyon ya da finans.. Belkide üçü birden.. :) 4 silindirli makinede emisyonu euro6 yı falan biraz zorluyorsun aslında.. Sırf o nedenle bile 100 gr ın altına düşmek için yapmış olabilirler.. Vardır bi bildikleri. Ben duygusal yaklaşıyorum olaya..

tabi canım... supercharger'in modası geçti artık,haklısın ama bir başka zevkti o. mesela mercedes'in kompresör serisi aynı tadı vermiyordu. bu söyleyeceğim zevk meselesi tabi ama ben motorun biraz ben burdayım diyenini severim. fox'un turbo ıslığı o cins bir haz veriyor bana.,dinlemesi zevkli.

Bendeki eaton m45 ti. minicooper S te kullanılan supercharger. Elektrik süpürgesinden beter ses çıkartıyordu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.05.2012 - 23:40 tarihinde, Tevfik yazdı:

peki kaan birader bu teknoloji ile mazdanın skyactive teknolojilerinde birbirinden knowhow alışverisi oldumu yoksa hiç alaka yokmu..

bizim sektörde herkesi birbirinden "esinlenir" , ben derim ki illa bir teknoloji git - gel olayı yaşanmıştır. dizayn ekiplerinin daima rakip çalışmalarına "gözü kayar" buradaki önemli husus o göz ne kadar kaydı? sonuçta esinlenmenin dozu kaçarsa bu defa dava açılır vs.

ama bildiğim kadarı ile ford'un gözü mazda'ya değil volvo'ya kaydı. daha doğrusu mazda ve ford volvo'nun ne yaptığına bir göz attı. eh, aynı kaynaktan esinlenme olunca ... sonuç malum :) sonuçta GTDI konseptinin ortaya atan (gasoline turbo direct injection) volvo.

1.6ecoboostintakeside.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.