Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Test 120 Ps (2015) İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bugün bi akrabam aradı focusundan memnunmusun nasıl diye çok memnun olduğumu söyledim Arkadaşı 1.5 tdci ps titanium araba alacakmış hemen Yakup un videosuna yönlendirdim bakalım Aramıza bi dizel ps titanium daha katılabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış demiş, aylardır burada yazıyoruz arkadaşlar biraz okumak herkese iyi gelecektir :)

Üstadım okumasam araştırmasam yazmazdım 

Ford un servislerini yetkili satıcılarını bi aradım kesmedi genel merkezi aradım

Maaselef böyle bir cevap verdiler

Gülelim mi Ağlayalım mı

İnanmazsanız arayabilirsiniz  :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstadım okumasam araştırmasam yazmazdım 

Ford un servislerini yetkili satıcılarını bi aradım kesmedi genel merkezi aradım

Maaselef böyle bir cevap verdiler

Gülelim mi Ağlayalım mı

İnanmazsanız arayabilirsiniz  :wacko:

Serkan bey siz haklısınız servislerin ve genel merkezdekilerin bilgileri yetersiz en doğru bilgi yine burdan payşalılıyor benim görüşüm, sizi haklı çıkaran çok basit bir örnek vereyim bende 2014 tdci focus 3 var servisi aradım hava filtremi değiştiricem diye servisdeki arkadaş bana yuvarlak tipmi diye sordu tipini bilmem standart değilmi diye çıkışınca şase no sordu hepsi aynı değilmi her araca farklımı üretiyorsunuz değince getirin hallederiz demeye başladılar yani sizin ıslakmı kurumu sorusuna alabileceğiniz yanıtta bukadar oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba,

öncelikle yeni focus dizel powershift vatana millete hayırlı olsun:) 

ben 2015 focus dizel powershift in hb ve sedan modellerinin yerden yüksekliklerini merak ediyorum. acaba imkanı olan arkadaşlar 2 kasayı yan yana önden ve arkadan çekilmiş fotolarını çekip paylaşabilirlerse çok sevinirim. Fark çok az da olsa merak işte.. Bir de geri görüş kamerası için navigasyon şart mı serviste ayriyetten takılabiliyor mu? Son olarak Sony sistem de titaniumda var değil mi bunun için navigasyon paketi almak gerekmiyor sanırım?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba,

öncelikle yeni focus dizel powershift vatana millete hayırlı olsun:) 

ben 2015 focus dizel powershift in hb ve sedan modellerinin yerden yüksekliklerini merak ediyorum. acaba imkanı olan arkadaşlar 2 kasayı yan yana önden ve arkadan çekilmiş fotolarını çekip paylaşabilirlerse çok sevinirim. Fark çok az da olsa merak işte.. Bir de geri görüş kamerası için navigasyon şart mı serviste ayriyetten takılabiliyor mu? Son olarak Sony sistem de titaniumda var değil mi bunun için navigasyon paketi almak gerekmiyor sanırım?  

forumda focus 3 ve focus 3.5 karşılaştırması var iki araba arasındaki fark alçaklık yükseklik olarak belli.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aşağı yukarı aynı şeyi söyledim. Böylesini görmedim çok iyi diye.

Fakat hızlanması o kadar iyi değil muhtemelen hamur gibi yüksek profilli lastiklerden ... 225 45  17 veya 215 50 17 olsa çok daha iyi ivmelenirdi. Ben de bunu dedim.

İvmelenecek diye konforu pert etmenin bir matematiği yok ama. Bence gayet ne olmuş bu kombinasyon. :)

Yanlız işin daha bi ilginci 1.5eb mondeoya bindikten sonra yıkamaya girecek son kontrolleri yapılan bir mondeo daha gördüm, 2.0dizel di, nası ya hop bi dakka diye atladım tabi. Cevabı yapıştırdılar: başbakanlık için özel geldi bunlar!...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üşenmedim gittim denedim.

1.6 dizel 1.5ps dizelin yanından geçemez. Alet çok temiz :)

Vites geçişleri olsun hızlanması olsun, ses izolasyonu olsun. 

Fakat öyle aşırı bir ivmelenmesi yok, beklendiği kadar var ama. Ne eksik ne fazla.

Hakikaten oyun şimdi başlıyor mottosu çok yerinde olmuş.

Bu arabadan sonra 1.5eb mondeo kullandım. Araba kasa olarak şahane ama çok beğendim, fakat bence! 1.5eb ı-ıh olmamış bu arabada 2.0 olur 1.5dizel olur ama olmamış. Hele o tam otamatik şanzuman hiiiç olmamış. Bu kombinasyon pederin 2001 mk1 focus otomatik arabasını kullanıyormuşum gibi hissettirdi.

Kısacası 1.5ps dizel focus cidden alınası bi araba.

1.6 dizel ne açıdan yanından geçemez aşırı merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

beygir gücü + torq adına Euro6'ya ayarlı 1,5 TDCI ağabeyi Euro5 1,6 TDCI'den daha iyi durumda.

115beygir/270nm'ye , 120beygir/300nm'den bahsediliyor kanısındayım. 

Ben öyle aşırı bi fark olacağını düşünmüyorum his olarak.kağıt üzerinde tabiki iyi ses konusundada öyle ama yanından geçilmiycek gibide değil bence abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kağıt üzerinde tabiki iyi ses konusundada öyle

ses konusunda şöyle bir şey var ... Focus MCA, F3'ten daha -iyi- izolasyonlu, yani E6 1,5TDCI ile E5 1,6TDCI arasında dB farkı yok gibi bir şey. Ama MCA'da izolasyon için daha fazla zaman + para harcanmış, aracın içi sessizleşmiş.

...motor konusuna gelince ... o da kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Kimi aradaki nm ve ps farkını hisseder, kimi edemez ... göreceli bir kavram olduğu için hissetme/hissetmeme konusunda yorum yapmayacağım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ses konusunda şöyle bir şey var ... Focus MCA, F3'ten daha -iyi- izolasyonlu, yani E6 1,5TDCI ile E5 1,6TDCI arasında dB farkı yok gibi bir şey. Ama MCA'da izolasyon için daha fazla zaman + para harcanmış, aracın içi sessizleşmiş.

...motor konusuna gelince ... o da kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Kimi aradaki nm ve ps farkını hisseder, kimi edemez ... göreceli bir kavram olduğu için hissetme/hissetmeme konusunda yorum yapmayacağım.  

Abi aslında ben bu 1.5 i kıskandım  :) Şimdi mca dizel var bizde bunu kaça sayarsınız diycem kuzuya yazık daha 3500 km de :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

forumda focus 3 ve focus 3.5 karşılaştırması var iki araba arasındaki fark alçaklık yükseklik olarak belli.

hb ve sedan arasındaki farktan bahsediyorum. 2015 ford focus 1.5 dizel ps modelinde. sizin bahsettiğiniz 2014 ve 2015 arasındaki 2 sedan araç arasındaki karşılaştırma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hb ve sedan arasındaki farktan bahsediyorum. 2015 ford focus 1.5 dizel ps modelinde. sizin bahsettiğiniz 2014 ve 2015 arasındaki 2 sedan araç arasındaki karşılaştırma.

Hb ile sedan arasında yer'e göre yükseklik farkı olmaz olsa bile çok çok az olur (belki ağır olduğu için o da). Tavan olarak ise aynılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.