Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Focus3 için konuşursak, üzerinde subwoofer kiti olanlar hariç hepsinin ana ünitesi aynı. Yani öndeki tuş takımında sony yazıyor diye ses kalitesi falan değişmiyor kendinizi kandırmayın.

Bu arada "bence" focus 3 ün ihtiyacı olan şey adam gibi bir hoparlör seti. Kaliteli birşeyler alıp takıldıktan sonra gerisi hoşaf..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buralarda konuşulan, tartışılan konuların takip ediliyor olması çok güzel. Öyle değilse bile Kaan Bey gibi merkezle doğrudan iletişim kurabilen abilerin sorularımızı yanıtlıyor olması çok rahatlatıcı. Kaan Bey, çok yaşa! :) Benim Sony takıntım -ki ben artık takıntı diyorum- 2009'da 2004 F1 HB Collection sahibi iken ben, GIA'sı olup ses sistemi ile hava yapan bir arkadaşımın arabasına binmem ile başladı. Çok farkediyordu ses sistemi. Diğer bir neden ise yine aynı dönemlerde (ya da daha sonra da olabilir) nete ilk düşen Focus 3 iç fotoları idi. Bilgisayarıma arkaplan olarak koydum. Hatta renkli çıktı alıp işyerinde dolabimin iç tarafına yapıştırdım. Derken nihayet F3'lerin satışı başladı. İlk gördüğümde şok oldum.. Hayallerimin arabası bu muydu, dedim yıllar sonra Leylayı gören Mecnun misali... O fotoğrafa o kadar alıştırmıştım ki kendimi, resmen hayal kırıklığı yaşamıştım.. Takıntı dedim ya... İşte bu yüzdendir ısrarım.. İşte bu yüzden şahine biniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus3 için konuşursak, üzerinde subwoofer kiti olanlar hariç hepsinin ana ünitesi aynı. Yani öndeki tuş takımında sony yazıyor diye ses kalitesi falan değişmiyor kendinizi kandırmayın.

Bu arada "bence" focus 3 ün ihtiyacı olan şey adam gibi bir hoparlör seti. Kaliteli birşeyler alıp takıldıktan sonra gerisi hoşaf..

+2 twit,1 hoparlör hoşaf, evet..

Bence değil, kaç kez dinledim. (benim görüşüm)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+1 , ama zevk'tir ... paşa gönül kriteridir. Anlamıyoruz çünkü (laf aramızda kalsın 45 yanaklı 18" jantları, araç altı neonlarını, ECU mapping'i,standart aracın tavanını ve daha önemlisi tavan taşıma kuşağını kesip sunroof taktırmayı,kaputa ... tavana çakma karbon kaplatmayı vs.vs.da anlamıyorum.) artık ufaktan "morukladık" :) , görünen o ki Sony müzik sistemi yeni nesil için anlamlı. Vardır bir bildikleri diyelim, iyi günlerde kullansınlar.

Valla mondeoya o düdük tasarımlı 16 jantı reva gören "işi bilenler" olduğu sürece ben para verip 40 yanaklı lastik ve 18 jant alıp taktırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buralarda konuşulan, tartışılan konuların takip ediliyor olması çok güzel. Öyle değilse bile Kaan Bey gibi merkezle doğrudan iletişim kurabilen abilerin sorularımızı yanıtlıyor olması çok rahatlatıcı. Kaan Bey, çok yaşa! :) Benim Sony takıntım -ki ben artık takıntı diyorum- 2009'da 2004 F1 HB Collection sahibi iken ben, GIA'sı olup ses sistemi ile hava yapan bir arkadaşımın arabasına binmem ile başladı. Çok farkediyordu ses sistemi. Diğer bir neden ise yine aynı dönemlerde (ya da daha sonra da olabilir) nete ilk düşen Focus 3 iç fotoları idi. Bilgisayarıma arkaplan olarak koydum. Hatta renkli çıktı alıp işyerinde dolabimin iç tarafına yapıştırdım. Derken nihayet F3'lerin satışı başladı. İlk gördüğümde şok oldum.. Hayallerimin arabası bu muydu, dedim yıllar sonra Leylayı gören Mecnun misali... O fotoğrafa o kadar alıştırmıştım ki kendimi, resmen hayal kırıklığı yaşamıştım.. Takıntı dedim ya... İşte bu yüzdendir ısrarım.. İşte bu yüzden şahine biniyorum.

İyi yapıyorsun, kaç defa araba alıyorsun ki ömründe..Hoşuna gitmeyen şeyi diretiyorlar diye alacak değilsin :)

Tebrik ediyorum.İyi takıntı sonuçta..Zararı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her akşam iş çıkışı (Eve kadar 25 km. otoyol) aracımda dinlediğim müzik ile gittiğim 25km. lik yolda işyerindeki derdimi sıkıntımı yapılacaklarımı yarım kalanlarımı geride bırakıyorum.

Aynı renault reklamındaki gibi gece 23:00 te bomboş yolda giderken müzik beni binlendiriyor, olay tesisat yapmak yada sesi çok açmak değil.Sesin içindeki ince tınıları duymak, enstrümanları hissetmek.

Geçen gün arkadaşımın S40'ı ile aynı yolu gittim aracın üzerindeki standart sistem benim Focusumdaki sony'e yaklaşamaz bile, bu kadar fark olduğunu düşünüyorum.

