Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bende 5 kapılı mondeo var. SW almak için onu satmam anlamsız olur. Eğer mondeoyu satarsam ve gene ford alacağım dersem alacağım araba 1.2 fiesta falan olur. O da acayip köfteli bir fiyata falan sahip olması lazım. Ya da ikinci bir alternatif saçma sapan bir kazası olmayan 2001 2002 focus sport trend falan olabilir. Onun dışındaki şu an kafamda olan tek araç 2002-2003 S80 2.0 t5.

Gerçi her şartta mondeo SW bence zor bir araba. Onun yerine aynı paralara s-max falan alınabiliyor olması kötü.. Hatta 1.6 ecoboost smax 70 bin falandı galiba. Focusu almadan önce sizin dükkanada gelmiştim. Hatta ortadaki masada oturan bayanla gri renkli (duvarın kenarında duran) 2011 c-max tdci epey bi pazarlık yapmıştık ama olmadı. Nasip değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tekno paket kameralı destek sistemlerini içeriyor, şerit desteği, aktif cruise vs. o nedenle tekno için siparişi açmaları biraz gecikebilir (bence) ama burada 1-2 ay'lık süreden bahsediyorum. Mayıs üretimine "smart" paket serpiştirmişler zaten,yani Haziran ayında gelecek smart paketli araç olacaktır. Sonrası için sipariş kanalı açık, bayilere uğrayıp gelen arabalar içinde size uyan bir şey var mı bakabilir ya da kendiniz için sıfırdan araç siparişi verebilirsiniz (en sevdiğim yöntem) her durumda aracınız tatil yolunda size eşlik eder, üretim takvimi buna müsait.

Verdiğiniz değerli bilgiler için çok Teşekkür ederim Kaan bey, Arkadaşlarımla temas edeceğim.Sizinde belirttiğiniz gibi pre-sold en iyi çözüm de olabilir. Duruma göre hareket edeceğiz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor ve Opsiyonlar Değişiyor. Mayıs üretim Planlaması yapıldı anlayacağınız..

Şimdi şöyle oluyor :) Titanium üzerine 2 tane yeni paket sunulacak ( X Paket devam ediyor )

Plus Paket

Otomatik Park Sistemi

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Tekno Paket

Şeritte Kalma Yardımcısı (Lane Keeping Aid)

Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Otomatik Uzun Far

Devam ediyoruz :)

Powershift tercihinde bulunmak istiyorsanız; artık Plus Paketden yararlanabileceksiniz (Biliyorsunuz bu sunulmuyordu)

Style donanımda da Aktif Ş.içi Güvenlik sistemi ekstra paket olarak sunulacak..

Yine devam ediyoruz :)

Güncelleme ( 10 Nisan ) :

Powershift için söylediğimiz güncelleme şimdiden başlamış durumda...

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi (900 tl)

Manuel araçlarda Plus Paket içersinde yer almaktadır. PowerShift otomatik araçlarda ise tek başına opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Güncelleme ( 3 Mayıs ) :

Haziran ayı üretimi ile birlikte Focus araçlarımızda orta donanım seviyesi olarak sunduğumuz Style modelimiz ürün gamından kaldırılmıştır.

Style yerine Trend ve Style seviyeleri arasında yer alacak Trend X adını verdiğimiz yeni orta seviye serimiz devreye girecektir.

Fiyat seviyesi olarak Trend modeline daha yakın olarak konumlandırılacak Trend X modelimiz ile giriş seviyesinde rekabetçi fiyatlarla yüksek ekipmanlı araç sunulucaktır.

Trend X donanım seviyesinde Trend modelimiz üstüne aşağıdaki özellikler yer alacaktır:

• 16” alüminyum alaşım jantlar
  • Sis farı
  • Siyah arka camlar
  • Hız kontrol sistemi ve ayarlanabilir hız sınırlandırıcı
  • Style ile aynı desende ve renkte koltuk döşemeleri

Trend X donanım seviyesi aşağıdaki motor ve şanzıman seçenekleri ile satışa sunulacaktır:

• TDCi 95 PS manuel
  • 1.6i 125 PS benzinli manuel
  • 1.6i 125 PS benzinli PowerShift otomatik
  • 1.0i 125 PS benzinli manuel

1.0 Turbo motor'da bu süreçte bekleniyor. Detay için Tıklayınız

Nedir Bu özellikler? (Daha fazla detaylı bilgiler için )

Şeritte Kalma Yardımcısı (Lane Keeping Aid)

Yeni Focus bu gelişmiş özelliği sunan ilk Ford aracı ve EPAS sistemini kullanarak sadece bir uyarıyla yetinmeyip aracı aktif bir şekilde şeridine döndürerek Şerit Takip Uyarı Sisteminin fonksiyonunu genişletiyor.

Sistem aracı yumuşak ve hassas bir şekilde şeride döndürecek şekilde tasarlandı ve eğer şerit değiştirme bilinçli bir şekilde yapılıyorsa sürücü tarafından kolayca devre dışı bırakılabiliyor. Sürücü iki hassasiyet düzeyinden birini seçebiliyor ve isterse sistemi bütünüyle kapatabiliyor.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Bu özellik kamera sistemini kullanarak sürücünün yorulduğunu ve hatta uyumak üzere olduğunu belirliyor. Sistem aracın yol çizgilerine göre konumunu izleyerek, sürücünün uykusu geldiğinde ya da dikkat düzeyi düşmeye başladığında görülen tipik sağa sola yalpalamaları tanıyabiliyor.

