Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Gözüme çarpan bir eksikten bahsediyorum.Diğer modellerde sunroofu tam açtığınızda ön tarafta tozu süzecek filtre gibi bir şey çıkıyor ve yüksek.(misal:jetta) ama focusta bu parçayı çok kısa tutmuşlar hatta sunroofun çukurundan dışarı bile çıkmıyor neredeyse.

uyes.jpg

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1,9m 2 kısının onlu arkası focusa sigmasinin tek açıklaması doğru sürüş pozisyonunu bilmemenizdir.

Arkadaşım ben gayet ideal sürüş pozisyonunda kullanırım ve arkamdakini düşünerek araç kullanmam ancak arkamdaki yayılarak oturmuyor,o kadar genişlikte fazla örneğin yeni octi, cidden ideal seviyede bir genişliği var dar hissi vermesi ön koltuk muhteşemliğinden geliyor.Ön koltuklara biraz fazla çalışmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gözüme çarpan bir eksikten bahsediyorum.Diğer modellerde sunroofu tam açtığınızda ön tarafta tozu süzecek filtre gibi bir şey çıkıyor ve yüksek.(misal:jetta) ama focusta bu parçayı çok kısa tutmuşlar hatta sunroofun çukurundan dışarı bile çıkmıyor neredeyse.

uyes.jpg

Neredeyse hiç bu şekilde açmadım galiba. Bu şekilde açtığımda ise o parçayı elimle aşağıya doğru bastırdığımda içeriye birazcık daha fazla hava girdiğini gördüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

uyes.jpg

Allah olmayanlara da versin...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Focus 3 sınıfındaki en dar arka diz mesafesine sahip araç (Sadece bence değil, rakamlarda beni teyit edecektir.)

Çocugum olana kadar bu durum, beni cok rahatsız etmiyordu. Ancak sağ arka koltuğa, bebek koltuğu taktığımda, sağ ön koltukta bir yetişkinin oturması mümkün değil, aynı koltuğu eşimin Polo' suna taktığımda, zorda olsa ön koltukta oturulabiliyor.

Bu sorun büyük ihtimalle yakın zamanda Focus'a veda etmemle sonuçlanacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de acaba öyle olabilir mi diye düşündüm, ama arka koltuk diz mesafelerine bakınca,

Focus 849 mm

Jetta 968 mm, ki bence cok büyük bir fark.

Bebek koltuğunu tek başına takınca nispeten kabul edilebilir, ama Isofix, Latch gibi bir bağlantı aparatıyla bağladığınızda gerçekten ön koltuk devre dışı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de acaba öyle olabilir mi diye düşündüm, ama arka koltuk diz mesafelerine bakınca,

Focus 849 mm

Jetta 968 mm, ki bence cok büyük bir fark.

Bebek koltuğunu tek başına takınca nispeten kabul edilebilir, ama Isofix, Latch gibi bir bağlantı aparatıyla bağladığınızda gerçekten ön koltuk devre dışı kalıyor.

Sınıfında en dar derken sınıfında sadece jetta ve fluence varsa doğrudur yani tamamen yanlış istediğiniz rakamları çıkartalım.

Misal megane ve astra misal i30 vs vs vs 

Buarada keşke almadan önce arka diz mesafesine bakıp yukardaki 2 araca ek octovia alsaydınız.

Hayırlısı olsun şimdiden ama ilk mesajdaki görüşe % 100 katılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sınıfında en dar derken sınıfında sadece jetta ve fluence varsa doğrudur yani tamamen yanlış istediğiniz rakamları çıkartalım.

Misal megane ve astra misal i30 vs vs vs 

Buarada keşke almadan önce arka diz mesafesine bakıp yukardaki 2 araca ek octovia alsaydınız.

Hayırlısı olsun şimdiden ama ilk mesajdaki görüşe % 100 katılmıyorum.

bu diz mesafesi olayı fazla abartılıyor bence.ben test sürüşüne gittiğimde aracı kullanırken arkaya hanımı otruttum ve koltuğu geri ittim.koltuğu geride kullanırım genelde.hanımın boyu da 171 dir.koltuğu ayarlayıp nasıl diye sorduğumda rahat olduğunu söyledi.bende indim baktım diz mesafesinde boşluk bile vardı.ülkemizin boy ortalamasını düşününce bu boşluk çokta az gelmedi bana.yani oraya 1.80 boyunda biri otursa da rahat ederdi.ben de 1.83 boyundayım ve dediğim gibi koltuğu çok geride kullanırım.he dersenizki ben 190 arkadaki de 190 o zaman biraz sıkışıverin  yani.bir diğer tercih daha geniş arabalara bakmanız...focus 3 ü tercih etmem için birçok neden varken dizmesafesi için vazgeçemem.zaten bana da çok dar gelmedi...arkadaşımda scenic vardı tabiki onun kadar ferah değil.bence focus ideal...ayrıca yakup bey zahmet olmassa elinizde varsa bu sınıftaki diğer araçların diz mesafesini bizlerle paylaşabilirmisiniz.ben baktım biraz ancak bulamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep dönüp dolaşıp bu konuya geliyoruz.

Uzayan boyuna rağmen eski kasaya göre aynı olması, sınıfındaki diğer dar modellerle eşit diz mesafesine sahip olması arkayı geniş ve kullanışlı yapmaz, yani öne çıkan bir özellik değil. Ben bu boyutlarda bir araçtan daha rahat bir arka beklerdim, bakınız Golf, hatta i30. Dün Punto'nun arkasına bindim, en az Focus'taki kadar rahattım.

Yineliyorum sınıf standartlarında ancak asgariyi karşılıyor.

Tabii satın alma sürecinde bunu değerlendirmeyenlerin sonradan şikayet etmelerini anlamsız bulabiliriz, ama bu arkanın göreceli sıkıntılı olduğu gerçeğini değiştirmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Kullandığım araç şirket aracı, ben tercih etmedim, kendi tercih etme şansım olsaydı da büyük ihtimalle hepimizin bildiği üstün özelliklerinden dolayı Focus tercih ederdim.

2- Bugüne kadar arka diz mesafesiyle ilgili hiç bir şikayetim olmadı, çünkü arkada hiç oturmadım ve oturanlardan da bir şikayet duymadım.

3- Ancak, sağ arkaya bebek koltuğunu takınca, sol ön koltuk işlevsiz oldu ve böylece araç 1 bebek ve sürücü dahil 2 yetişkini taşıyacak hale geldi.

4- Sınıfındaki diğer bazı araclar ile (Fluence - Corolla vs.) denediğimde aynı sorunla karşılaşmadım.  

5- Dolayısı ile rasyonel olarak bakarsak, benim şu anki durumum için, A noktasından B noktasına 1 kişi az taşıyabilmek ve o kişiyi taşımanız gerekmesi ana sorunum oluyor, aracın diğer bütün artıları önemini yitiriyor malesef. 

http://www.autoguide.com/auto-news/2013/02/top-10-compact-cars-with-the-largest-back-seats.html

Arka diz mesafeleri için bir karşılaştırma, ölçüler inç olarak. (1 inc = 2,54 mm)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.