Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Test 120 Ps (2015) İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

merhaba,

ben de uzun zamandır bu aracı bekleyenlerdenim. sizlere iki sorum var;

1. titanium 1.5 tdci powershift almayı düşünüyorum, sunroof istemiyorum. bunun dışında hangi ek paketleri almam elzemdir? navigasyon mu, bi-xenon mu, tekno mu?

2. hatchback mi sedan mı tercih edilmeli?

teşekkürler

Beklentiye bağlı. Bana HB titanyum yeterdi. Diğerleri fazla oyuncak bana göre olmasa da olur. Üstelik fiyatlar zaten mantık zorluyor. Iyice arttırmanın lüzümu yok. Ayrıca Style pakette çok mantıksız değil.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklentiye bağlı. Bana HB titanyum yeterdi.

...katılıyorum.

Ben parasını verecek olup alsam 1,5tDCI PS + HB + Beyaz + Style derdim ... ihtiyacım olan ve hatta fazlası Style'da var.

Peki alır mıyım? Hayır  :)  C-Max'ı bekliyorum  ... hehehe 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üşenmedim gittim denedim.

1.6 dizel 1.5ps dizelin yanından geçemez. Alet çok temiz :)

Vites geçişleri olsun hızlanması olsun, ses izolasyonu olsun. 

Fakat öyle aşırı bir ivmelenmesi yok, beklendiği kadar var ama. Ne eksik ne fazla.

Hakikaten oyun şimdi başlıyor mottosu çok yerinde olmuş.

Bu arabadan sonra 1.5eb mondeo kullandım. Araba kasa olarak şahane ama çok beğendim, fakat bence! 1.5eb ı-ıh olmamış bu arabada 2.0 olur 1.5dizel olur ama olmamış. Hele o tam otamatik şanzuman hiiiç olmamış. Bu kombinasyon pederin 2001 mk1 focus otomatik arabasını kullanıyormuşum gibi hissettirdi.

Kısacası 1.5ps dizel focus cidden alınası bi araba.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üşenmedim gittim denedim.

1.6 dizel 1.5ps dizelin yanından geçemez. Alet çok temiz :)

Vites geçişleri olsun hızlanması olsun, ses izolasyonu olsun. 

Fakat öyle aşırı bir ivmelenmesi yok, beklendiği kadar var ama. Ne eksik ne fazla.

Hakikaten oyun şimdi başlıyor mottosu çok yerinde olmuş.

Bu arabadan sonra 1.5eb mondeo kullandım. Araba kasa olarak şahane ama çok beğendim, fakat bence! 1.5eb ı-ıh olmamış bu arabada 2.0 olur 1.5dizel olur ama olmamış. Hele o tam otamatik şanzuman hiiiç olmamış. Bu kombinasyon pederin 2001 mk1 focus otomatik arabasını kullanıyormuşum gibi hissettirdi.

Kısacası 1.5ps dizel focus cidden alınası bi araba.

Ben de aşağı yukarı aynı şeyi söyledim. Böylesini görmedim çok iyi diye.

Fakat hızlanması o kadar iyi değil muhtemelen hamur gibi yüksek profilli lastiklerden ... 225 45  17 veya 215 50 17 olsa çok daha iyi ivmelenirdi. Ben de bunu dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar, konuyu epeydir takip ediyorum. Çok uzayınca değişik mecralara kaymış gibi biraz. Neyse,

Salı günü aradılar, Çorum Evlüce Ford Bayisine geldi yeni focus. Tokat' tan Çorum' a gelir gelmez koştum hemen bayiye. Yanıma özellikle DSG Passat ı olan bi arkadaşı da aldım. Kıyas yapar diye. Hemen teste çıktık görevli bayan ile. Araca binerken kapının ne kadar ağır olduğu dikkatimi çekti. Güvenlik iyi gibi. Koltuğa oturunca, eski nesil Focus un o karmaşık görüntüsü gitmiş. Gayet ferah, konsol çok hoş olmuş. Direksiyon tasarımını beğendim. Direksiyon üzerindeki kaplama deri hissi vermese de, ergonomisi güzel. Renkli ekran çok hoş duruyor. Kalitesi de cabası, arkadaşım park ederken bakmış, BMW deki ekranın aynısı dedi. Sıcak asfalttan döşeme taş yola girdik özellikle, kabin içi izolasyon gayet güzel. Heleki benim Focus 2,5 Hatcbac e göre çok iyi. İç Kısımda bulunan plastikler 1 tık daha iyi, ama bi Golf kadar değil. Sonunda arka koltukları adam etmişler, gayet rahat. Tavan yüksekliğinde problem yok, arka koltuk yan cepler korunmuş. Koltuk kumaş kalitesi iyi ama renk seçeneği yok, neden diye sordum, temin süresi dedi bayan. Arka kapı camlarının yükseklikleri düşmüş, doğal olarak güneşlikler iptal.