Sistem, sürücü performansının düştüğünü belirlerse, iki aşamalı bir uyarı süreci başlatılıyor. Birincisi, gösterge panelinde bir uyarı mesajıyla birlikte sesli bir uyarı gönderiliyor; sürücü yorgun davranışlar göstermeye devam ederse, sürekli bir uyarı gösterilmeye başlanıyor ve sürücünün OK düğmesine basarak bunu gördüğünü belirtmesi gerekiyor.

Otomatik Uzun Far

Bu özellik ön farları otomatik olarak uzun fardan kısa fara ya da tersine değiştirebiliyor ve sürücünün en iyi görüşe sahip olmasına ve elle far değiştirme nedeniyle dikkatinin dağılmasını önlemeye yardım ediyor.

Sistem dijital kamerayı kullanarak diğer araçların ön farlarını ya da arka farlarını belirliyor ve buna göre gerektiğinde kısa farları devreye sokuyor. Genel ışık düzeyi de izleniyor ve şehir içi gibi yoğun bölgelerde uzun far kullanılmıyor.

önemli Not: Hiçbir bağlayıcı ve kesinlik kavramı bulunmamaktadır, kesinlikle sorumluluk almıyoruz :-) isim & donanım vs değişebilir.

Focus Club Tr.com Farkıyla :yeah:

Teşekkürler :nazar:

mrb.2012 model focus 3 style +pp arac satın aldım.fakat bu yukarıda belirtilen özellıkler mevcutmu bilmıyorum.şeritte kalma yardımcısı,sürücü dikkat takip sistemi,otomatık uzun-kısa far sistemi,,hatta esp nın kontal acıldıgında 2 adet esp ve esp off ısıgı yanmasa onun dahı calıstıgının farkına varamıyorum..bende bu özellıkler mevcut mu,,mevcutsa bunu nasıl anlarım,,örnegın bu gece otoyol da hızlıyken direksıyona uyarı titreşimi şeklınde bı titreşim oldugunu hissettım ya da bana öyle geldı ama sanırım bu serıtte kalma yardımcısının bi fonksıyonu eger ben yanılmadıysam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle yukarda belirtilen (yani ilk mesaj) özellikler sizin aracınızda mevcut değil :nazar:

Esp konusuna gelince;

Yol bilgisayarına giriniz..

Ayarlar ==> Sürücü Yardımı ==> Çekiş kontrolu'nu kapatıp açabilirsiniz..

2012 ise %99 var esp yanlış hatırlamıyorsam...Ki zaten siz ışık yanıyor demişsiniz (start'da) bu var olduğunı gösterir..

Lütfen esp için bu konuyu inceleyiniz;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım peki bu araçlar henüz cıkmadıysa bana verılen kullanma klavuzunda bu özelıklerle ilgili blgiler var(var olup olmadıgını anlatma dısında)bu klavuzda eger arac cıkmadıysa bu özellıkelr neden anlatılıyor üstelık türkçe

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım peki bu araçlar henüz cıkmadıysa bana verılen kullanma klavuzunda bu özelıklerle ilgili blgiler var(var olup olmadıgını anlatma dısında)bu klavuzda eger arac cıkmadıysa bu özellıkelr neden anlatılıyor üstelık türkçe

Klavuz global basılır, çünkü neden ? (Donanım'a göre klavuz verilmez :nazar: )

Başlıkta belirtildiği üzere şuan sunulmasa bile ilerde sunulabilir.Böylelikle ileriye yönelik çalışma en baştan yapılmış ve basılmış olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benım aracımda fordun sitesinde style+pp paket içinde dahil edilmiş olan

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS),

Dinamik Tork Kontrolü (TVC) ve

Acil durum fren desteği (EBA) mevcut mu?bunların var oldugunu,varsa calısıp calsımadıgını nasıl anlayabılıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benım aracımda fordun sitesinde style+pp paket içinde dahil edilmiş olan

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS),

Dinamik Tork Kontrolü (TVC) ve

Acil durum fren desteği (EBA) mevcut mu?bunların var oldugunu,varsa calısıp calsımadıgını nasıl anlayabılıyorum

Var var :)

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kapora dert değil, nasıl olsa son dakikada vaz geçersin almaktan. durduk yerde paracıklarını yakmayayım (sanki yakabilirmişim gibi) hafta arası konuşalım, fox motorlu f3'leri bizim dsr'a atsınlar ona göre ilerleriz.

üstad haber yok herhalde..

Bankadaki lahanaların faizi bugün doldu. Abla tv de mayısta satışına başlayacağız deyince böyle ayarlamıştım. Fakat mayısta 1.0T focus almak mümkün değil herhalde. Eh ben o lahanaların başını 1 ay daha bağlayayım :ranting2: Kısmetse gelecek aya artık :):kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üst düzey amcamızdan mail geldi

Yakup’cum selamlar,

B-MAX’ler Eylül başı gibi gelmeye başlayacak.

Geçenlerde hatta ön üretim bir aracı Otokoç Ataşehir’de 3 gün sergiledik.

Çok ilgi çekti ve beğenildi.

1.0L motorlar da gelmeye başlıyor.

otoshow’da görüşürüz.

İyi çalışmalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üstad haber yok herhalde..

fox motorlu trend X - f3'ler (eğer son dakika değişikliği olmazsa) Haziran üretimi olacak, henüz Haziran araçlarını üretim programında göremiyoruz. DSR'a baktığımda hala "e" kod'lu araçlar var, "f" üretim koduna daha geçilmemiş. ama istediğin özel bir şey var ise şimdiden söyle, Evşen'e ileteyim (sen de tanıyorsun onu .. hani 4-5 kere araba ayırttığın kızcağız) :) üretim programına eklesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.