Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben artık spor paketi bekliyorum, ayrıca öndeki ızgara nedense giderek itici gelmeye başladı.

Abi fiestaya para veriip aldınız bu ızgarayı itici bulmanız enteresan geldi.

Fiesta makyajının resimlerini beğenmiş miydiniz ? Arabayı aldınız. Karşılaştırma için soruyuyorum.  

Fordun bu hatayı yapmayacağını ve makyajsızdan daha çekici olacağını umuyor/bekliyorum.. 

Eveeeeet,işte bu...Fulünü ilk alan yine ben olacağım galiba forumda :)) Ama bu sefer heme almayacağım biraz bekliycem....

arka koltuklarda da ısıtma olsa keşke...bu seferde yine kırmızı mı alsam ki :))

Ben HB enteresan bir beyaz renk gördüm (elektrik beyaz gibi birşey) bayıldım valla..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi fiestaya para veriip aldınız bu ızgarayı itici bulmanız enteresan geldi. Fiesta makyajının resimlerini beğenmiş miydiniz ? Arabayı aldınız. Karşılaştırma için soruyuyorum.  

Fiesta'yı bedava vermedikleri için mecbur verdim para... :)

Aslında Fiesta'da da başta biraz tedirgin olmuştum,, ama aracı eşime aldığımdan ve o da görünüşe aşırı önem vermediğinden karar sürecini hiç etkilemedi.  Yani Fiesta tek seçenekti o anda, fazla eleştirel yaklaşmadık.

Ancak bakır kahve ile bu ızgaranın bugün çoık şık durduğunu söyleyebilirim.

Focus'ta da alma kararımı pek etkilemez.

Daha önce de yazdığım gibi ön taraf bayağı toparlanmış ve olumlu bir evrimleşme olmuş. 

Ancak Ramazan'ın da yazdığı gibi, fazla krom var ve özellikle yakın plan çekimlerde zaman zaman "ne oluyoruz" diyorum.

Ben aracın sürüşüne ve motoruna bakarım, 150-180 PS bandında motor gelmezse Focus'u yenilemem. Net ve açık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun kendine has çizgisi mk3 mü yani :D öyle bişey olamaz golf ile karıştırdınız siz. Focus her kasa çizgiyi değiştirdi. Bu sadece makyaj çizgisi yandan arkadan önden aynı :)

hocam demek istediğim golf le poloya bakınca karıştırıyorum hangisi golf hangisi polo diye.focusla fiestada aynı oldu bu makyajla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence makyajlı Polo ya iyi bakın. Ayrıca Focus ile fiesta arasındaki tek benzer yan ızgaranın genel geometrik yapısı başka hiçbirşey benzemiyor yada bende sorun var.

Makyajlı fiesta ile 2000 km ve 48 saat geçirdim açıkcası trend olmasına rağmen o ızgara sayesinde boş gözükmüyordu. Elitlik kattığı kesin.

Tamamı bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam demek istediğim golf le poloya bakınca karıştırıyorum hangisi golf hangisi polo diye.focusla fiestada aynı oldu bu makyajla.

Yahu biri diğerinin büyüğü olsa ne yazar?

Beğendiysek ve gücümüz yetiyorsa alıp kullanacağız, beğenmediysek de başka bir marka/modele yöneleceğiz. 

Ona bakarsanız BMW'nin de 3, 5 ve 7 serileri, birbirinin farklı ebadlı kopyaları gibi, kimse buna takmıyor. 

İlk bakışta biri Focus'u Fiesta'ya benzetse ne olur ki?

Ben aracın işlevselliğini bakarım, gerisi vız gelir tırıs gider.

Yoksa kaçırdığım bir ley mi var?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yeni ızgarayı çok beğendim zaten şimdikinin önü fordun yeni çizgisiyle alakasızdı,hatta focus3 ün ilk fotolarını gördüğümde hiç beğenmemiştim sonradan gözüm alıştı ama krom ön görünüm çok daha albeni katıyor focusa...Focus 2,5 lardaki geniş ağız ızgaranın çevresindeki krom mesela harika duruyor,hala focus 2,5 lardaki ön görünümü çok beğenirim ben...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sence bu iç hacme gerekli mi?

Ayaklarda zaten var birde alt ortadan gövde alanına beklenmesi düşünülünce hayli güçlü olması gerekir.. Olacaksa direklerde olmalı o da d sınıfında felan yoksa gereksiz bence. Birde mümkünse sıcaklığı da ayarlamak lazım :)

Mondeo selective'deki gibi direklerde olamıyorsa, Kolcagin arkasında olmasının arka koltuklarda oturanlar icin gerekli oldugunu düşünüyorum. Bir önceki aracımda(2004 model) vardı, cok kullanışlı oluyordu . Bence bu arabasının arka koltukları sık kullanılanlar icin guzel bir özellik..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sence bu iç hacme gerekli mi?

