Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Test 120 Ps (2015) İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kimse yazmamış galiba. 205 yanak 16 jant, bu motora çok yetersiz kalmış.

225 45 17 standart olmalıydı. Hadi 45 yanaktan korktunuz 215 50 17 standart olmalıydı. O zaman daha keyifli olurdu

Hatta bence yolu düzgün olanlar için 235 40 18e kadar gideri var derim.

Yazmış Yazmış ilk mesajda işte :)

Lastikler çok yeni ve biraz enayiydi ama yine de bence de 17" bu Ecoboost içinde geçerli misal kaç kişi değişiyor ortada veya ihtiyaç duyuyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yani yetmiyor ki deli sarıyor ani kalkışlarda

300nm az mı abi? Hem de max.torq'u 1500/1700 dd'den itibaren yakalıyor ... yapıştırıyor adamı koltuğa. 

...fört müyendisleri epey bi kafa patlatmış, hem deli kaçar hem de az yakar motör :) yapmışlar işte. 

Ayağının ucu ile dokun yeter, ilk ivmelenmede gaza -kocaman- basıp haybeye yakıt tüketmek ya da alt devirlerde -cansızlık- çekmek yok artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

300nm az mı abi? Hem de max.torq'u 1500/1700 dd'den itibaren yakalıyor ... yapıştırıyor adamı koltuğa. 

...fört müyendisleri epey bi kafa patlatmış, hem deli kaçar hem de az yakar motör :) yapmışlar işte. 

Ayağının ucu ile dokun yeter, ilk ivmelenmede gaza -kocaman- basıp haybeye yakıt tüketmek ya da alt devirlerde -cansızlık- çekmek yok artık. 

300nm az mı? Değil tabide senin koltuğa yapışasın varmış gibi geldi bana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

00nm az mı? Değil tabide senin koltuğa yapışasın varmış gibi geldi bana

300 nm. tabi iyidir de... koltuğa yapıştırmak !!!  benim de biraz inanasım gelmedi, benim 423 Nm. ile bile tam yapışıyorsun denmez, eh işte yaslıyor biraz  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yah his ve anlam dersi verecek değilim ama bugün Bugatti'ye oturan kimse istersen 500 bg'lik araca binsin bu mu yapıştırıyor der koltuğa.

Elbetteki bir kıyas yapılarak söylenmiş bir söz.

Çakma çipli 423 Nm tork nedir yani :D Eski şanzıman ve ağır bir araç ancak bu focus'un 300'ü gibi gider işte :zha:

Arabayı verin, deneyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

300nm az mı? Değil tabide senin koltuğa yapışasın varmış gibi geldi bana

meyil varsa 150nm'de yapıştırır üstadım  :)

300 nm. tabi iyidir de... koltuğa yapıştırmak !!!  benim de biraz inanasım gelmedi, benim 423 Nm. ile bile tam yapışıyorsun denmez, eh işte yaslıyor biraz  

yapışasım var desem?  :)

... işin gırgırı bir yana kuZu harbiden güzel gidiyor yaw ...  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koltuğa yapışma formülü F: m.a

Burda a içme m kütle F kuvvet hımmm.

ivmeyi cekelim a:F/m ivme ne kadar fazla ise o kadar koltuğa yapışırız diyelim. :) a: dv/dt aynı zamanda a yi yerine yazarsak. dv/dt :F/m yapışma sağlamanın yolu minimum kütleli bir arkadaş max bg gücüyle en kısa sürede max hız sağlamaktan geçiyor. :) Benim gibi 115 kg adamları koltuğa yapıştırmak için 100$ harcamayın. Tork mühim :) ama hızlanma denkleme ayni yerden giriyor. Alırım 100$ [emoji2]

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba, 

ben de uzun zamandır bu aracı bekleyenlerdenim. sizlere iki sorum var;

1. titanium 1.5 tdci powershift almayı düşünüyorum, sunroof istemiyorum. bunun dışında hangi ek paketleri almam elzemdir? navigasyon mu, bi-xenon mu, tekno mu?

2. hatchback mi sedan mı tercih edilmeli?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada sizin ihtiyaçlarınız önemli aslında. Çünkü bunların hiç biri elzem değil.

Bagaj kullanışlı olsun derseniz hb, ama küçük küçük eşya koyarım daha büyük olsun derseniz sedan olsun çünkü çok büyük valizleri sedana yerleştirmek zor olur.

Örneğin uzun yola çıkmıyorsanız xenon almayın. Iyi bir akıllı telefonunuz var ve navi programı kullanabiliyorsanız bunu da almayın ama o sistem ile birlikte müzik sistemi Sony geliyor bence bu sebeple alınabilir.

Tekno ise insan alışınca bırakmak istemediği şeyler ilerde standart olacak şeylerden yine uzun yol ve yolda fazla zaman harcamıyorsanız gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.