Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Frene basarak.Focus 2'de hepsi ön kısımda yıllardır kullanıyoruz :) Bi eksi durumu yok açıkcası.

Parmak ile iptal etmek ani durumlarda ne işe yarar, bilemedim.

uzun yolda frene basmaya gerek olmuyor çoğu zaman, CCyi devreden çıkarmak için frene basmakta parmakla çıkartmaktan daha zor. Parmakla çıkartmak içinde eski hali daha kullanışlı ve zevkli :) uzun yolda neredeyse hiç pedal kullanmıyorum. önceki soruma cevap alamadım, hangi parça çıkartıldı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun yolda frene basmaya gerek olmuyor çoğu zaman, CCyi devreden çıkarmak için frene basmakta parmakla çıkartmaktan daha zor. Parmakla çıkartmak içinde eski hali daha kullanışlı ve zevkli :) uzun yolda neredeyse hiç pedal kullanmıyorum. önceki soruma cevap alamadım, hangi parça çıkartıldı?

Ani durumda dedi..Zaten düğme ile çıkartırız normal konumda o zamanda arka olması veya önde olmasının çok anlamı yok. Tamamen alışkanlık

Verdim yukarda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O mesajıma görsel ekledim 1 adet daha

yanlış düşünüyorsun, parça yine yekpare değildir, arkasındaki hava kanalları bile ayrı parça, ama öyle bir tırnak sistemi var ki araba parçalansa onlar ses yapmaz sökene kadar anamız ağlıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış düşünüyorsun, parça yine yekpare değildir, arkasındaki hava kanalları bile ayrı parça, ama öyle bir tırnak sistemi var ki araba parçalansa onlar ses yapmaz sökene kadar anamız ağlıyor :D

Bence yanlış düşünmüyorum sen elinle dokunduğun her parçadan ses çıkartıyorsun eski konumda, bunda öyle bişey olmamalı. Sonuç olarak görünürde az çizginin ve birleşim yerinin olması güzel bişey.

Tecrübe ile sabittir :D Eski forum şeyleri :zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim kullanımıma göre, gelecekse 1.5 benzinli 150lik otomatik sedan olabilir. tabi o da anca 2015'in sonunu bulur gibime geliyor.

2015 başında dizel otomatik başlıyor. Hatta tam tarih; Şubat, en kötü Mart ayında binilebilecek durumda olacak.

Benzinli de o kadar gecikmez diye düşünüyorum bunda net bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

niyetim hep yeni mondeo'ya geçmekti. çok afaiş bi fiyat farkı olmazsa tabi. bakalım, görelim..

bir de konuyu dağıtmadan sorayım sana kesin bilgin vardır: select shift ile power shift arasındaki farkı nerde bulurum? sitede bulamadım.

Şuraya bakabilirsin, biraz karalamıştım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dört kollu direksiyondan niçin vazgeçtiklerini anlamadım.Güncel kasaların direksiyonu bundan daha şık ve daha daha rahat kullanımı olacağını düşünüyorum.Üstelik özgünde değil sanırım seat leonun direksiyonuyla bire bir aynı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ani durumda dedi..Zaten düğme ile çıkartırız normal konumda o zamanda arka olması veya önde olmasının çok anlamı yok. Tamamen alışkanlık

Verdim yukarda..

2014 Ankarasında elektrik kesiliyor hala, hoş saat 21-22 gibi çankayanın yarısında kesikti. Devasa jenaratörler var balkona çıkınca egzoz kokusu cigerlerimi yakıyor ama anca anasansöre.

neyse kaldığım yerden devam edeyim :D ani durumu sen çıkartmışsın şuanki mesajlara göre, Yekta dediysede öyle demek istemediğini farkedip silmiş :D

eski cmaxte yenisine benzer şekildeydi dediğin gibi e focustakinide kullandım, alışkanlık değilde tercih diyelim şuan ki focustaki daha kullanışlı bana göre, sana göre olmayabilir.

Bence yanlış düşünmüyorum sen elinle dokunduğun her parçadan ses çıkartıyorsun eski konumda, bunda öyle bişey olmamalı. Sonuç olarak görünürde az çizginin ve birleşim yerinin olması güzel bişey.

Tecrübe ile sabittir :D Eski forum şeyleri :zha:

hacı bi kere yenisinde de tuş takımı ayrı parçadır bu, krom çerçevelerde öyle bu, çok farkı yok yani olsa bile o parçalar en son ses yapacak parçalar buna eminim. en az 5-6 kere söktüm taktım o  klima çerçevelerini :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan çerçeveye veya diğer elemanlara dışardan dokun ses yapıyor mu bak bakalım.. Bu olay yenisinde olmaz diyorum çünkü dokunacak ayrı parça yok. Ses dediğim şey çıtırt denilen şey araya toz girince bile çıkanlardan..Anlatabildim umarım.