Ayaklarda zaten var birde alt ortadan gövde alanına beklenmesi düşünülünce hayli güçlü olması gerekir.. Olacaksa direklerde olmalı o da d sınıfında felan yoksa gereksiz bence. Birde mümkünse sıcaklığı da ayarlamak lazım :)

Mondeo selective'deki gibi direklerde olamıyorsa, Kolcagin arkasında olmasının arka koltuklarda oturanlar icin gerekli oldugunu düşünüyorum. Bir önceki aracımda(2004 model) vardı, cok kullanışlı oluyordu . Bence bu arabasının arka koltukları sık kullanılanlar icin guzel bir özellik..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala focus'a hormonlu fiesta denmekte gerçekten anlamıyorum bu yakıştırma hangi açıdan bakarak yapılıyor? Focus fiesta'dan elbette izler taşıyacak sonuçta tasarım algısı tüm modellere yansıtılıyor ancak hormonlusu demek çok abartı belki yüzüncüye söylüyorum ama değil,değil,değil.. 

Millet alıştı tabi vw hayranlığından dolayı bütün araçları birbirinin aynısı görmeye,her markada onu hayal ediyor,görüyor. 

* Yazımın amacı kimseyi kırmak,incitmek,laf atmak değildir,tartışma ortamı yaratma niyetim yok sadece kendi fikrimi söylüyorum yanlış anlaşılmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üç aylık Focus kullanıcısı olarak, bu ciddi makyajın ardından şunu söyleyebilirim. Beni etkilemedi. Keşke bekleseydim gibi bir his uyanmadı. Aksine şu an kullandığım Focus'a daha çok bağlandığımı  hissettim. 

Mevcut kasanın daha güzel olduğunu düşünüyorum. Forumda bazı arkadaşlar araçlarından soğuduklarını yazmışlar. Bence bu makyajla arabasından soğuyan kişinin  parası çoktur ya da  kendine macera arıyordur. Eski arabamı  on bir yıl kullandım . Sattığım ana kadar severek bindim. Üstüne bir çok makyaj yapıldı kasa değişti ama ben hiçbirini almayı düşünmedim. Bu da öyle olacak. Bir arabayı çok seversiniz ve alırsınız. Yeni kasası çıktı veya makyajlandı diye hemen onu değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız yukarıda söylediğim şey geçerlidir. Elbetteki firmalar rekabet gereği bu değişimleri yapacaktır. Bence bir arabayı severek aldıysanız ilk makyajda onu satmak akıllıca olmaz.Arabanın değeri düşecek falan diye düşünmeyin. "Yapı taşı yerde kalmaz" Sonuçta binlerce lira ödeyip alıyoruz bu arabaları. Emeklerimizi makyaja harcamak olmaz...

Değerli forumdaşlar, titiz analizler yapmışlar her açıdan. Ne zaman gelirse gelsin şu andaki aracımı satıp bu kasaya geçmek istemem. Ama 4-5 yıllık araçlar model yılı veya benzeri sebeplerle değişime girerlerse mantıklı olabilir. ( Bu arada kendi aracımla ilgili ilk izlenimleri birkaç güne foruma eklemeyi düşünüyorum . İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala focus'a hormonlu fiesta denmekte gerçekten anlamıyorum bu yakıştırma hangi açıdan bakarak yapılıyor? Focus fiesta'dan elbette izler taşıyacak sonuçta tasarım algısı tüm modellere yansıtılıyor ancak hormonlusu demek çok abartı belki yüzüncüye söylüyorum ama değil,değil,değil.. 

Millet alıştı tabi vw hayranlığından dolayı bütün araçları birbirinin aynısı görmeye,her markada onu hayal ediyor,görüyor. 

* Yazımın amacı kimseyi kırmak,incitmek,laf atmak değildir,tartışma ortamı yaratma niyetim yok sadece kendi fikrimi söylüyorum yanlış anlaşılmasın.

bende obez fiesta(mondeo) alacam.. ızgaraları aynı ya :D

daha geçen elantra başlığı açtım, arabalar birbirine bu kadar benzer yani.. biri hormonlu, diğeri obez.. alakası yok.. oturup sürünce anlar insan arasındaki farkı..

şimdi 1.4 440 cm lik blue ile eşek kadar 5000cc motorlu genesis aynı kefeye konur mu sırf yandan benziyorlar diye, değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

acaba tam olarak ne zaman satışa çıkacak bayiler tarih vermiyor. Türkiye için 2015 bulurmu. şipariş vermiştik 2014 için bekleyelimmi

Mete bey Ekim'i bulur gelmesi. 2015'e sarkmaz.Ekim öncesi aylarda da sipariş alırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.