Tabii birde görsel yanı var bu işin.

Tam da bu noktadayım işte...

Bence sağlıklı olan bu, sesin doğal haliyle, vokal ve enstrümantal kayıtların orjinaline en yakın şekliyle yansıtılması.

Bu açıdan Mk.3'te sunulan ses sistemi başarılı ve yeterli.

Bas canavarı değil, tizleriyle kulak zarını çizmez ama doğal ve müzikal sesi var.

Müzik dinliyorsunuz, hamur, çamur bir gürültü değil.

Bunun için benim ideal ayarım da Bas, Mid, Tiz 0 ve EQ Klasik.

Tabii zevk ve kulak alışkanlığı meselesi.

Sony daha iyi değildir, demiyorum zaten.

Ama ne beklemeye ne de niye bende yok diye kendini üzmeye değmez.

Bunu bilir, bunu söylerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende aynen böyle düşünüyorum ve mevcut teyp'i hiç yakıştıramıyorum FIII'e.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+2 twit,1 hoparlör hoşaf, evet..

Bence değil, kaç kez dinledim. (benim görüşüm)

E bende kaç kez dinledim, yetmedi malum amerikanyadan ünitesi ile beraber getirip onu denedim hiçbir haltta farklı değildi.

Sony olan aletlerde sub+center olacaksa anlamlı. Ama center için konsolun değişmesi lazım ki ek maliyete gireceklerini hiç sanmıyorum. Sub içinde tesisatın değişmesi gerekecek. Alt alta ekleyince saçmalaşıyor o iş. Bence daha kaliteli müzik dinlemek isteyen öne arkaya taktırsın komponentlerini devam etsin. Yok biraz daha fazlasını isteyen adam gibi bir amplifier alıp subwoofer da taktırabilir. Ancak hala daha fazlasını isteyen varsa masturbasyon yapmak yerine gidip adam gibi bir set alıp evinde dinlesin. Araba gibi akustiği son derece, çevre gürültünün tepe noktada olduğu bozuk bir alanda müzik falan dinlenmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sub+center gelmeli zaten..

Ojinal sunulandan bahsediyorum ben, değiştirme ayrı canm...

İyi ses sistemi istemek uğraşmak ayrı sunulanı almak ayrı, bir çok kullanıcı sizin gibi değil , hadi yarın bunu değişeyim sonra geri dönerim veya devam ederim diyemiyor.Halilyle nasıl aldıysa öyle devam ediyor..Bundan sebeple firmalar zaten bunları sunmuyor mu ? Koca ford kaç bin adet sony'li sattı alanlar hep enayi :):D:) tüm f2 tit sahipleri de. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E olay sunulanı almaksa sunulan bu işte :)

focus2 deki sony ünite ile focus3 teki sony ünite farklı. Önceden komple ünite değişiyordu. Şimdi ünite aynı panel farklı. Evet bugün sadece sony ünite var diye alan varsa hadi enayi demeyelimde tabiri caiz ise keklenmiş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E olay sunulanı almaksa sunulan bu işte :)

focus2 deki sony ünite ile focus3 teki sony ünite farklı. Önceden komple ünite değişiyordu. Şimdi ünite aynı panel farklı. Evet bugün sadece sony ünite var diye alan varsa hadi enayi demeyelimde tabiri caiz ise keklenmiş olur.

top mu pop yoksa dan mı...hangisi..... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görmeden dinlemeden yorum yapamam. Aynı mı onu da bilmiyorum. Eskisinde farklı mı onu da bilmiyorum.

Touch li dinledim farklıydı (f3)

C-max ile bile anlıyorsun neyse

F2 zaten dinledik yıllarca..

Bu arada Sony f3 ile sony'siz f3 arasındaki benzerliğe bakarak Sony alana kek degil Sony almayana güzellik denilebilir sanırım :)

Gelince Görecez az kaldi bosuna tartışıyoruz :)

Sony bekleyenlere helal olsun özellikle f2 sahiplerine..

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes kendi yorumunu yapıyor.

Ben 2004 model araçtan daha iyi ses alınırken; (en az) 50 bin liralık 2012 model araçtan eskiye gore kötü ses almayı hazmedemiyorum. En azından ismi dahi yok

Görüntüsü de %100 etken.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam da bu noktadayım işte...

Bence sağlıklı olan bu, sesin doğal haliyle, vokal ve enstrümantal kayıtların orjinaline en yakın şekliyle yansıtılması.

Bu açıdan Mk.3'te sunulan ses sistemi başarılı ve yeterli.

Bas canavarı değil, tizleriyle kulak zarını çizmez ama doğal ve müzikal sesi var.

Müzik dinliyorsunuz, hamur, çamur bir gürültü değil.

Bunun için benim ideal ayarım da Bas, Mid, Tiz 0 ve EQ Klasik.

Tabii zevk ve kulak alışkanlığı meselesi.

Sony daha iyi değildir, demiyorum zaten.

Ama ne beklemeye ne de niye bende yok diye kendini üzmeye değmez.

Bunu bilir, bunu söylerim.

Sizde haklısınız, ama Mertol'ün dediği gibi içi aynı sadece paneli farklıysa zaten iyidir.

Ben yinede bu FIII sony lidir şeklinde geldikten sonra dinleyip evet değer yada yoo dedikleri igbi ses aynı görsel farklı yorumunu kendim yapmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.