Benim tecrübelerime göre az parça her zaman daha iyi içini tabiki bilmem banane içinden..Onlar doğru oturduğu sürece ses zaten yapmaz. 

Neyse uzatmanın anlamı yok benim yorumum bu şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan çerçeveye veya diğer elemanlara dışardan dokun ses yapıyor mu bak bakalım.. Bu olay yenisinde olmaz diyorum çünkü dokunacak ayrı parça yok. Ses dediğim şey çıtırt denilen şey araya toz girince bile çıkanlardan..Anlatabildim umarım.

Benim tecrübelerime göre az parça her zaman daha iyi içini tabiki bilmem banane içinden..Onlar doğru oturduğu sürece ses zaten yapmaz. 

Neyse uzatmanın anlamı yok benim yorumum bu şekilde.

ben anlatamıyorum :) parça sayısında değişme yok sadece parçaların şekli değişmiş. dokunmayla ses yapmaz, yaparsada çerçevenin komple oynaması yapar zaten o çerçeve çok emanet duruyor üstte 2 tane uyduruk tırnak altta 2 tane vida tutuyor. Tecrübe diyorum tecrübe :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzlediğim kadarı ile değişiklikleri çoğumuz olumlu bulduk.

Ancak kişisel tercih ve alışkanlıklardan kaynaklanan ufak tefek hoşnutsuzluklar var.

Söz gelimi;

Sürekli HD veya ipod gibi müzik kaynağı takılı tutanlar için torpido gözü içindeki USB girişi bir nimetti, ikinci giriş olarak devam etmesini isterdim.

Hız sabitleyici ile ilgili tartışma da kısa süreli kullanım sonrası edinilen alışkanlık ile tarihe gömülür.

Üç kollu direksiyon tutma avantajı nedeniyle tercih edilmelidir, yani iyi olmuş.

Vites kulakçıklarının direksiyona çekilmesi çok sevindirici bir gelişme.

Gerçekten kötü duran bir tek arka diffüzör plastiği (zaten şu haliyle diffüzör adını bile hak etmiyor)

en alttaki direksiyonlu olan ne?

Direksiyon ısıtma yapmışlar, halbuki soğutma daha önemli

eyvah eyvah,süspansiyonu sertleştirdilerse focus 2 gibim ön takım sesinden durulmaz bu arabada

Sertleştirme doğru tabir değil, geliştirme diyelim.

Süspansiyon geometrisi, amortisörler, direksiyon sistemi vb. hepsi elden geçmiş, aynısını yeni Fiesta'da da yapmışlardı ve araç hem daha iyi yol tutarken hem de daha konforlu olmuştu.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Kapı kilitlemenin kapının yanında olması güvenlik olarak dezavantaj, özellikle cam açık gezmeyi sevenler için.

-CC işi çok tercih meselesi, refleks gerektirecek veya panik yaratacak bir durum olduğunda benim ayağım her aman fren pedalı önünde olduğundan bir sıkıntı yaşamıyor ve frene basmadaki gecikme ile yeterli konforu böyle sağlayabildiğimi düşünüyorum.

-Vites kulakçıkları candır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Kapı kilitlemenin kapının yanında olması güvenlik olarak dezavantaj, özellikle cam açık gezmeyi sevenler için.

-CC işi çok tercih meselesi, refleks gerektirecek veya panik yaratacak bir durum olduğunda benim ayağım her aman fren pedalı önünde olduğundan bir sıkıntı yaşamıyor ve frene basmadaki gecikme ile yeterli konforu böyle sağlayabildiğimi düşünüyorum.

-Vites kulakçıkları candır.

-ne farkeder? biri elini sokup açabilir diye dedin sanırım ama bizimkindede biri elini sokup kolu çeker aynı şey

-refleks yada panik durumundan bahsetmiyoruz yahu, pedal kullanmadan, sadece tuşla kullandığımız durumlardan bahsediyoruz. mesela önümdeki araba hafif hafif yavaşladı ama frene basmama gerek yok CCyi tuşla devreden çıkartıyorum motor freni ile yavaşlıyorum, adam tekrar hızlandı tuşa basıp devam ediyorum. dediğim gibi tercih meselesi bana göre bizdeki hali daha rahat ve pratik. Yekta refleks derken pratikliğini ve kolaylığını vurgulamış.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.