Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

65-70bin tl araclardaki basit donanımların olmamasi ise tüm firmalar için geçerli .mesela vw golfde de 75bin liralik confortline donanimda hız kontrol yok..en cok donanimi hyundai i30da bulabilirsiniz. Adamlar hem saglam kaliteli malzeme kullanmislar hemde en alt donanımlı aracında bile mesela bluetooth led gündüz farı yokuş kalkis destegi park sensörü vs.gibi özellikleri standart sunuyor

Ben bunu şiddetle kabul etmiyorum Otosan ilede ilgisi yok çalmayla da ilgisi yok. Göz var nizan var.

Cevap vermek istemiyorum ama bir kişi de olsa yanlış öğrenmesin diye dayanamıyorum. Böyle kolay çamur atmayın. Çalmak nedir ?

Donanım değişti bunu anlamak zor mu? Eski style ve yeni style diye. Ismi değişseydi misal çalmak olmayacaktı yani? Neyse uzatmayacağım bu kadar :)

2012 den sonra sunulmayan 15 tane opsiyon geldi onlarda çalmanın zıttı olan Bedava kelimesi ile mi adlandıracağız.

o 15tane opsiyonu bi fark vermeden alsaydik o zaman bedeva derdik.opsiyon geldide sonucta para verip aliyoz..ama style de donanim ortadan kalkti birde fiyat arttı. .bunun adi ne peki? Fiyat dusseydi o zaman sıkıntı yoktu.2012 2. Ceyrekte titanyum donanim yeni titanyum oldu hem ozellik azaldı hem fiyat artti...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya, Abi bunu sadece Otosan yapsa belki haklı olabilirdin de Fiat ve benzeri bir çok firmada aynı şekilde donanım paketlerini değiştiriyor. Sanırsam BMW'de bile örnekleri var. 

Fiyat tüm markalarda arttı. Bu da ikinci ele beklenenden fazla yansıyor ve yansıyacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

65-70bin tl araclardaki basit donanımların olmamasi ise tüm firmalar için geçerli .mesela vw golfde de 75bin liralik confortline donanimda hız kontrol yok..en cok donanimi hyundai i30da bulabilirsiniz. Adamlar hem saglam kaliteli malzeme kullanmislar hemde en alt donanımlı aracında bile mesela bluetooth led gündüz farı yokuş kalkis destegi park sensörü vs.gibi özellikleri standart sunuyor

o 15tane opsiyonu bi fark vermeden alsaydik o zaman bedeva derdik.opsiyon geldide sonucta para verip aliyoz..ama style de donanim ortadan kalkti birde fiyat arttı. .bunun adi ne peki? Fiyat dusseydi o zaman sıkıntı yoktu.2012 2. Ceyrekte titanyum donanim yeni titanyum oldu hem ozellik azaldı hem fiyat artti...

Öyle bişey olmadı işte. Bende bunu diyorum. Takibi yanlış yapmışınız ve unuttuğunuz çok şey var plus paket direkt style'a dahil edildi. Yani style plus ile yeni plus'ın fiyatına bakacaksınız. Şimdi sitemizdeki eski listelere bakıp fiyatın düştüğünü göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle bişey olmadı işte. Bende bunu diyorum. Takibi yanlış yapmışınız ve unuttuğunuz çok şey var plus paket direkt style'a dahil edildi. Yani style plus ile yeni plus'ın fiyatına bakacaksınız. Şimdi sitemizdeki eski listelere bakıp fiyatın düştüğünü göreceksiniz.

ben fiyat aldım bu donanim değişikliği olduğu süreçte. Yeni titanyumda özellik azalmıştı bana yeni titanyum lar 1500tl daha fazla olacak demisti bayi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca konu Otosan ile ilgili de değil, Almanya'da da Titanium donanımlarda göstergede renkli ekran standart iken sonradan, sanırım 2013 başlarında,  küçük monokrom ekrana geçtiler.

Hangi özellik eksilmiş yeni titanium da?

İlk aklıma gelen ısıtmalı ön cam tekno pakete geçmiş mesela

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya, Abi bunu sadece Otosan yapsa belki haklı olabilirdin de Fiat ve benzeri bir çok firmada aynı şekilde donanım paketlerini değiştiriyor. Sanırsam BMW'de bile örnekleri var. 

Fiyat tüm markalarda arttı. Bu da ikinci ele beklenenden fazla yansıyor ve yansıyacak.

evet Mertcan kardeş diger firmalarda da buna benzer uygulamlar var zaten biri ne yaparsa diger firmada onu ornek aliyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben fiyat aldım bu donanim değişikliği olduğu süreçte. Yeni titanyumda özellik azalmıştı bana yeni titanyum lar 1500tl daha fazla olacak demisti bayi.

