Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

"Emniyet Kemeri uyarısı veriyor", diye yazmışlar. O sebeple dedim. Yoksa benim arabada P'den R, D veya S'e alınca eğer kapılardan herhangi biri tam kapalı değilse bile "Aracı P'ye alın" diye ötmeye başlıyor. Yine de bana enteresan geldi. Çünkü bir çok araçta denk geldiğim kadarıyla kemer uyarısı belli bir km/h'ın üzerine çıkınca uyarı vermeye başlıyor. Ki mantıken de böyle olması lazım. Arabayı 1 metre yerinden oynatmak için kimse kemer takmaz ki...

Uyarı başladıktan sonra N de bırakıp inerseniz itmesi lazım. Kırmızı ışıkta filanda oter zaten. Dediğim gibi sürücü koltuğunda sensör yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Emniyet Kemeri uyarısı veriyor", diye yazmışlar. O sebeple dedim. Yoksa benim arabada P'den R, D veya S'e alınca eğer kapılardan herhangi biri tam kapalı değilse bile "Aracı P'ye alın" diye ötmeye başlıyor. Yine de bana enteresan geldi. Çünkü bir çok araçta denk geldiğim kadarıyla kemer uyarısı belli bir km/h'ın üzerine çıkınca uyarı vermeye başlıyor. Ki mantıken de böyle olması lazım. Arabayı 1 metre yerinden oynatmak için kimse kemer takmaz ki...

Bu ayrı ama bence yazılanları bir daha baştan okuyun süregelerek. Araçtan inince kapı açık kalırsa bir süre sonra diyor aynısı bende de var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon o zaman orayı atlamışım ben. Evet araba çalışır vaziyette kapıyı açık bırakırsanız bir süre sonra ötmeye başlıyor..

Hatta tecrübe ile sabit (konu dışı);

anahtardan basarak aracın kilitlerini açtınız, eğer kapı, bagaj vs bi yeri açmazsanız bi süre sonra kendi kendine tekrar kilitleniyor.

40 sn evet bunlar yıllardır ford'lar da olan özellikler kitapçıkta da yazar yani ilgili kişiler bilir.Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım.Bende FOCUSCU olmak üzereyim. Kısmetse bugün Focus hb 1.0 Ecoboost titanium + smart paket + spor paket siparişi vermek üzereyim. Spor paketi daha önce başka bir araç üzerinde gördüm çok ta hoşuma gitti. Jantlar aracı çok değiştiriyor gerçekten bence focus hb alıcaklar spor paketi düşünmeli standart titaniumdaki kötü görünümlü jantlardan kurtulduğumuzda aracı çok öne çıkartıyor bence. Fakat şöyle bir sorum olacak 1.0 ecoboost standart lastikleri 215/55/R16 spor paketinki ise 215/50/R17 yani jant büyüyor  yanak daralıyor acaba bu büyüme ve daralma yakıt ve konfor açısından ne kadar fark eder sizce. Yoksa pek bir fark olmaz mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım.Bende FOCUSCU olmak üzereyim. Kısmetse bugün Focus hb 1.0 Ecoboost titanium + smart paket + spor paket siparişi vermek üzereyim. Spor paketi daha önce başka bir araç üzerinde gördüm çok ta hoşuma gitti. Jantlar aracı çok değiştiriyor gerçekten bence focus hb alıcaklar spor paketi düşünmeli standart titaniumdaki kötü görünümlü jantlardan kurtulduğumuzda aracı çok öne çıkartıyor bence. Fakat şöyle bir sorum olacak 1.0 ecoboost standart lastikleri 215/55/R16 spor paketinki ise 215/50/R17 yani jant büyüyor  yanak daralıyor acaba bu büyüme ve daralma yakıt ve konfor açısından ne kadar fark eder sizce. Yoksa pek bir fark olmaz mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Pek fark olmaz, fakat diğer sorularınızı alakalı başlıklardan alalım lütfen :) şimdilik bunu genel yere taşıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız bu body kit spor paketteki değil.Cyclone firmasının yaptığı body kit.Jantlar 18".Bu haliyle 7000 lira gibi bi maliyeti varmış.Jantlar+lastik+bodykit.Kendi jantınız lastiğinz sizde kalıyor.

Vay vay böyle mi pazar(yalan)lıyorlar.

Cylclone'a ait tek şey öndeki biçimsiz led :D gerisi ford'un ürünü.Çetaş getirmiş allamış pullamış :) 

Gerçi onuda yapamamışlar ön ızgaranın yanı şişhane ortası tophane :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız bu body kit spor paketteki değil.Cyclone firmasının yaptığı body kit.Jantlar 18".Bu haliyle 7000 lira gibi bi maliyeti varmış.Jantlar+lastik+bodykit.Kendi jantınız lastiğinz sizde kalıyor.

Bu araç trendx ya da style.Trendx ya da style araca spor paket ekleniyor mu?İçinde de yine cyclone multimedya var.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.