Gelelim en merak edilen noktaya; İlk çıkan PS deki kavrama problemleri aklımdaydı hep binmeden. Bu şanzımanda değişiklik var mı bilmiyorum ama bana çok iyi geldi. DSG Passat çı arkadaşa sordum O da çok İyi olduğunu söyledi. Eğer arıza vermezse gerçekten çok keyifli. S modda 3500 devirde vites atıyor, manuelde ise kontrol sizde zaten, ama kulakçık olayı biraz tecrübe istiyor gibi. 300 N tork değerini görünce çok heyecanlanmıştım ama maalesef kalkıştaki dizel gecikmesi hala aynı gibi. TUrboya geçtikten sonra iyi güzel ama işte... Ara hızlanmalar güzel, aracın daha 250 kilometrede olduğunu hesaba katınca daha da iyileşir gibi geliyor. Son olarak opak stok titanium için 84.000 TL fiyat verdiler. Bakalım benim 2,5 için takasta ne sayacaklar haber bekliyorum.

En son 2,5 Focus çıktığında Keşşşşşşke benim olsaydı demiştim, herhalde son nesil Focus içinde Keşşşşşşşşşşşke benim olsa diyorum, ama zor gibi. Ford markasından benim yüzümden kaçanlar bile bu kasa için olmuş dediler, artık hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam Arkadaşlar 

Foruma yeni katıldım

Otomatik dizelde kullanılan power shift şanzıman ıslak (yağlı) mı kuru mu

bilgisi olanlar acilen bilgilendirirse sevinirim.

Arkadaşlar ford genel merkez bugün çift kavramalı kuru sistem dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar, konuyu epeydir takip ediyorum. Çok uzayınca değişik mecralara kaymış gibi biraz. Neyse,

Salı günü aradılar, Çorum Evlüce Ford Bayisine geldi yeni focus. Tokat' tan Çorum' a gelir gelmez koştum hemen bayiye. Yanıma özellikle DSG Passat ı olan bi arkadaşı da aldım. Kıyas yapar diye. Hemen teste çıktık görevli bayan ile. Araca binerken kapının ne kadar ağır olduğu dikkatimi çekti. Güvenlik iyi gibi. Koltuğa oturunca, eski nesil Focus un o karmaşık görüntüsü gitmiş. Gayet ferah, konsol çok hoş olmuş. Direksiyon tasarımını beğendim. Direksiyon üzerindeki kaplama deri hissi vermese de, ergonomisi güzel. Renkli ekran çok hoş duruyor. Kalitesi de cabası, arkadaşım park ederken bakmış, BMW deki ekranın aynısı dedi. Sıcak asfalttan döşeme taş yola girdik özellikle, kabin içi izolasyon gayet güzel. Heleki benim Focus 2,5 Hatcbac e göre çok iyi. İç Kısımda bulunan plastikler 1 tık daha iyi, ama bi Golf kadar değil. Sonunda arka koltukları adam etmişler, gayet rahat. Tavan yüksekliğinde problem yok, arka koltuk yan cepler korunmuş. Koltuk kumaş kalitesi iyi ama renk seçeneği yok, neden diye sordum, temin süresi dedi bayan. Arka kapı camlarının yükseklikleri düşmüş, doğal olarak güneşlikler iptal.

Gelelim en merak edilen noktaya; İlk çıkan PS deki kavrama problemleri aklımdaydı hep binmeden. Bu şanzımanda değişiklik var mı bilmiyorum ama bana çok iyi geldi. DSG Passat çı arkadaşa sordum O da çok İyi olduğunu söyledi. Eğer arıza vermezse gerçekten çok keyifli.

En son 2,5 Focus çıktığında Keşşşşşşke benim olsaydı demiştim, herhalde son nesil Focus içinde Keşşşşşşşşşşşke benim olsa diyorum, ama zor gibi. Ford markasından benim yüzümden kaçanlar bile bu kasa için olmuş dediler, artık hayırlısı bakalım.

İnsallah nasip olur araci almak

Oncelikle Powershift bu versiyonda islak kavrama,oncekiler gibi kuru degil.Yani ariza potansiyeli olarak daha dusuk ve Volvo da uzun zamandir denenmekteydi.

Koltuk rengi,yani daha dogrusu ic doseme biraz daha cesitli olabilirdi bence de.

Eger araci almaniz nasip olursa,butcenizi zorlamazsa bi xenon paketi ekletin hocam,arac gercekten cok şık oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.