Çağlar hocam ben bişey demiyorum bana güveniyorsan durum bu bayiyi güveniyorsan da durum o.

Valla genelde mütevaziyimdir ama  bu konuda emin olduğum için aksi şeyleri kabul edemiyorum yapım gereği. iddia ediyorum en az %95 bayiden çalışan araba satan adamlardan daha çok takip ediyoruz ve biliyoruz forum olarak.

Hodri meydan :D

Onlar para için yapıyor biz sevdiğimiz için yinede karar halkın benden bu kadar gerisi için göz var nizan var belgeler var :D tartışmaya bence kapalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi özellik eksilmiş yeni titanium da?

aktif sehir ici isitmali on cam.bu iki standart özelliği çıkarıp tekno ya eklediler sonra 3 tane Tr de bu yol şartlarında pek kullanilmayacak olan serit takip kor nokta uyari uzun far asistani eklediler birde 4500 lira para istiyorlar..zaten bu iki özellik standartti.sen iki basit ozellik koy bunun ustune sonra 4500iste
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aktif sehir ici isitmali on cam.bu iki standart özelliği çıkarıp tekno ya eklediler sonra 3 tane Tr de bu yol şartlarında pek kullanilmayacak olan serit takip kor nokta uyari uzun far asistani eklediler birde 4500 lira para istiyorlar..zaten bu iki özellik standartti.sen iki basit ozellik koy bunun ustune sonra 4500iste

Basit mi :D Bir arabayı yürütmenin ne kadar zor olduğunu öğrenmek için fabrikaları gezmeniz lazım bıraktım ar-ge'yi ve bunların üzerine eklenen son teknoloji (satın alınabilen) şeylere de boş şeylerde ve bunu diyen birine arabayı sun.. 

Valla beni salla firmalara allah kolaylık versin. 

Umarım ilerde işim gücüm halk'a mal tanıtmak olmaz..Ben çünkü sen alma kardeşim çık diyebilirim. Tipik vw satıcısı gibi olurum sanırım :D şimdi anlıyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar hocam ben bişey demiyorum bana güveniyorsan durum bu bayiyi güveniyorsan da durum o.

Valla genelde mütevaziyimdir ama  bu konuda emin olduğum için aksi şeyleri kabul edemiyorum yapım gereği. iddia ediyorum en az %95 bayiden çalışan araba satan adamlardan daha çok takip ediyoruz ve biliyoruz forum olarak.

Hodri meydan :D

Onlar para için yapıyor biz sevdiğimiz için yinede karar halkın benden bu kadar gerisi için göz var nizan var belgeler var :D tartışmaya bence kapalı

valla bayinin bana verdigi fiyat o, internet de fiyatları takip ediyordum hic indirim olduğunu gormedim ya bana denk gelmedi sadece 1.6 ecoboost ta olmuştu o zaman indirim...bayilerin zaten pek bişeyden haberi yok hatta % 99 undan daha iyi biliyoruzdur forum olarak
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Basit mi :D Bir arabayı yürütmenin ne kadar zor olduğunu öğrenmek için fabrikaları gezmeniz lazım bıraktım ar-ge'yi ve bunların üzerine eklenen son teknoloji (satın alınabilen) şeylere de boş şeylerde ve bunu diyen birine arabayı sun.. 

Valla beni salla firmalara allah kolaylık versin. 

Umarım ilerde işim gücüm halk'a mal tanıtmak olmaz..Ben çünkü sen alma kardeşim çık diyebilirim. Tipik vw satıcısı gibi olurum sanırım :D şimdi anlıyorum :D

valla ben iyi focus satardim iyide tanitirdim onu besi bilmemde.Hatta bazen arkadaslar takılır sen forda falan girsene diye yanlış meslek seçmişin diye :)

Bunlar basit ozellik diyenlere paketsiz arac sunacaksin :) valla diger firmalarda dahil bu paket Fiyatlarıni hic bir firma hak etmiyor cok pahali peket fiyatları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten Plus pakette değilmiydi Cem abi, düz titaniumda ısıtmalı ön cam varmıydı ki? 

Vardı. 400 euro'luk özellik işte o ara zam felan gelmedi ama gereken neyse yapıldı indirimse indirim ama iyi takip etmeyenler farklı algıladı çok iyi hatırlıyorum hepsini birebir takip ettim çünkü.

7c0562b3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.